Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Türk çipiyle otoparkta araba aramaya son

  Türk çipiyle otoparkta araba aramaya son

  Türk çipiyle otoparkta araba aramaya son

  Vodafone Türkiye’nin inovasyon şirketi Oksijen’in geliştirdiği mobil uygulama DriveXone, otoparkta otomobil aramayı tarihe karıştıracak. Konum bazlı servis arabanızı park ettiğiniz yeri size söylüyor

  Vodafone Türkiye bünyesindeki inovasyon şirketi Oksijen’in geliştirdiği konum bazlı dört uygulama, üç ülkede kullanılmaya başlandı. Oksijen ve Vodafone’un kuluçka merkezi xone işbirliğiyle geliştirilen uygulamalar, İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen mobil teknoloji zirvesinde de ilgi odağı oldu.
  Oksijen Konum Bazlı Servisler Proje Yöneticisi Eyüp Çingel, mobil çözümlerden sanal kişisel asistan MyXone’un İspanya’da, sürüş takibi yapan DriveXone’un ve şebeke, konum bilgisini birleştiren FindXone’un İtalya’da, Mobil Alan Seçme (MAS) uygulamasının ise İngiltere’de kullanılmaya başlandığını söyledi.

  ‘Cep’ten takip edin
  Çingel, Google Play Store’da kullanıcıların hizmetine açılan uygulamaların Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde kullanılmaya başlandığını dile getirerek, bunların Türkiye’de de çok yakın zamanda hayata geçirileceğini aktardı.
  Eyüp Çingel, uygulamalarla ilgili şu bilgileri verdi: “MyXone, kullanıcının beğendiği ilgi alanlarına yönelik içerik sağlayan bir bilgi portalı. Alışveriş yerleri, hava durumu, yeme içme mekânları gibi çeşitli konularda aboneye doğru zamanlamayla tavsiyelerde bulunabiliyor. Haberleri size getiriyor.
  GSM şebekesi ve GPS konumlandırma bilgisi sağlayan FindXone’la ise kullanıcılar, Android uygulaması üzerinden anlık cihaz lokasyonunu harita üzerinde görüntüleyebiliyor. Eşyanızın kaybolmasına son veriyor. Seyahate çıkarken bavulunuza ya da okula gönderdiğiniz çocuğun çantasına yerleştireceğiniz bir aparatla cep telefonundan takibi sağlıyor.
  DriveXone, araç sürücüsünün ani fren, hızlanma gibi davranışlarını analiz ederek karakteristik bilgi oluşturuyor ve sürüş keyfini datalarla süslüyor. Örneğin, arabaya takılan bir aparatla otomobilinizi nereye parkettiğinizi kolayca bulmayı sağlıyor. Otoparkta araba kaybetmeye son veriyor. En son nereye parkettiğinizi uygulama size söylüyor.
  MAS ise, bulunulan konuma göre çeşitli reklam ve bilgilendirmeler yapılabilen bir uygulama.”

  İnovasyonda küresel açılım

  Vodafone xone ve Oksijen’in güçlerini stratejik işbirliğiyle birleştirdiğini dile getiren Gökhan Öğüt, “Bu yıl birlikte teknoloji geliştirdik, testler yaptık ve geleceğin teknolojilerinin altına birlikte imza attık. Bu işbirliğiyle Türkiye’deki mühendislerimizin inovasyon gücünün yeni bir küresel açılımını gerçekleştirmiş olduk. İşbirliğiyle bilgi transferinin dahil olduğu pek çok ortak proje gerçekleştirdik” dedi.

  ‘Dijital üs olabiliriz’
  Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt ise, Türkiye’nin dijital üs olma potansiyelini değerlendirmek istediklerini kaydetti.
  Öğüt, geçen yıl Vodafone’un Silikon Vadisi’ndeki kuluçka merkezi Vodafone xone ile Vodafone Türkiye’nin Ar-Ge Merkezi Oksijen’in güçlerini birleştirdiğini de anımsattı.

  Okunma Sayısı ; 680

  Türk çipiyle otoparkta araba aramaya son Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Türk çipiyle otoparkta araba aramaya son Etiketler