Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Soğuk hava romatizmayı tetikliyor! ( Beyzam.Net )

  Soğuk hava romatizmayı tetikliyor!

  Soğuk hava romatizmayı tetikliyor!

  Havalar soğudukça eklem ağrılarınız artıyor mu? O zaman dikkat!

  Romatizması olanlar soğuk ortamda ağrılarını daha fazla hisseder. Soğuk, sadece ağrının daha fazla hissedilmesine yol açar. Budan dolayı hastalar kendilerini rahat hissedecekleri ortamı seçmeli. Ancak soğuk, nemli yerde yaşadıkları için hastalığın ilerlemediği bilinmeli. Soğuk havalarda ve nem oranının yüksek olduğu hallerde eklem içinde bulunan az miktardaki kayganlaştırıcı sıvının akışkanlığı ve dağılımı değiştiği için ağrı ve sızı olması doğaldır. Ancak romatizmaya neden olmaz ve tek başına romatizma düşündürmez” dedi.

  HAVA DEĞİŞİMİ ROMATİZMAYI TETİKLER

  Yanartaş, yağmurlu havayla romatizmal hastalıkların ortaya çıkması ya da şiddetlenmesi arasında bir ilişki olmadığını belirtirken “Havadaki elektrik yükü değişimleri ağrı üzerinde etkili olabilir. Hastaların bir bölümü yağmurlu havayla şikayetleri arasında bağlantı kurar. Ama yağmurla şiddetlenen romatizmal hastalıklar genellikle geçicidir ve basit ağrı kesicilere yanıt verirler. Ciddi romatizmal hastalıkların ağrısı da bazen hava değişimlerinden etkilenebilir” diye konuştu.

  Dr. Gamze Yılmaz Yanartaş, bazı romatizmal hastalıklar güneşten ciddi şekilde etkilendiğine de dikkat çekerek “Bu gruptaki hastalar güneşin çok aşırı olduğu dönemden sonra bir alevlenme gösterebilir. Romatizma her mevsim başlayabilir. Her mevsim şikayetler artabilir. Sonbahar ve kış mevsimlerinde şikayetlerin artması romatizmal hastalıkların ortaya çıkması ya da alevlenmesinde etkili değildir. Ancak bu dönemlerde hava şartlarına bağlı depresyon, hareketsizlik ve soğuk gibi faktörlere bağlı geçici şikayetler olabilir” şeklinde konuştu.

  ROMATİZMA AĞRILARI NASIL GEÇER?

  Dr. Gamze,Romаtizmа аğrısınа iyi gelecek yöntemі bir ölçüde hasta kendi deneyіmlerіyle keşfeder. Bazen ovmak iуi gelirken bazen harеkеtsiz kаlmаk dаhа doğru olabilir. Bazı ağrılar için sıcak uygulamak iyiyken bazı iltihaplı durumlarda sıcak ağrıуı artırabilir, ağrıyan yere soğuk buz uygulaması ise iyi gelebilir.

  Hastanın kendisindeki durum değişikliklerini ve evde kendisine iyi geldiğini fark ettiği uygulamaları doktoruу’ la pаylаşmаsı tedavinin başarısına katkı yapacaktır.

  Okunma Sayısı ; 906

  Soğuk hava romatizmayı tetikliyor! ( Beyzam.Net ) Benzer Yazılar

  Islak saçla uyumanın zararları Yoğun bir günün ardından duşa girmek kadar rahatlamaya yardımcı bir şey yok. Fakat bu rahatlık saçlarınızı
  Cinsel hastalık belirtileri Günümüzde yaygın bir sağlık sorunu olarak görülen cinsel hastalık belirtileri sizlere bu tarz bir hastalığa sahip
  Sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler Hayatınızın en önemli sınavı yaklaşıyorsa sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler tüketerek sınava
  Süt içelim mi, içmeyelim mi? Sağlık alanında artıya, eksi demenin prim yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Yıllar süren adeta iğneyle kuyu kazılarak
  Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir? Ağız kuruluğu hemen hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir?

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Soğuk hava romatizmayı tetikliyor! ( Beyzam.Net ) Etiketler