Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • ‘Türkiye’de çalınan araçlar Suriye’ye götürüldü’

  'Türkiye'de çalınan araçlar Suriye'ye götürüldü'

  ‘Türkiye’de çalınan araçlar Suriye’ye götürüldü’

  Suriye’deki savaş İstanbul Sultangazi İlçesi’ni vurdu. İlçede 2 ay içinde 62 yük taşıma aracı çalındı. Çalınan araçların bir çoğuna ait OGS kayıtları, rotanın Suriye olduğunu ortaya koydu. Aracını bulmak için Reyhanlı’ya giden araç sahiplerinden biri, bir gecede Suriye tarafına 26 aracın geçirildiğini öğrendi. Araçlar daha çok mazot kaçakçılığında kullanılıyor. Aracı çalınan 9 mahalleli Hürriyet’e yaptıkları açıklamada sorunun çözümü için Meclis’e gitmeye hazırlandıklarını söyledi.

  Sultangazi Yunusemre Mahallesi’nde şu sıralar hemen her kahvehane ortamında konuşulan konu “Çalınan araçlar…” Araçların tamamına yakını yük taşımada kullanılan hafif ticari araçlardan oluşuyor. Hırsızlık olaylarının önemli bir bölümü hafta sonu yaşanmış. İlçe genelinde Ekim-Kasım döneminde toplam 62 araç çalınmış. En çok aracın çalındığı mahallelerin başında Yunusemre Mahallesi geliyor.

  Mahallede, pazarcılık, manav, mermer işi, doğalgaz tesisatçılığı yapan çok sayıda küçük esnafın derdi, işlerinin bir parçası olan yük taşıma araçlarının çalınması. Ardı sıra yaşanan hırsızlık olayları mahallelinin de bir araya gelmesini sağlamış. Yaşana her hırsızlık olayı sonrası gittikleri Gazi ve Esentepe Polis Karakolu’na yaptıkları başvurularda herhangi bir sonuç alamadıklarını söylüyorlar. Bazıları ise kendileri ile ilgilenilmediği görüşünde. Üstelik, her karakola giden, o gece 5–10 aracın daha çalındığı haberini aldı polislerden.

  ROTA SURİYE’YE
  Kendi imkânları ile yaptıkları araştırmalar neticesinde çalınan araçların rotasının Suriye olduğunu belirlediklerini ifade ediyor.
  Mermer işi yapan Sefa Işık 20 Ekim gecesi çalınan aracına ait OGS kayıtlarını incelediğinde, aracın 23 Ekim’de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde çıkış yaptığını, 24 Ekim sabah 09:50’de ise İskenderun’da geçiş yaptığını belirledi.
  ‘TÜRKİYE’DEN 2 BİN ARAÇ GÖTÜRÜLDÜ’
  20 Ekim gecesi oğlu adına kayıtlı aracın izini süren Ramazan Temel ise, İstanbul’da yaptığı araştırmalar sonrası bir sonuç alamayınca soluğu Reyhanlı’da aldığını söyledi. Reyhanlı’nın Hacıpaşa ve Demir Köy’e gittiğini aktaran Temel “Üç gün boyunca oralarda kaldım. Demir Köy’de beni bir muhalif komutan ile görüştürdüler. Tercüman aracılığı ile derdimi anlattım. Bana ‘aracını kimin çaldığını söyle 24 saatte getirteyim. Türkiye’den Suriye’ye 2 bin araç geçirildi’ dedi. Orada yaptığım araştırmalar sonrası 26 Ekim günü 26 aracın, konvoy halinde Suriye tarafına geçirildiğini söylediler. Araçlar patika yoldan götürülüyor. Bana anlatılanlara göre, her bir aracın Suriye’ye geçişi için karakolda görevli uzman çavuş 500 lira alıyormuş. Asi nehrinin kıyısına geçtim. Hemen karşı kıyıda bizim araçlara benzer onlarca araca mazot yüklendiğini gördüm. En sonunda ‘seni vururlar’ dediler. Bana anlatılana göre, her gün Suriye’den Reyhanlı köylerine 2 bin ton mazot getiriliyor.”
  Ramazan Temel, aracını bulamadığı ve yeni bir araba alma imkânı da olmadığı için doğalgaz tesisatçılığı yaptığı dükkânı kapatmak zorunda kaldığını ifade etti.

  İKİNCİ ARACI ALMA GÜCÜ YOK
  Su deposu imalatı yapan Salim Bektaş da 11 Ekim gecesi yük taşıma aracı çalınan bir başka isim. Bektaş, “Kazandığım zaten üç-beş kuruş. Dükkân kira… Araba da çalındı. İkinci aracı alma gücümüz de yok. Depoları bu araba ile taşıyordum. Araba çalındıktan sonra işler daha da kötüleşti. Suriye’deki savaş bizi de vurdu. Derdimizi kimseye anlatamadık. En son Meclis’e gideceğiz” dedi.

  ‘BABA ARABAMIZ BULUNDU MU?’
  Manav işi yapan Abdulaziz Ete ise “4 yaşındaki kızım her eve gittiğimde, baba arabamız bulundu mu diye soruyor” diye konuştuğunda gözleri doluyor. Pazarcılık yapan, Fatih Zengin ise çalınan araba kadar yeni satın aldığı tartı aletleri için de üzülüyor. Zengin’in çalınan aracı ile birlikte bin liraya satın aldığı tartı aletleri de çalınmış oldu.

  Okunma Sayısı ; 985

  ‘Türkiye’de çalınan araçlar Suriye’ye götürüldü’ Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ‘Türkiye’de çalınan araçlar Suriye’ye götürüldü’ Etiketler