Sonuna kadar araştırılsın

GezeGen GezeGen     22-12-13     Ekonomi     Sonuna kadar araştırılsın     136 Defa Okundu

Sonuna kadar araştırılsın

Sonuna kadar araştırılsın

MÜSTAKİL Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, ‘Büyük Rüşvet’ operasyonunu endişeyle izlediklerini belirterek, “Nerede ve kim tarafından gündeme getirilirse getirilsin, muhtevası ve muhataplarına bakılmaksızın, yolsuzluk ve rüşvet iddialarının sonuna kadar araştırılması, hepimizin ortak arzusudur” dedi.

‘Dışarıdan’ gelecek etkilerin yargılama süreci ile karıştırılmaması gerektiğini ifade eden Olpak, “Adli boyut dışında dışarıdan etkileme devam ederse ortam bozulur. Büyük bir 2023 hedefi ortaya koyan Türkiye’nin planları etkilenir. İstihbari bir bilgim yok. Dışarıdan kim etkiliyor birşey diyemem. Tek bir olay var o da yargılama sürecinin sonuna kadar gidilmeli” dedi.

GEZİ’DEN BERİ İZLİYORUZ

MÜSİAD Genel Merkezi’nde dün gerçekleştirilen toplantıda konuşan Olpak, huzur, güven ve istikrar ortamının bozulmamasının en büyük temennileri olduğunu söyledi. Olpak, “Gezi olaylarından başlayarak, sonuçlarıyla ekonomimize olumsuz yansımaları olan gelişmeleri de, yakinen izliyoruz” dedi. Soruşturma süresince ‘Masumiyet karinesinin’ gözetilmesi ve şüphelilerin farklı şekilde gösterilmemesi gerektiğini söyleyen Olpak, “Muhataplarının ve içeriklerinin birbirinden farklı olduğu ifade edilen dosyaların, hangi gerekçeyle birlikte mütalaa edildiği ve birlikte koğuşturma konusu yapıldığı, cevap bekleyen sorular arasındadır” diye konuştu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.