Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Silikon taktırmayı düşünenler dikkat!

  Silikon taktırmayı düşünenler dikkat!

  Silikon taktırmayı düşünenler dikkat!

  Yaklaşan yaz aylarıyla birlikte silikon operasyonlarda artış yaşanıyor…

  Kadınların korkulu rüyası meme kanseri son yıllarda artarken; akıllardaki ‘silikon protezler kanser yapıyor mu?’ sorusunun yanıtını Prof. Dr. Reha Yavuzer verdi. Yavuzer, bu iddianın tamamen yanlış olduğunu belirterek, “Meme silikonu kesinlikle kanser yapmaz. Aksine kanser nedeni ile göğsü alınan kadınlara estetik amacıyla takılır” dedi. Prof. Dr. Reha Yavuzer, silikon konusunda merak edilenleri şöyle yanıtladı:

  Silikon yaptırmanın ne gibi riskleri vardır?

  Her ameliyat bir takım riskler taşır. Silikon meme protezlerinde zaman içerisinde aşınma, deformasyon, sertleşme gibi riskleri mevcuttur.

  Estetik meme ameliyatları için bir yaş sınırı var mıdır?

  Tıbbi bir zorunluluk yoksa 18 yaşı beklemek ve meme gelişiminin tamamlanma sürecine müsaade etmek en uygun olandır.

  Operasyonlardan sonra iz kalıyor mu?

  Tüm estetik meme ameliyatlarından sonra iz kalır. İzsiz bir meme ameliyatı yoktur. Doku veya deri çıkartılan meme dikleştirme ve küçültme ameliyatlarında meme büyütme ameliyalarına göre daha fazla iz kalır.

  Ameliyat izlerini geçirmenin bir yolu yok mu?

  İzlerin daha az kalması için özellikli dikiş materyalleri ve ameliyat sonrası kullanılabilecek kimi krem ve tibbi malzemeler mevcuttur. Ek olarak lazerden faydalanılıyor.

  Operasyon öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor?

  Operasyon öncesinde eğer birey sigara kullanıyorsa ameliyattan en az 2 hafta önce bırakmalı, kan sulandırıcı ilaçları en az 1 hafta öncesinde kesmeli ve doktorunu kullandığı tüm ilaç ve vitaminler konusunda bilgilendirmeli. Operasyon sonrasında ise birey, ilaç ve önerilere titizlikle riayet etmek ve ilk bir aylık sürede ağır sportif aktivitelerden kaçınmalı.

  Kişi ne kadar süre sonra eski hayatına dönebiliyor?

  Çoğu hasta ameliyattan sonraki birinci haftada günlük yaşantısına dönmekte, belirgin spor aktivitelerine ise birinci ayın sonunda katılabilmektedir.

  Bu ameliyatlardan sonra sorunlar tekrarlıyor mu?

  Yıllar içerisinde yaşlanma ile ciddi kilo alıp vermelerde sarkıklık tekrar olabilir. Meme küçültme işleminden sonra da eğer birey belirgin kilo alırsa meme dokusunda büyüme görülebilir.

  (Takvim)

  Okunma Sayısı ; 919

  Silikon taktırmayı düşünenler dikkat! Benzer Yazılar

  İYİ Parti’nin Seçim Şarkısı Aleyna Tilki’yi Solladı İYİ Parti’nin seçim şarkısı, Spotify’da Yıldız Tilbe’nin
  Usta Gazeteci Uğur Vardan Murat Cemcir’den İntikamını Aldı Hürriyet Gazetesi yazarlarından Uğur Vardan, Bennu Yıldırımlar’ın önüne
  Islak saçla uyumanın zararları Yoğun bir günün ardından duşa girmek kadar rahatlamaya yardımcı bir şey yok. Fakat bu rahatlık saçlarınızı
  Cinsel hastalık belirtileri Günümüzde yaygın bir sağlık sorunu olarak görülen cinsel hastalık belirtileri sizlere bu tarz bir hastalığa sahip
  Sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler Hayatınızın en önemli sınavı yaklaşıyorsa sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler tüketerek sınava

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Silikon taktırmayı düşünenler dikkat! Etiketler