Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Teknoloji ciroları ‘taksit’ öncesinde yüzde 26 arttı

  Teknoloji ciroları 'taksit' öncesinde yüzde 26 arttı

  Teknoloji ciroları ‘taksit’ öncesinde yüzde 26 arttı

  AVM ciroları ocakta yüzde 2.9 artış gösterdi. Teknoloji ciroları ise şubat başında kredi kartı taksitlerine getirilen sınırlama öncesi yüzde 26 artış kaydetti Teknoloji ciroları ‘taksit’ öncesinde yüzde 26 arttı

  AVM cirolarında ocak ayında, yurtiçi ve yurtdışında yaşanan olumsuz gelişmeler ve kış mevsiminde sıcak giden havaların etkisiyle yüzde 2.9 sınırlı artış gözlenirken; teknoloji kategorisindeki cirolar şubat başında kredi kartı taksitlerine getirilen sınırlama öncesi yüzde 26 artış kaydetti.

  Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi Ocak ayında, bir önceki yıl aynı döneme göre yüzde 2.9 artışla 143 puana yükseldi.

  Türkiye genelinde AVM’lerdeki kiralanabilir alan (metrekare) başına düşen cirolar Ocak ayında 573 TL olurken; İstanbul’da 691 TL, Anadolu’da 494 TL olarak gerçekleşti.

  Kategoriler bazında bakıldığında ise, teknoloji market/elektrikli eşyalar cirolarında yüzde 26 oranında güçlü bir artış gözlenirken; yiyecek cirolarında yüzde 1 artış yaşandı.

  Ayakkabı-çanta ve giyim cirolarında yüzde 1, hipermarket cirolarında yüzde 3, AVM’lerdeki diğer alanların cirolarında da yüzde 2 azalma kaydedildi.

  Ziyaret sayısı endeks değerinde ise, Ocak’ta önceki yıl aynı döneme göre yüzde 3’lük bir artış gözlendi.

  AYD Başkanı Hulusi Belgü “Kış mevsimini yaşıyor olmamıza rağmen sıcak giden havalar, gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yaşanan olumsuz gelişmeler tüketime de yansıyarak ciro artışlarının daha sınırlı oranlarda kalmasının sonucunu doğurdu” dedi ve ekledi: “Endeks verilerini incelediğimizde asıl dikkat çekici olan unsur kategoriler bazındaki farklılıklardır. Ocak ayında teknoloji cirolarının bir önceki yılın aynı dönemine baktığımızda yüzde 26 artmış olduğunu gözlemliyoruz. Bu artışta kredi kartında taksit sayısının sınırlandırılması yasası ana etken olmuştur.” Cep telefonu gibi bazı elektronik eşyaların satışında kredi kartına taksit sınırlaması 1 Şubat tarihi ile başlarken; tüketiciler yeni düzenleme öncesinde ocak ayında teknoloji alışverişine ağırlık verdi.

  Belgü, “Önümüzdeki aylarda tüketiciler hem yeni kredi kartı kullanım yasalarına, hem de mevcut ekonomik ortama göre tüketim alışkanlıkları geliştireceği bir süreç içerisinde olacak” dedi.

  Okunma Sayısı ; 543

  Teknoloji ciroları ‘taksit’ öncesinde yüzde 26 arttı Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Teknoloji ciroları ‘taksit’ öncesinde yüzde 26 arttı Etiketler