Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Taksim ve Kadıköy’de polis müdahalesi!

  Taksim ve Kadıköy'de polis müdahalesi!

  Taksim ve Kadıköy’de polis müdahalesi!

  Berkin Elvan eylemi için toplanan gruplara polis müdahale etti

  Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan ve dün hayatını kaybeden Berkin Elvan için İstanbul’un Taksim, Kadıköy, Şişli, Gazi Mahallesi bölgelerinde eylem yapan gruplara polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

  Beyoğlu Galatasaray Lisesi önünde toplanan grup, Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin protesto gösterisi düzenledi. Grup buradan Taksim Meydan’a doğru yürüyüşe geçti. Taksim Meydanı’na yakın bir yere kadar yürüyen grubun meydana çıkışına polis izin vermedi. Polisin dağılın uyarılarını dikkate almayan gruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

  Galatasaray Lisesi önünde toplanarak Taksim Meydanı’na yürümek isteyen gruba, İstiklal Caddesi üzerinde müdahale eden çevik kuvvet ekibinden bir polis memuru, göstericilerin attığı taşın bacağına isabet etmesi üzerine hafif şekilde yaralandı. Göstericilerden bazıları polislere taş ve bilye atarken, bazı göstericilerin ve yoldan geçen bazı vatandaşlar da buna engel olmaya çalıştığı görüldü. Bu kişiler “hedefimiz polis olmamalı” şeklinde uyarılarda bulunarak, eylemcileri sakin olmaya davet etti.

  Dün akşam saatlerinde başlayan eylem, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Yaşanan olaylar sırasında bazı göstericiler barikat kurmaya çalıştı. Müdahaleler sırasında gazdan etkilenenler cadde üzerinden kaçarak uzaklaştı. Öte yandan gecenin ilerleyen saatlerine Taksim Meydanı’na çıkan bir grup, polisin müdahalesi ile Tarlabaşı ve Dolapdere istikametine uzaklaştırıldı. Meydan çevresindeki eylemler gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

  TAKSİM’DE BİR GÖSTERİCİ AKREBİN ALTINDA KALMAKTAN SON ANDA KURTARILDI

  İstiklal Caddesi’nde polis mudahalesi sırasında bir gösterici akrebin altında kalmaktan son anda kurtuldu. Akrep’in İstiklal Caddesi’nde ilerlediği an bir grup göstericin bağırışları duyuldu. Akrep durdu, kendinden geçmiş bi gösterici arkadaşlarının yardımı ile akrebin önünden kaldırıldı.

  Olay yerinden uzaklaştırılarak bir kafeye götürülen gösterici daha sonra ambulansla konuldu.

  NİŞANTAŞI VE OSMANBEY DE KARIŞTI!

  Beşiktaş Çarşı’da Kartal heykeli önünde toplanan kalabalık slogan atarak eylem yaptı. Bir grup ise Teşvikiye ve Nişantaşı üzerinden Osmanbey’e çıkarak Taksim’e yürümek istedi. Grubun Taksim’e çıkmasına izin vermeyen polisin, eylemcilere Pangaltı’nda müdahale etmesi üzerine, gruptakiler Halaskargazi Caddesi üzerinden Şişli yönüne doğru geri çekildi. Geri çekilme sırasında eylemcilerin bir kaç dükkana zarar verdiği ve bazı siyasi partilerin seçim afişlerini yaktıkları görüldü.

  TENCERE-TAVAYLA DESTEK

  Olaylar sırasında, cadde üzerindeki apartmanların pencerelerine çıkan vatandaşlar da tencere-tava çalarak eylemcilere destek verdi. Polisin kovaladığı göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı. Ancak bir süre sonra Ergenekon Caddesi üzerinde toplanmalar başladı. Gerginlik gece saatlerine kadar sürdü.

  KADIKÖY’DE MÜDAHALE

  Berkin Elvan’ın ölümünü protesto etmek için Kadıköy’de toplanan gruba polis biber gazlı müdahalede bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşu üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi dün akşam saat 19.00’da Kadıköy’deki Boğa heykeli önünde toplandı. “Berkin’i toprağa değil öfkemize gömüyoruz” yazılı pankart açan katılımcılar, “Berkin Elvan ölümsüzdür”, “Katiller hesap verecek” şeklinde slogan attı. Kalabalık içinde bazıları meşale yakarak bazıları düdük çalarak bazıları da zıplayarak protesto gösterisinde bulundu. Eylemciler yere yazdıkları “Berkin Elvan ölümsüzdür” yazısının üzerine ekmek, zil, papatya ve karanfil bıraktılar. Bir saat süren bekleyişin ardından polis göstericileri dağılmaları konusunda uyardı. Göstericiler dağılmayınca polis biber gazlı müdahalede bulundu. Eylemciler ara sokaklara dağıldı.

  GAZİ MAHALLESİ KARIŞTI

  Berkin Elvan için Gazi Mahallesinde toplanarak barikat kuran gruba polis müdahale etti. Dün Akşam saatlerinde kalabalık bir grup, Gazi Mahallesi İsmet Paşa Caddesi üzerinde bir araya geldi. Sosyal medya üzerinde toplanan grup bir süre burada sloganlar atarak İsmet Paşa Caddesi’ni trafiğe kapattı. Cadde üzerinde barikat kurarak ateşe veren grup üyeleri polisin uyarılarına havai fişek taşlarla karşılık verdi. Polis, gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

  Okunma Sayısı ; 664

  Taksim ve Kadıköy’de polis müdahalesi! Benzer Yazılar

  İngiltere ve Rusya Arasındaki Ajan Krizine Türkiye’den İlk Tepki! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Rus diplomatların 14 AB devleti, ABD ve
  6 Gün Önce Alkollü Yakalanmıştı! Halk Otobüsü Şoförü Beton Bariyerlere Çarparak Can Verdi Kütahya’da 6 gün önce polis kontrolünde
  Manisa’da Beton Mikseri Otobüsle Çarpıştı: 20 Yaralı! Manisa’nın Gördes ilçesinde yolcu otobüsü ile beton mikserinin çarpışması
  İstanbul – Sivas Arasındaki Mesafeyi 5,5 Saate Düşürecek YHT Projesinin İlk Ray Serimi Yapıldı İstanbul – Sivas arasındaki seyahat
  Erdoğan’dan FETÖ Ağzıyla Konuşan Fransız Gazeteciye Tarihi Ayar: ABD’ye Niye Sormuyorsun! Erdoğan, FETÖ ağzıyla konuşan Fransız

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Taksim ve Kadıköy’de polis müdahalesi! Etiketler