Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Sekse düşkünlüğünü nasıl azaltabilirim?

  Sekse düşkünlüğünü nasıl azaltabilirim?

  Sekse düşkünlüğünü nasıl azaltabilirim?

  SORU: Sevgili Figen Hanım, 26 yaşında 9 yıllık evli bir bayanım. Seks hayatımızda eşimle sorun yaşıyoruz. Nedeni de benim isteksiz eşimin de aşırı derecede sekse düşkün olması. Bu yüzden sık sık kavga ediyoruz. Acaba diyorum eşimin bu seks düşkünlüğünü nasıl azaltabilirim, bunun bir yolu var mı?
  CEVAP: Değerli okurum, yaptığım matematik hesabına göre 17 yaşında evlenmişsin. İyi halt etmişsin! Daha bebeklerinle oynaman gereken yaşta evlenirsen olacağı bu. Adam bulmuş tabi 17 yaşındaki çıtırı, aradan değil 9 yıl 19 yıl daha geçse alıştığı bu tadı kolay kolay bırakmaz! Eğer zorla bıraktırmaya çalışırsan da başka çiçeklerde bal aramaya başlar. O zaman da sen tırmanırsın. İyisi mi oluruna bırak, her neyse geçer!..
  Mantarların bulaşmaması için prezervatif işe yarar mı?
  SORU: Merhaba Doktor Hanım, vajinal mantarların tekrar etmemesi için ne yapmalıyım? Çok temiz olmama rağmen sürekli kaşıntı ve akıntı oluyor. Yapısal bir neden olabilir mi? Bir de eşime geçmemesi için ne yapmalıyız? Prezervatif tek başına koruyucu olur mu? Başka önlem almak gerekir mi? Bilgi verir misiniz?
  CEVAP: Değerli okurum, bazen aşırı temizlik de mantar yapar belki sendeki sebep budur. Vajina içinde yararlı bakteriler vardır. Bunların temizlenmesi mantar enfeksiyonuna zemin hazırlar. Özellikle vajinal duş yapıyorsan bundan vazgeç. Tedavi için bir Kadın Hastalıkları uzmanına git, eşinin de tedavi olması gerekebilir.
  Sorunum için ameliyattan başka yol yok mu?
  SORU: Benim sorunum sağ yumurtalığımın büyümesi. Üroloğa başvurdum, bana yumurtalığın en üstteki zar ile alttaki zarın arasındaki sıvı akışının işlevini yapmadığından büyüdüğünü söyledi. Şu an yumurta kadar. Tahlil ve ultrason istedi. Ameliyat olacağını söyledi. Acaba başka yol yok mudur?
  CEVAP: Değerli okurum, öykünden hidrosel adını verdiğimiz testis tabakları arasında su toplanması rahatsızlığın olduğunu anlıyorum. Yumurta kadar ise çok büyük bir hidrosel değil, seni estetik olarak rahatsız etmiyor ise takip edilebilir. Daha fazla büyür ise operasyonla sıvıyı almak gerekir.
  Varikosel ameliyatıyla sperm hareketi düzelir mi?
  SORU: Doktor hanım, bana yapılan tetkikler sonrasında sağ varikosel teşhisi konuldu. Sperm hareketini etkilediği belirlendi. Acaba varikosel ameliyatı olursam sperm hareketi sayısı düzelir mi?
  CEVAP: Değerli okurum, varikoselin % 90’ı sol da olmaktadır, % 10 iki taraflıdır. Sadece sağda olması nadir görülen bir durumdur. Nadiren başka rahatsızlıkların da bulgusu olabilir. Karın ultrasonografisi yaptırmanda fayda var. Varikosel operasyonları sonrası %60-80 sperm parametreleri düzelir. 3 ayda kontrol edilir, 1 seneye kadar düzelme görülebilir.
  Son zamanlarda sertleşme sorunu yaşıyorum!..
  SORU: Sayın Figen Hanım, ben 52 yaşında sağlıklı bir insanım. 2 sene önce prostat için ultrasona girdim. Hafif biçimde büyüme görülüyordu. Bitkisel ilaçlarla rahatlamaya çalıştım. Son zamanlarda sertleşme sorunu yaşıyorum. Acaba psikolojik mi yoksa, prostatın bir etkisi mi? Bana öneriniz ne olur?
  CEVAP: Değerli okurum, prostatında hafif büyüme olaması sertleşme problemi yapacağını çok düşünmüyorum. Bu sertleşme probleminin ayrıntılı bir hikaye, muayene ve gerekli tetkikler ile nedeni araştırılmalıdır. Bu nedenle Üroloji uzmanına muayene olmalısın…
