Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Türk ekonomisine ‘koltuk’ çıkıyor…

  Türk ekonomisine ‘koltuk’ çıkıyor...

  Türk ekonomisine ‘koltuk’ çıkıyor…

  Fuga Mobilya’nın kurucusu Süleyman Alkışel, yurt dışında da üst üste mağazalar açıyor. İhracatını artırırken ekonomiye de katkı sağlıyor

  Çok farklı alanlarda çalıştıktan sonra mobilyacılıkta girişimciliği seçen bir isim, Süleyman Alkışel… İstanbul’un mobilya merkezi Modoko’dan çıkarak marka yaratmayı başardı. Fuga Mobilya’nın kurucusu, 1966 İstanbul doğumlu. Farklı işlerden sonra geçici olarak girdiği mobilya sektöründe kalıcı olmuş.
  Küçük bir mağazayla girdiği sektörde bugün yurtdışına da ihracat yapar hale geldi. Alkışel, dünya ve Türkiye trendlerini araştırırken mobilyada gördüğü eksikler üzerine Fuga’yı kurmaya karar verdiğini anlatıyor. İşi kurarken pek çok zorluk yaşadığını ancak bir süre sonra emeğinin meyvesini görmenin tüm zorlukları unutturduğunu söylüyor.

  Yeni mağaza hedefi
  Fuga Mobilya, TV üniteleri, oturma grupları, yemek, yatak ve genç odası alanında ürün gamına sahip. Müşterilerinin modern mobilya ihtiyacını gidermeyi hedefliyor. Süleyman Alkışel, 2013 başında tamamlanan yeni fabrikalarının faaliyete geçmesiyle üretim hatlarını güçlendirdiklerinden de bahsediyor. Yurt içinde; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, yurt dışında ise Kıbrıs, Azerbaycan, Bakü ve Gürcistan’da da mağazaları var. İhracat rakamını da kısa sürede 2 milyon dolara çıkarmış. Alkışel, yeni yıldaki hedefleri doğrultusunda, Kuzey Irak ve İran’da da mağaza açmayı planladığını aktarıyor. Fuga, 2014’te açacağı 4 mağaza ile de 15 mağaza sayısına ulaşmayı hedefliyor.
  Alkışel, mobilya sektörüyle ilgili de, “On yılda ciddi gelişim gösterdi. İhracat 2 milyar dolara ulaştı. Bu markalaşma ve kurumsallaşma getirdi. Sektörde 8 milyar dolarlık hacim var. En büyük eksik nitelikli eleman” diyor.

  ‘Planlı çalışmak başarı getirir’
  Süleyman Alkışel, iş hayatında başarıyla ilgili de şunları aktarıyor: “En önemlisi planlı çalışmak. En küçük işleri bile planlarım. Planlı bir işte başarı kendiliğinden oluşur. Eski esnaflık geleneğinden gelen bazı değerlerin de korunması gerektiğine inanırım. Güne erken başlar, mutlaka her sabah üretimde 1-2 saat zaman geçiririm. Güven benim için çok önemli. Çalışanlarımın ve ekibimin karşılıklı güvene dayalı bir ilişkisi vardır.”

  TT’den girişimcilere ‘Pilott’lu destek
  Türk Telekom’un (TT) başlattığı ‘Girişimleri Hızlandırma Programı’ PİLOTT’un ilk çağrı dönemi tamamlandı. Programı tamamlayan en başarılı ekip 100 bin TL girişim sermayesi ödülüne hak kazandı. Başarılı üç ekip Google, Facebook gibi şirketlerin Silikon Vadisi’ndeki merkezleri ziyaret edip oradaki girişimci ve yatırımcılarla görüşme imkanı bulacak.
  100 bin TL’lik girişim sermayesini almaya hak kazanan şirket MobiRoller olurken, en başarılı üç ekip olarak da MobiRoller, cubic.fm ve PEAK Silikon Vadisi’ne gitmeye hak kazandı.

  Okunma Sayısı ; 444

  Türk ekonomisine ‘koltuk’ çıkıyor… Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Türk ekonomisine ‘koltuk’ çıkıyor… Etiketler