Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Tümörüm var kemoterapi görmem lazım

  Tümörüm var kemoterapi görmem lazım

  Tümörüm var kemoterapi görmem lazım

  Reza Zarrab mahkemedeki ifadesinde böbrek üstü tümörünün 4 günde 1 cm büyüdüğünü bu yüzden acilen terapi sürecine başlaması gerektiğini söyledi. Zarrab kendisine yöneltilen rüşvet iddialarını ise reddetti.

  17 ARALIK operasyonunda belki de en dikkkat çeken isimlerden biri Reza Zarrab’tı. Mahkeme ifadesinde günlük 1 ton altın ihraç ettiğini anlatan Reza Zarrab, ortaokul mezunu olduğunu ve aylık 250 bin TL kazandığını beyan etti. Reza Zarrab, ifadesinde, “Benim böbrek üstümde tümörüm vardır. Kanser teşhisi konuldu. Bu 4 günlük süreç içerisinde Haseki’ye sevk edildim. 4 gün içinde bunun 1 cm büyüdüğü anlaşıldı. Benim buna acilen müdahale ettirip kemoterapi sürecine başlamam gerekiyor” dedi. Zarrab ifadesinde şunları söyledi:

  GAZETEDEN ARADILAR BAKANA DİNLETTİM
  Bir gün Yenişafak gazetesinden aradılar. İran’a 87 milyar Euro ihracat yaptığım ve karapara akladığımı sorduklarında, yorum yapmayacağımı, avukatlarımın cevap vere-ceğini söyledim Avukat Halil Koca haberin metnini bana getirdi. Yeni Şafak gazetesinde ekonomi yazarı olduğunu, soyadı Kamili olması lazım. Eğer bu parayı, yani 1 milyon doları vermezsem bu haberi yayın-layacaklarını söylediler. Buna dair elimde ses kayıtları da mevcuttur. İlginçtir ki, bana ilişkin tapelerde bu haberlerin arkasında Orhan İnce’nin (tayin edilen polis şefi) olduğunu ve kendi konuşmaları olduğu ortadadır. Yeni Şafak’ta konuşmuş, sonra Bugün gazetesinde konuşmuş. Daha doğrusu telefonda benden 1 milyon dolar isteme hususu kayıtlıdır. Ben bu hususu, Bakan Mehmet Şimşek ile görüştüm. O da bana polisi ilgilendiren bir mevzuu olduğu için “İçişleri Bakanlığı’na git” dedi. Ben İçişleri Bakanımız Muammer Güler Bey’e git dedi. Durumu izah ettim. Kaydı dinlettirdim. Hatta haber belgesini ve ses kaydını Egemen Bağış Bey’e de verdim.

  ALTINDA KDV YOK

  “2012’de 20 milyar TL’lik altın ihracatı yaptığımı tahmin ediyorum. Müşterimiz bana telefon açtı ve Gana’dan 1.5 ton altını Türkiye’ye gönderebileceğini söyledi. Bu müşterimi Duru Döviz’e yönlendirdim. ULS Hava Yolları ile bu altınlar Türkiye’ye geldi. Evrak Gana’dan gelmemiş. Ayrıca gelen belgelerde de uçaktaki eşyanın kıymetli maden yerine değersiz maden olarak yazılmış. Uçaktaki altını Gana’ya geri gönderilmesi olayıyla ilgili hiç kimseye para ödemesi yapmadım. Sayın bakanımı normal resmi telefondan aradım. Durumu izah ettim. Bunun menşeine iadesine yardımcı olup olamayacağını sordum.”
  NORMAL PROSEDÜR

  Ben ağabeyimin Türk vatandaşlığına geçmesi için yol yordamı öğrenmek amacıyla bakan Muammer Bey’den sordum. O da bana yasal yolları izah etti. Normal prosedür ile Türk vatandaşlığına geçti. Bunun karşılığında hiçbir menfaat söz konusu değildir.”

  POLİS TAPELERİ KESMİŞ

  “Tapeleri kesmişler, asıl lazım olanları koymamışlar. Ben bir emniyet müdür yardımcısından tehdit aldım. Bu kişi O.İ.’dir. Benden 1 milyon dolar para talep ediyordu.

  NE SUÇ VAR ANLAMADIM

  “Sarkuysan’da 40 yıllık başkan olduğunu ve genel kurulda istediği şekilde asıl komiserlerin gelmediği halde yönlendirme yaptığını öğrendim. Sayın bakandan sadece usule uygun olarak komiserin gelmesi için ricada bulundum.”