  Tuvalete çıktıktan sonra beyaz bir akıntı geliyor!
  SORU: Merhaba Figen hanım, ben 25 yaşındayım. Büyük abdestten sonra penisimden meni şeklinde beyaz akıntı geliyor. Midem sürekli şişkin ve penisimin ucunun altında siğil çıktı. Ne yapmam gerekir?
  CEVAP: Değerli okurum, büyük abdest sonrası akıntı gelmesi genellikle prostat enfeksiyonunu düşündürür. Penisdeki siğili görmek gerekir, eğer kondilom ise yakarak yok etmek gerekir. Midedeki şişkinlik için dahiliye uzmanına başvur, diğer problemler için ise Üroloji uzmanı sana yardımcı olacaktır.
  Penisi kalınlaştırmak için silikon takılıyor mu?
  SORU: Sayın Figen hanım, ben orta yaşlıyım. Benim penisim sertleştiği zaman 9-10 cm civarında oluyor. Normal zamanlarda çok küçük görünüyor. Onu idare ediyoruz da çapı ince kalıyor. Diyorum ki penisi kalınlaştırmak için silikon takılıyor mu? Bu merakımı giderirseniz çok memnun olacağım. Teşekkürler…
  CEVAP: Değerli okurum, penisi kalınlaştırmak için silikon benim bildiğim kadarı ile kullanılmıyor. Ancak yağ dokusu kullanılarak kalınlaştırma operasyonu var. Bir operasyon ile penise yağ dokusu konularak penis kalınlaştırabilmekte, ancak etkinliği tartışmalıdır.
  Herpesten tam olarak korunma yolları nedir?
  SORU: Figen Hanım, vajinal herpes konusunda sizden bilgi almak istiyorum. Çünkü bu benim çok sık başıma gelen bir sorun. Tam olarak nedeni nedir? Korunma yolları var mıdır? Bir de cinsel ilişki ile eşime bulaşmaması için ne yapmalıyım? Yardımcı olur musunuz?
  CEVAP: Değerli okurum, genital herpes vücut direnci düştükçe yenileme eğiliminde olan bir rahatsızlıktır. Burada virüs omiriliğin özel bir bölümüne yerleşerek zaman zaman atak yapar. Lokal ya da sistemik kullanılan ilaçlarla tedavi edilebilir. Eşine bulaşmaması açısından prezervatif kullanmasını ve aktif lezyon bulunan dönemlerde cinsel ilişkiye girmemesi ve koruyucu olarak antiviral kullanmasını önerebilirim. Geçmiş olsun.
  Tampon kullanarak denize girilebilir mi?
  SORU: Doktor hanım, ben regl döneminde denize girme konusunda sizden bilgi rica edeceğim. Yaz aylarında tatilde olduğum dönemde, bazen regl denk geliyor. Tampon kullanarak denize girmemin bir zararı olur mu? Hastalık kapar mıyım? Şimdiden teşekkür ederim.
  CEVAP: Değerli okurum, regl döneminde her gün değiştirmek şartıyla tampon kullanarak denize girmekten hastalık kapmazsın. Yalnız yine de her denize girişten sonra duş alıp mayo değiştirmen olası bir enfeksiyon riskini azaltacaktır.

  Okunma Sayısı ; 1.150

  Sekse düşkünlüğünü nasıl azaltabilirim? Benzer Yazılar

  Tatilde sevişmek Bir kaç yıl önce üç kız arkadaş tatil için Antalya’ya gitmiştik, 17–18 yaşlarındaydık. Bir gün sahilde top oynarken,
  Merakımı tatmin ettim Aslında ilk deneyimim hiç de düşündüğüm ya da hayalimde canlandırdığım kadar güzel değildi. Karşımdaki insanı
  Kadınların yatakta duymak istediği en seksi aşk sözleri Yatakta dut yemiş bülbüle dönenler, havuz problemi çözer gibi bir ses tonuyla konuşanlar,
  Seks pozisyonları (Kamasutra seks pozisyonları) Yatak odanızı canlandırmak istiyorsanız kamasutra seks pozisyonları aradığınız şey olabilir.
  Cinsel açlık nedir? Sizinle evlenecek kadar sizi çok seven birinin, sizinle pek sık seks yapmak istememesi, incitici olduğu kadar biraz da kafa karıştırıcıdır.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Sekse düşkünlüğünü nasıl azaltabilirim? Etiketler