Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Trump’tan Las Vegas saldırganı hakkında açıklama

  Trump’tan Las Vegas saldırganı hakkında açıklama

  ABD Başkanı Trump, Las Vegas’taki silahla ateş açarak en az 59 kişiyi öldüren Amerikan vatandaşı için “O hasta ve deli bir adam. Onunla ilgili detaylara çok ciddi bakıyoruz. Ancak çok çok hasta bir kişiyle uğraştığımızı biliyorum.” dedi. Öte yandan Trump’ın, saldırgan için “çok hasta ve deli” şeklindeki sözleri özellikle sosyal medyada tepki ve tartışmalara neden oldu.

  Milliyet.com.tr » Dünya » Haber » Son dakika: Trump’tan Las Vegas saldırganı hakkında açıklama03.10.2017 – 21:26 | Son Güncelleme: 03.10.2017-22:37
  Son dakika: Trump’tan Las Vegas saldırganı hakkında açıklama
  ABD Başkanı Trump, Las Vegas’taki silahla ateş açarak en az 59 kişiyi öldüren Amerikan vatandaşı için “O hasta ve deli bir adam. Onunla ilgili detaylara çok ciddi bakıyoruz. Ancak çok çok hasta bir kişiyle uğraştığımızı biliyorum.” dedi. Öte yandan Trump’ın, saldırgan için “çok hasta ve deli” şeklindeki sözleri özellikle sosyal medyada tepki ve tartışmalara neden oldu.

  CROPYSitene Ekle
  Son dakika: Trump’tan Las Vegas saldırganı hakkında açıklama
  AA

  ABD Başkanı Donald Trump, Las Vegas’taki bir konser alanında silahla ateş açarak en az 59 kişiyi öldüren Amerikan vatandaşı Stephen Paddock için “O hasta ve deli bir adam” dedi.

  Trump, Porto Riko’ya yapacağı ziyaret öncesinde Beyaz Saray’da basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

  Pazar gecesi Nevada eyaletinin Las Vegas kentindeki bir konser alanına, kaldığı otelin 32’inci katından ateş açarak en az 59 kişinin ölümüne ve 525 kişinin yaralanmasına neden olan Paddock hakkındaki soruları yanıtlayan Trump, “O hasta ve deli bir adam. Sanıyorum çok sorunu vardı. Onunla ilgili detaylara çok ciddi bakıyoruz. Ancak çok çok hasta bir kişiyle uğraştığımızı biliyorum.” diye konuştu.

  Yaşanan olayı “büyük bir trajedi” sözleriyle nitelendiren Trump, saldırıya müdahale eden yerel polislerin ve diğer yetkililerin “çok iyi ve hızlı bir iş çıkardıklarını” vurguladı.

  Tartışmalara neden oldu

  Öte yandan Trump’ın, saldırgan için “çok hasta ve deli” şeklindeki sözleri özellikle sosyal medyada tepki ve tartışmalara neden oldu.

  Rice Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Craig Considine, Twitter’daki paylaşımında, Trump’ın San Bernardino saldırısından sonra ‘İslam bizden nefret ediyor” dediğini, ancak beyaz bir Amerikalı daha büyük bir saldırı yapınca ‘çok hasta ve deli’ nitelendirmesinde bulunduğunu hatırlattı.

  Amerikan NBC kanalının siyaset editörü Mark Murray de Trump’ın 2015 yılında Kaliforniya’nın San Bernardino kentinde meydana gelen saldırıdan sonraki tepkisiyle Las Vegas saldırısından sonraki tepkisinin çok farklı olduğunu kaydetti.

  Murray, zanlılardan birinin DEAŞ bağlantılı olduğu bildirilen San Bernardino saldırısının ardından Trump’ın, “Pekala, Radikal İslami teröristlerle savaş halinde olduğumuzu Obama söylemeyi reddediyor olabilir, zaten söyleyemez de.” şeklindeki Twitter paylaşımını gündeme getirdi.

  Trump, San Bernardino saldırısından sonra Amerikan fox tv’de katıldığı bir programda “İslam bizden nefret ediyor” demiş, söz konusu saldırının ardından “Müslümanların ABD’ye girişi tamamen yasaklanmalı” açıklamasını yapmıştı.

  ABD’nin Las Vegas kentinde pazar gecesi Stephen Paddock adlı Amerikan vatandaşı, bir konser alanındaki katılımcıların üzerine yolun karşısındaki otelden silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda en az 59 kişi hayatını kaybetmiş, 525 kişi yaralanmıştı. Federal Soruşturma Bürosu (FBI), saldırganın herhangi bir uluslararası terör örgütüyle bağlantısının olmadığını açıklamıştı. Trump, çarşamba günü kente gideceğini belirtmiş ve ülkedeki bayrakların yarıya indirilmesi talimatını vermişti.

  kaynak: milliyet

  Okunma Sayısı ; 74

  Trump’tan Las Vegas saldırganı hakkında açıklama Benzer Yazılar

  TSK Twitter’dan Paylaştı! El Yapımı Patlayıcı Masum Hayatları Almadan Önce Böyle İmha Edildi TSK, Cinderes’te zeytinliklerin içine
  Kuzey Irak’ta Memurlar Maaşlarını Alamadıkları İçin Sokaklara Döküldü Barzani’nin görevden ayrılmasının ardından Kuzey Irak’ta
  İncirlik Üssü’nden Çekilme İddialarına ABD’den Peş Peşe Yalanlama Geldi İncirlik Üssü’nden çekilme iddialarına ABD Savunma
  ABD’den Türkiye açıklaması! Vize krizi çözüldü… Türkiye ile ABD arasında bir süredir yaşanan vize kriziyle ilgili beklenen adım
  Rusya ilan etti! Ortadoğu altüst oldu… Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’deki iki hava üssüne kalıcı olarak yerleşmeye başladıklarını

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Trump’tan Las Vegas saldırganı hakkında açıklama Etiketler

  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,