Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR?

  SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR?

  SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR?

  Ana Sayfa > Estetik Cerrahi > SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR?
  Sigaranın vücudumuzun her bir noktasına büyük zararlar verdiği tüm bilimsel çalışmalar neticesinde artık biliniyor. İç organlardan tutun da görünür olan uzuvlarımız ve derimize kadar işleyen sigaranın bu zararları tabii ki cildimiz için de oldukça tehlikeli ve estetiğine, güzelliğine değer veren kadınların başındaki en büyük belalardan bir tanesi. Sigaranın cilde verdiği zararlardan kurtulmanın ne yazık ki tek yolu sigarayı bırakmak ve umuyoruz ki aşağıda görebileceğiniz, belirttiğimiz zararları görünce sigarayı bırakmaya bir adım daha yakın olacaksınız.
  İlk olarak bağımlılık yapıcı etkisiyle bilinen sigarada bulunan nikotinin, bunun yanında diğer duman ve zift gibi maddelerin derinizin hava almasını engelleyerek cansız, sarı ve soluk bir yapıya sahip olmasına sebep olduğu bilinmektedir. Havadan yoksun olan cilt elbette deriden terleme ve sıvı atımını da gerçekleştirmekte zorlanır ve bu da cildin daha da kurumasına neden olur.
  Kılcal damarlar özellikle yüzümüzdeki, daha sonra da vücudumuzun kalanındaki derinin kan ihtiyacının büyük kısmını karşılarlar ve sigara bu damarların daralmasına neden olur. Neticesinde yeterince kana erişemeyen deri daha da renk solması ve bitkinlik gibi emareler göstermeye başlar. Kan akışındaki bu sorunların ve damar daralmasının yaralara ve çizilmelere de geç iyileşme etkisinin olduğu bilinmektedir.
  Sigara tüketimi sırasında sürekli olarak dudaklar ve çevresindeki kaslar kullanıldığı için bu bölgelerde hoşunuza gitmeyecek düzeyde kırışıklıklar meydana gelir. Sürekli olarak kas kasılmasından kaynaklanan bu kırışıklıklar zaten solgun ve bitkin görünen cildinizde iyice görünür hale gelirler.
  Cildinizde yer alan kırışıklıklar tabii ki sadece sigaraya bağlı olarak değil strese, ruh haline, yaşanılan fiziksel koşullara ve pek çok diğer etkene bağlıdır. Ancak sigara içenlerde yaşıtlarına göre çok daha fazla cilt kırışması ve yaşlılık belirtisi görülmüştür. Bu nedenle genç ve canlı bir cilde sahip olmak için sigaranın cilde verdiği zararlardan sakınmalı ve sigara tüketimine bir son vermelisiniz.
  Sadece dışarıdan görünen cildiniz değil aynı zamanda ağzınızın içi ve diş etleriniz de dumanın yoğun olarak geçtiği ağız bölgesinde zarar göreceklerdir. Sararmış dişler ve daha koyu renkteki ağız içi deri rengi sizi rahatsız edebilecek etkiler arasında yer almaktadır.
  SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR? benzeri yazılarımız

  Devamını okuyun: http://kafekadinca.com/sigaranin-cilde-verdigi-zararlar-nelerdir/#ixzz2x5UonXhQ

  Okunma Sayısı ; 518

  SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR? Benzer Yazılar

  Cildi güzelleştiren meyveler Herkesin çok sevdiği yüz kremi veya cildini güzelleştirmek için kullandığı bir maske vardır ama cildin güzelleşmesi
  Gardırop detoksu yapmak için hazır mısınız? Kim demiş detoks sadece yiyeceklerle olur diye… Hazır bahar ayları gelmişken dolabınızdaki fazlalıkları
  Uzmanı açıkladı: ‘e-diyet olur mu?’ Beslenmenizi yani sağlığınızın en önemli parçasını, yaşamınız boyunca görmediğiniz birine,
  Sexsin En doğru Zamanı Her istediğinizde eşinizle cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Ama bazı şeylerin tamamen yolunda gitmesi için yani o havayı
  KADIN MODA ZEVKLERİ Moda haftaları oluyor, belki gidip podyumda son moda kıyafet veya aksesuarları izliyorsunuz. Belki moda dergilerinin sıkı takipçisisiniz.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  SİGARANIN CİLDE VERDİĞİ ZARARLAR NELERDİR? Etiketler