Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Suriye İHA’sı ve Helikopteri Sınırı Teğet Geçti (sohbet.org)

  Suriye İHA'sı ve Helikopteri Sınırı Teğet Geçti

  Suriye İHA’sı ve Helikopteri Sınırı Teğet Geçti

  Suriye’ye ait bir İHA ve bir helikopter, Türkiye sınırına adeta teğet geçti. F-16’lar bölgeye sevk edildi.

  TSK’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Suriye hudut bölgesinde Hava Muharebe Devriye Görevi icra eden iki adet F-16 uçağı, Suriye’ye ait bir adet İnsansız Hava Aracı (İHA)’nın sınıra doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi.

  Ancak söz konusu Suriye’ye ait İHA, sınıra bu kez yaklaşık 200 metre kala geri dönerek bölgeden uzaklaştı. Aynı şekilde iki adet Türk F-16 uçağı, Suriye’ye ait MI-17 helikopterinin sınıra doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi. Ancak söz konusu Suriye’ye ait hava aracı da sınıra bu kez yaklaşık 400 metre kala geri dönerek bölgeden uzaklaştı.

  RADAR TACİZİ

  Hava Muharebe Devriye Görevi icra etmekte olan iki adet F-16 uçağına, Suriye’de konuşlu bir adet SA-5 füze sistemi tarafından, 40 saniye süre ile kilidini muhafaza etmek suretiyle dört kez tacizde bulunuldu. Bundan ayrı olarak bir başka F-16 uçağına, Suriye’de konuşlu bir adet SA-17 füze sistemi tarafından, toplam 13 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle üç kez tacizde bulunuldu.

  EGE’DE DE TACİZ

  Suriye’nin yanı sıra Ege’de, Sakız Adası Kuzeybatısında Ege’nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden iki adet F-4E 2020 uçağına Yunanistan’ın Skiros meydanından kalkan ve anılan ülkeye ait F-16 uçakları tarafından, bir dakika süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu.

  PKK’DAN “TERK EDİN” TEHDİDİ

  TSK’dan yapılan başka bir açıklamaya göre ise dün altı-yedi kişilik silahlı bölücü terör örgütü mensubu, Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı Ovabaşı Köyünde, M.K. isimli şahsın evine gelerek, eşi ve çocuklarını “bir hafta içerisinde köyü terk etmeleri” hususunda tehdit etti. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığınca adlî tahkikata başlandı.

  BİR TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU BABASIYLA GELEREK TESLİM OLDU

  TSK’nın açıklamasına göre yine dün bir terör örgütü mensubu Adana/Yüreğir-Yakapınar Jandarma Karakol Komutanlığına babası ile birlikte gelerek, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

  Okunma Sayısı ; 545

  Suriye İHA’sı ve Helikopteri Sınırı Teğet Geçti (sohbet.org) Benzer Yazılar

  Habur’da gece tatbikatı! Zırhlı araçlar hızlı manevra ile geçiş yaptı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak sınırındaki Şırnak’ın
  Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin davada itiraf geldi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde “Hava Kuvvetleri
  İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı’ndan Kalaşnikof’lu Paylaşım İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Torunu Canan Aybüke İçin Alışveriş Yaptı Cumhurbaşkanı, altıncı ve en küçük torunu Canan Aybüke için kıyafet
  TSK, Asker Üniformalarındaki Göktürkçe “Türk” Yazısını ve Bozkurt Armalarını Yasakladı Türk Silahlı Kuvvetleri, HDP’nin

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Suriye İHA’sı ve Helikopteri Sınırı Teğet Geçti (sohbet.org) Etiketler