Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Silk&Cashmere’e ‘Fabeks’ engeli

  Silk&Cashmere'e 'Fabeks' engeli

  Silk&Cashmere’e ‘Fabeks’ engeli

  Ayşen Zamanpur, mağazalarında şirketlerinin adı olan Fabeks yerine markaları olan Silk&Cashmere’i kullandıkları için Turquality teşvkilerinin askıya alındığını açıkladı

  2012 yılında tüm süreçlerden geçerek, Turquality’nin Marka Desteği Progamı’na kabul edildiklerini söyleyen Silk&Cashmere’in CEO’su Ayşen Zamanpur, “Bizim için önemli bir teşvikti tabii. Sevindik, kutladık” dedi.

  Bugüne dek hiç teşvik almadıklarını belirten Zamanpur, yaşadıkları süreci şöyle anlattı:
  “Silk&Cashmere, yurtdışında zaten büyüyen bir marka. Doğal büyüme planlarımız dahilinde ve tabii teşvik almanın da güvencesiyle Çin, Paris, Londra ve Zürih’te mağazalar açtık. Ne zaman ki teşvik için başvuruda bulunup harcamalarımızı sunduk, o vakit bize teşviğin askıya alındığı söylendi. İnanamadık. Samimiyetle söylüyorum bir hata olduğuna inandık. Ankara’ya gidip bizzat görevlilerle konuştuk. Bize tescilli markamızın ‘Fabeks Silk & Cashmere’, mağazalarımızdaki tabelaların ve tanıtımlarımızdaki görsellerin ise ‘Silk&Cashmere’ olması nedeniyle teşviğimizin artık geçerli olmadığı söylendi.”

  ‘Katkıda bulundum’

  Silk&Cashmere’in sadece Türkiye’de değil kendi alanında pek çok ülkede tanınmış bir marka olduğunu ifade eden Zamanpur, “Bu marka Fabeks Dıs Tic A.Ş’ye ait ve bu herkes tarafından biliniyor. Markamız ise Silk&Cashmere olarak tanınıyor. Bundan kimsenin şüphesi yok. Peki bu nedir?” diye anlattı.

  Geçmiş yıllarda Turquality programı hazırlanırken kendisinden görüş alındığını kaydeden Zamanpur, şöyle devam etti: “Programın nasıl olması gerektiği konsu marka sahiplerine de sorulmuştu. Ben de o dönemde dünyadaki örneklerini araştırmış, elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalışmıştım. İçindeki maddeler o kadar güzel ki. Türkiye’yi dünyaya tanıtan, kaliteli, seçkin markalar yaratmak isteniyor. Amaç harika.”

  ‘Gözardı edildik’

  Ayşen Zamanpur, bu konuyla ilgili yıllar önce yaşadığı bir kırgınlığı da şöyle anlattı: “Turquality programı ilk uygulandığında bazı markalara başvuru bile yapmadan teşvik hakkı verildi. Açıkçası ben de safça kesin bize de verecekler sandım. Vermediler. O dönemde başvuru yapmadan teşvik alan markalar arasında kesin olmamız gerekirdi. Hemen hemen hiçbiri bizim kadar dünyaya yayılmamıştı. Kırıldım ama uzatmadım. Silk&Cashmere teşvikle büyümemişti ki. Seneler içinde çok genç markalar, daha tek bir girişimi olmadan, yurtdışında büyüme hedeflerini sunup Turquality kapsamına alındı. Ne kadar güzel, destekliyorum. Ama bizim gibi 20 yıldır bu konuda kendisini ispatlamış bir markanın neden göz ardı edildiğini anlamak güç.”

  ’26 ülkede satış noktamız var’

  Silk&Cashmere’in kaliteyle özdeşleşmiş bir marka olduğuna değinen Zamanpur, şöyle devam etti: “Bu marka fiyatta rekabete inanmaz. Dünyanın en seçkin noktalarında dünya markalarıyla omuz omuza rekabet eder. 26 ülkede satış noktası vardır. Bir markadan baska ne beklenir ki? Başka ne yapmamız gerekiyordu da biz yapmadık? Mağazalarımıza ‘Fabeks’ diye yazmamışız. Bu sorun çözülemez miydi?”

  Turquality’nin tüm şartlarına yüzde 100 uyduklarını söyleyen Ayşen Zamanpur, “Kim duysa bana, ‘sizin neden Turquality teşviğiniz yok?’ diye soruluyor. Bilmiyoruz. Bir cevabımız da yok” dedi.

  Okunma Sayısı ; 766

  Silk&Cashmere’e ‘Fabeks’ engeli Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Silk&Cashmere’e ‘Fabeks’ engeli Etiketler