Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Türkiye bu açıklamaya kilitlendi!

  Türkiye bu açıklamaya kilitlendi!

  Türkiye bu açıklamaya kilitlendi!

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenliyor.

  İşte Arınç’ın açıklamaları;

  İfadesi alınan veya alınacak kişi sayısı için 51, kişidir, sorguya başlandığı öğrenildi. Dört bakanın isminin geçtiği ifade edilmektedir, bir belediye başkanımız vardır. Hepimizin duyarlı olduğu bazı suçlamalar yapılmaktadır.

  Türkiye’nin derinden sarsan üç ayaklı yolsuzluk operasyonuyla ilgili elde ettiğimiz bilgileri sizlerle açıklamak istiyorum.

  Yeni görevlendirilen cumhuriyet savcıları memur suçları soruşturma bürosu ve özel soruşturma bürosunda görevli bulunmaktadır.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklaması ile HSYK’nın açıklaması örtüşüyor.

  Ankara Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, bazı medya kuruluşlarında yer alan, “Validen izin almışlar isim vermemişler” başlıklı haberin yalan olduğu belirtildi. İl valilerinin asayiş ve bu benzeri olaylarla ilgili olarak muhatabının sadece il emniyet müdürleri olduğu kaydedilen açıklamaya göre yapılan haberler yalan ve gerçeği yansıtmamaktadır.

  Her kesim sağduyulu şekilde soruşturma sürecini beklemeli.

  Biz 3 Y ile mücadele edeceğimizi açıkladık. Yolsuzluk, yoksulluk, yasaklardır. Yolsuluk yapanların bugüne kadar üzerine gittik. Eğer yolsuzluk iddiası, rüşvet, karapara sözkonusu ise bunu yargı ortaya çıkarmalıdır. Hükümetimiz yargının arkasında olacaktır.

  Siyasi irade yolsuzluk yapanların karşısında dimdik ayaktadır.

  Hükümetimize yakın kişilerin isimlerinin geçmesi bizi hiçbir şekilde ilgilendirmiyor. İddia varsa yargı bunu ispatlamalıdır, gerçek ortaya çıkarılmalıdır.

  Henüz iddialanmış hiçbir şey yokken, sadece basına ve internet sitelerine servis edilenler üzerinden peşin hükümle suçlamasınlar.

  Hukukun evrensel prensiplerinden birisi soruşturmanın gizliliğini ihlaldir. Soruşturmanın gizliliği esas ise o gizliliği ihlal etmek de TCK’ya göre suçtur.

  Biz hükümet olarak ne olduğunu bilmeden, boy boy fotoğraflar, bunların altına yazılanlarla hükümeti, işadamlarını, sanatçıları suçlu gibi göstermek doğru değildir.

  Geçmişte bazıları bu usullerle suçlanmış olabilir, hukuk herkese lazımdır.

  Bize düşen sabırla ama bir an önce de yargının elindeki delillerle suçlanan kişilerle yüzleşmesi, bir karar vermesidir. Karar çıkarken de hükümetimiz bazı siyasi çalışmaları da ayrıca yapacaktır. Başbakan yeri geldiğinde bunları açıklayacaktır.

  Burada birbirinden farklı isimler, konular var. Birbirinden farklı konu ve isimlerin böyle operasyonla biraraya getirilmesinin amacı ne olabilir?

  Bazı duyumlarımıza göre aslında 6 ay öncesinde dinlemelerin kesildiği ama zamanın bugüne bırakıldığı da var. Şube müdürünün bir üstüne haber vermesi emir ve yönelgelerle istenir.

  Şube müdürünün bir üstüne haber verilmesi emir ve yönelgelerle istenir. Bir İçişleri Bakanının oğlunun gözlatına alındığını basından duyması kadar acıklı bir şey olabilir mi?

  Bunun amacı hükümetimizin yıpratılmasıdır.

  Hükümetimizi önce Gezi ile sonra da bu tür olaylarla yıpratma çabası olduğu görülüyor.

  Kimlerin adı geçiyorsa, iddialar sonuna kadar araştırılmalıdır, nereye kadar varacaksa bizi ilgilendirmiyor.

  Eğer devlet içinde yuvalanmış bir örgüt varsa bunu ortaya çıkarmak boynumuzun borcu olsun.

  Operasyon niçin bu zamanda yapılıyor? Hükümeti yıpratmak için.

  Bu kadar alçalabileceklerini düşünmemiştik.

  Bakanların ne yapacağını kişisel olarak, Başbakan’ın da Başbakan olarak ne yapacağını yakında görürsünüz, bu konuda kararı Başbakan verir.

  Bir ilin emniyet müdürü yapılanlardan habersizse, bunun ne amaçla yapıldığı ve bu yola neden gidildiğini araştırmak gerekiyor.

  Şube müdürlerinin görevden alınması idari araştırmalar ve soruşturmalardır, bizim işimiz görev aşımı varsa bunu tespit etmektir.

  Başbakan Erdoğan’ın yasa dışı dinlenip dinlenmediği konusu araştırılacaktır.

  Biz fitnenin söndürülmesi noktasındayız. Sözlerimden cemaati hedef aldığım anlaşılamaz.

  Okunma Sayısı ; 383

  Türkiye bu açıklamaya kilitlendi! Benzer Yazılar

  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı
  Erdoğan: Bağımsız Filistin’in vücut bulması gerek! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çad Cumhurbaşkanı İdris Debi ile Çad’da ortak basın
  Üç il için Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete’de yayımlandı Ankara, Kayseri ve Konya’da bazı alanların kentsel dönüşüm ve

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Türkiye bu açıklamaya kilitlendi! Etiketler