  CAG BAKAN DEĞİL BANKA

  “İran’da Credit İnstitiut isimli bir banka vardır. Bu bankanın Dubai de CAG isimli bankaya bağlı bir şirket vardır. Sorduğunuz bu harflerin Zafer Çağlayan ile hiçbir alakası yoktur. Süleyman Aslan isimli sayın genel müdürüme de herhangi bir rüşvet, komisyon vermedim.”
  “Ben birçok hayır kuruluşlarına bağışta bulunuyorum. Kendisine bir okul yaptırmak istediğimi söyledim. Kendi okuduğu Çorum Osmancık İmam Hatip Lisesi’ni yaptırabileceğimi söyledi. Gerekli girişimlerde bulundu. Kendisinin bahsettiği gibi Balkan Üniversitesi’ne destek amacı ile bağışta bulundum. 500 bin Euro’yu kendi hesabımdan gönderdim. Bu bütün resmi kayıtlarımda vardır. 1 milyon Euro da kendisine yollaması için verdim. Çünkü biz ikincisini yolladığımız zaman iade oldu. Yoksa ben kendim yollardım.”

  PİYANOYU ÇAĞLAYAN ALDI

  Zafer Çağlayan Bey bir keresinde bizim eve gelmişti. Evde yeni aldığımız piyanoyu görünce merak etti, sordu. Ben kendisine Umut Bey’in telefonunu verdim. O da yerini söylemiş. Ödemeleri de kendileri yapmışlar. Benim ödemem söz konusu değildir.”
  O AVUKAT TMSF’DE ÇIKTI
  İŞADAMI Reza Zarrab’ın ifadelerinde, Yeni Şafak gazetesinde haber yapılmaması için kendisinden 1 milyon dolar istenmesiyle ilgili bölümde adı geçen Avukat Halil Koca, İstanbul Barosu kayıtlarına göre TMSF’de görev yapıyor. Avukat Koca internette kendi adına oluşturduğu profilde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduğunu ve 2001 yılından bu yana TMSF’de görev yaptığını yazmış.

  AKRABALIĞIN VAR MI?
  Türkiye gazetesi yazarı Nuri Elibol 20 Aralık’taki köşe yazısında isim vermeden Zarrab’ın iddiasıyla ilgili şöyle yazdı: “Bundan yaklaşık 2 ay önce Bakan Egemen Bağış’ın Atina ve Selanik programına katıldım. Atina’da Sayın Bakan bana, ‘… gazetesinin muhabiri … Elibol ile bir akrabalığın var mı’ diye sordu. ‘Hayırdır’ dedim. ‘İstanbul’dan birisi ile ilgi asılsız bir haber yapıyorlarmış. Adamı tehdit etmişler…’ diye cevap verdi. Ben de ‘Tanımıyorum ama Hüseyin Çelik Bey o grupla görüşebilir, istersen konuyu ona anlat’ diye uyardım. Egemen Bey yanımızda Hüseyin Bey’i telefonla arayıp konuyu aktardı. Hüseyin Bey kendisine ne cevap verdi bilmiyorum…
  Bu görüşme; soruşturma dosyasına nasıl girmiş bakın, inceleyin, delillerin, iddiaların sağlamlığı konusunda elinizi vicdanı-
  nıza koyup karar verin.”

  BARIŞ GÜLER’E 200 BİN DOLAR VERDİM
  Adli ve istihbari çalışma yapılıp yapılmadığı konusundaki sorunuzla ilgili hiçbir bilgim yoktur. Bunlar için Muammer Güler Bey’e ve oğlu Barış Güler’e herhangi bir para vermedim. Rüçhan Bey’in elde ettiği primlerden bana 200 bin dolar para verdi. Bunların da kayıtları tape kayıtlarında vardır. Bunu Barış Güler beyefendiye verdim. Çünkü Rüçhan Bey’in Barış Bey’e borcu vardı.”

  ZAFER ÇAĞLAYAN’A RÜŞVET YOK
  İran’ın Türkiye’deki rezervlerinin altın ihracatı yöntemi ile çıkarılması karşılığında Halk Bankası’ndaki İran parasının 0.05’inin rüşvet olarak Zafer Çağlayan’a ödenmesi hususu söz konusu değildir. Biz sadece Halk Bankası’nın resmi komisyonlarını ödüyorduk. Zaten Zafer Çağlayan’ın Halk Bankası ile ilgilisi yoktur. Tüm bankalar Bakan Ali Babacan’a bağlıdır. Bu konuyla alakalı kimseye rüşvet ödemedim.

  Okunma Sayısı ; 574

  Tümörüm var kemoterapi görmem lazım Benzer Yazılar

  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı
  Erdoğan: Bağımsız Filistin’in vücut bulması gerek! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çad Cumhurbaşkanı İdris Debi ile Çad’da ortak basın
  Üç il için Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete’de yayımlandı Ankara, Kayseri ve Konya’da bazı alanların kentsel dönüşüm ve

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Tümörüm var kemoterapi görmem lazım Etiketler