Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Son sözü ‘Anne beni kurtar’ oldu

  Son sözü 'Anne beni kurtar' oldu

  Son sözü ‘Anne beni kurtar’ oldu

  Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde dün sabah yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden 6 yaşındaki Muhammet Ali Çapa’nın öldüğü noktada mahalleli yolu trafiğe kapattı

  Kazada bacakları kırılan 5 aylık hamile anne Hayriye Çapa da olay yerine gelerek gözyaşlarına boğuldu. Yolun trafiğe kapatılmasına sinirlenen bazı sürücüler ile mahalleli arasında arbede yaşandı.

  Dün sabah 09.30’da annesi ile birlikte kaldırımda beklerken 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün çarparak ölümüne sebebiyet verdiği Muhammet Ali Çapa bugün toprağa verildi. Adapazarı Turan Caddesinde meydana gelen kazanın ne ilk ne de son olacağını belirten mahalle sakinleri, Turan Caddesini trafiğe kapattı. Eyleme kazada 6 yaşındaki oğlunu gözleri önünde kaybeden 5 aylık hamile anne Hayriye Çapa da katıldı. Mahalle sakinlerinin yardımıyla kazanın olduğu yere getirilen Hayriye Çapa, kırılan iki bacağına rağmen oğlunu son gördüğü yerde oğlunun kanlarına bakarak gözyaşlarına boğuldu.
  Hayriye Çapa, gözyaşları içinde olayın nasıl olduğunu anlattı. Elinde tuttuğu fotoğrafları öpüp koklayarak vücudundaki yaralara aldırış etmeden soğuk havada seslerini duyurabilmek için eyleme katılan anne Hayriye Çapa, oğlunun son sözlerinin “Anne beni kurtar” olduğunu ağlayarak anlattı. Anne Çapa, kalktığında oğlunun kanlar içinde yattığını söyleyerek, “Seslendim ses vermedi bana. Araba yol içinde 3 kez döndü ne olduğunu anlayamadık. Kaldırımdayken geldi çarptı bize. Bir de Nazlı’mız olacak onun adını da oğlum koymuştu. Kardeşim olacak diye seviniyordu. Göremeden gitti yavrum” diye ağladı.
  Mahalle esnafından Mehmet Alemdaroğlu kaza anını şöyle anlattı:“Sabah 09.30’da bir gürültü ile dışarı çıktık şahin marka bir araba bizim dükkanın sundurmasını yıka yıka çocuğu altına alarak vurmuş. Biz çocuğu arabanın altından aldık. Burada hergün 2-3 kaza oluyor. En azından buraya set, ışık yapılmasını istiyoruz. Yetkililere gittiğimiz de herkes bizi başkasına yönlendiriyor. Sürücü 17 yaşında ehliyetsiz. Burada lastik kontrolü yapılacağına ehliyet kontrolü yapılsın.”
  Mahalle halkı yola çektikleri barikatların önüne oturarak Turan Caddesini trafiğe kapattı. “Yola ışık istiyoruz”, “Başka canlar yanmasın” diye feryat eden mahalle sakinlerinin tepkilerini bazı sürücüler görmezden gelerek trafiğe kapatılan yoldan geçemeyince kaldırımdan geçerek yollarına devam etti. Bazı sürücülerle mahalle sakinleri arasında yaşanan arbedede yumruklar konuştu. Yaşanan arbede sırasında bazı mahalle sakinleri baygınlık geçirdi. Sürücülerin 5 dakikalık bir eyleme bile tahammülleri olmadığını anlatan mahalle sakinleri yola biran önce çözüm bulunmasını istedi. Dün meydana gelen kazanın izleri hâla tazeliğini korurken, mahalle halkı yola set, ışık yapılana kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi.
  Olay yerine gelen emniyet güçleri ise mahalle sakinleri ile konuşarak kendilerine hak verdiklerini ancak yasal olmayan bir eylem yapıldığını ve yolun trafiğe açılmasını istedi. Mahalle sakinleri de yaklaşık 1 saat süren yol kapatma eylemini olaysız sona erdirdi.

  Okunma Sayısı ; 605

  Son sözü ‘Anne beni kurtar’ oldu Benzer Yazılar

  Habur’da gece tatbikatı! Zırhlı araçlar hızlı manevra ile geçiş yaptı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak sınırındaki Şırnak’ın
  Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin davada itiraf geldi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde “Hava Kuvvetleri
  İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı’ndan Kalaşnikof’lu Paylaşım İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Torunu Canan Aybüke İçin Alışveriş Yaptı Cumhurbaşkanı, altıncı ve en küçük torunu Canan Aybüke için kıyafet
  TSK, Asker Üniformalarındaki Göktürkçe “Türk” Yazısını ve Bozkurt Armalarını Yasakladı Türk Silahlı Kuvvetleri, HDP’nin

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Son sözü ‘Anne beni kurtar’ oldu Etiketler