Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Turkcell’den açıklama

  Turkcell'den açıklama

  Turkcell’den açıklama

  Turkcell, basında iletişim trafik bilgi kayıtlarının silindiğine yönelik iddialara ilişkin, “Tarafımıza ilgili otoritelerden trafik bilgilerinin silinmesi yönünde bir talimat gelmedi” açıklaması yaptı.

  Turkcell’den yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Son dönemde bazı basın organlarında iletişim trafik bilgilerinin kayıtlarının silindiğine yönelik iddialar gündeme gelmiştir. Türkiye’de haberleşmenin ve kişisel bilgilerin güvenliği ve gizliliği, Anayasamız, ilgili mevzuat ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu düzenlemeleriyle korunmaktadır. Şirketimiz de bu yasal düzenlemelere uygun olarak hareket etmektedir. Bu kapsamda, BTK’nın dün yaptığı açıklamada da belirttiği üzere, tarafımıza ilgili otoritelerden trafik bilgilerinin silinmesi yönünde bir talimat gelmediğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

  OLAYIN GEÇMİŞİ

  CHP’li vekil Umut Oran, 17 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen rüşvet operasyonunun yapıldığı saatlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve aile fertleri arasında gerçekleşen telefon görüşme trafik ve sinyal (HTS) kayıtlarının silinmesi için 3 GSM şirketine talimat verildiğini iddia etmişti.

  BİR AÇIKLAMA DA AVEA’DAN

  Avea, GSM operatörlerinden bir kısım iletişim trafik kayıtlarının silinmesinin talep edildiği iddialarına ilişkin, “İletişim trafik kayıtlarının yasayla belirlenen çerçeve içerisinde tutulması ve saklanması yükümlülüğü, şirketimizce her zaman olduğu gibi hassasiyetle yerine getirilmektedir” açıklamasını yaptı.

  Avea’dan yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Son dönemde basın yayın organlarında yer alan, GSM operatörlerinden bir kısım iletişim trafik kayıtlarının silinmesinin talep edildiği yönündeki iddialara istinaden kamuoyunu bilgilendirmek isteriz. Şirketimize bu kapsamda herhangi bir talep ulaşmamış olup bu yönde bir işlem de gerçekleştirilmemiştir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) da böyle bir talebin olmadığı yönünde, dün bir duyuru yaparak konuya açıklık getirmiştir. İletişim trafik kayıtlarının yasayla belirlenen çerçeve içerisinde tutulması ve saklanması yükümlülüğü, şirketimizce her zaman olduğu gibi hassasiyetle yerine getirilmektedir. Konuyu bilgilerinize sunar, ilgi ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.”

  Okunma Sayısı ; 529

  Turkcell’den açıklama Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Turkcell’den açıklama Etiketler