Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Soykırımda ikinci perde

  Soykırımda ikinci perde

  Soykırımda ikinci perde

  ‘Şam Şeytanı’ Esad’ın işkence ile öldürdüğü 11 bin masumun yeni fotoğrafları yayınlandı… Gözleri oyulmuş cesetler, derin yaralar ve darp izleri, Esad’a olan öfkeyi zirveye çıkardı.

  TRT, CNN, Guardian ve AA tarafından servis edilen ‘Esad’ın işkenceleri’ görüntüleri, geçtiğimiz pazartesi günü dünya gündeminin ilk sırasına yerleşmişti. Sezar kod adlı kişinin 11 bin masuma yapılan soykırımı 55 bin fotoğrafla belgelediği çalışma, dünyanın en önemli uzmanları tarafından da kabul görmüştü.

  GÖĞÜSLERİNİ KESTİLER
  Babası Hafız Esad’ın katliamlarını tarihe gömen Şam Şeytanı Beşar Esad’ın soykırım fotoğraflarının yenileri, dünya gündeminde artçı bir şoka neden oldu. Gözleri yerlerinden çıkartılmış, göğüsleri kesilmiş ve derin yaraların olduğu cesetlerin bir merkezde toplandığını belgeleyen fotoğraflar nedeniyle Esad’a öfke çığ gibi büyüdü. Montrö’de süren görüşmelerde “Esad’ın artık gitmesi ve savaş suçları mahkemesinde yargılanması gerektiği” belirtildi. Bugün İsviçre’de başlayacak olan Cenevre 2 toplantısında da ‘Suriye Dostları’nın, Esad’ı masaya yatıracağına dikkat çekildi.

  TÜRKİYE’YE SIĞINAN ALBAY
  Suriye’deki işkencenin tanıklarından, güvenlik nedeniyle ismini gizli tutan Suriyeli pilot albay, 3 yıldır iç savaşın yaşandığı ülkesindeki işkence ve zulümlerin fotoğrafta görünenden daha fazla olduğunu öne sürdü. Rejimden kaçtıktan sonra Şam’daki muhalif bir gruba komuta eden ve çocuklarının hastalığı nedeniyle 6 ay önce Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan albay, Esad rejiminin işkence ve zulümlerini anlattı.

  İŞKENCELERİN SINIRI YOK
  Eşi ve 5 çocuğuyla geldiği Osmaniye’de, inşaatlarda kum, çimento, demir ve tuğla taşıyarak ailesini geçindiren albay, Suriye Hava Kuvvetlerinde pilot olarak görev yaptığı sırada işkencelere maruz kaldığı için 2 sene önce rejimden ayrılarak muhaliflerin safına katıldığını söyledi. Televizyonda gösterilen işkence fotoğraflarını, çocuklarını ve eşini yanından uzaklaştırarak izlediğini anlatan albay, Esad rejiminin işkence ve zulümde ölçü tanımadığını ve her türlü işkencenin ülkede normalleştiğini ifade etti.

  1390484506475

  “RUSYA ESAD İÇİN ISRARCI DEĞİL”
  Esad’ın en büyük destekçisi Rusya’dan da açıklama geldi. Cenevre- 2’de konuşan Suriye muhalefeti lideri Carba, Lavrov’un, Rusya’nın Esad’ın kalmasında ısrarcı olmadığını kendilerine ilettiğini söyledi.

  Soykırımın belgeleri, Esad rejimi tarafından da inkar edilemedi. Uluslararası kamuoyu, Esad’ın günlerinin sayılı olduğu görüşünde.

  BEŞAR ESAD’A BÜYÜK TEPKİ VAR
  Sözün bittiği yerdeyiz. Yeter artık, Esad’ın sonu gelmeli…
  Bu soykırımda Rusya, İran ve Çin de, en az Esad kadar suçlu…
  Putin’in insanlık damarı kalmışsa, Cenevre 2’de Esad’ın bileti kesilir.
  Babasının oğlu… İnsanlık beklemek elbette saçmaydı.
  Canavar bile bu soykırımı yapmaz.
  İngiltere’nin yetiştirdiği Esad, Kraliçe’nin emri ile gidecek gibi…

  Okunma Sayısı ; 443

  Soykırımda ikinci perde Benzer Yazılar

  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde
  PYD’ye Verilen Silahlar Ülkemizde Ele Geçiriliyor İçişleri Bakanı Soylu, ABD tarafından PYD’ye verilen bazı silahların güvenlik güçlerince
  Lice deki çatışmada 3 askerimiz şehit edildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Soykırımda ikinci perde Etiketler