Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Saygı duruşu da yasak

  Saygı duruşu da yasak

  Saygı duruşu da yasak

  Soma ilçe merkezinde dün akşamüstü toplanan kalabalık, Atatürk büstünün önüne gidip ölüleri için saygı duruşunda bulunmak istedi.

  İddialara göre “Somalı olmayan yabancılar” bu eylemi yapıyordu. Ancak konuştuğum 20-25 kişiden sadece biri “evet yabancılar buna sebep oluyor” dedi. Haricinde kadın, erkek, yaşlı-genç, herkes dehşet içinde “Ne yaptık biz size? Bir saygı duruşunda bile bulunamayacak mıyız? İçimiz yanıyor, nasıl bize davranırlar?” dedi. Bazıları “Biz PKK mıyız?” diyordu.

  Polisin “dağılın” anonslarına rağmen kimse halktan seyirci olanlar dahil- dağılmadı. Günlerdir ilçede, otobüsler dolusu bekleyen çevik kuvvet hazır bekliyordu. Kitledense tek tük sloganlar atılıyor ve ıslık sesleri yükseliyordu.
  Polis telsizden “müdahale edin” emrini aldığı anda oradaydık. TOMA, kitlenin bulunduğu sokağa girdi ve kitlenin üzerine su sıktı. Bunun üzerine belki 5, belki 10 taş atıldı. Bunu rahatça söyleyebilirim çünkü polisin olduğu taraftaydım.

  Anamayacak mıyız?
  Çevik Kuvvet, Kazım Karabekir ve Hürriyet caddesine girip gaz fişeği de attı. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. İnsanlar, polise “ölülerimizi de mi anamayacağız” diye bağırıyor, onlar isyan ettikçe çevik kuvvet üzerlerine ilerliyordu. Kendinden geçip “hadi sıkın, ne yaparsanız yapın” diye polise bağıran yurttaşlar zorlukla sakinleştirildi.
  Kitle, madenci anıtının olduğu dörtyola kadar geriledi. Birkaç saat halkla polis karşılıklı hiçbir şey yapmadan bekledi. Yerli gazeteciden çok, başka ülkelerin basın kurumlarının olduğunu, hükümet yanlısı hiçbir kurum temsilcisini görmediğimi belirtmeliyim.

  ‘Bize ağlasınlar’
  Polis müdahalesinden sonra konuştuğum Somalılar şöyle konuştu:
  – Milletin acısı var. Uzatmaya gerek yok. İlk gün protestomuzu yaptık. Polis de doğru davranmadı.
  – Polisin sabırlı olması gerekmiyor mu? Yabancı var diyorlar, olay çıkartan üç beş insanı ayırt edemiyorlar mı? Düşman cephesi miyiz biz?
  – Burada 500 polis var, bir ambülans yok. Polise hakaret edilmedi. Zaten herkesin psikolojisi bozuk…
  – Kore’de siyasetçiler istifa ediyor. Bülent Bey, Emine Hanım şimdi nerede? Mısır’a değil bize ağlasınlar!
  – Yabancılar var deniyor. Yahu insanlar Manisa’dan, Kınık’tan geldi, orada da çok kayıp var.
  – Yandaş medya nerede? Neden bunları göstermiyor, yazmıyor?
  – Önceden de kaza oluyordu. Can kaybı nedir diye soruyorduk. Şimdi kaç kişi kurtuldu diye soruyoruz. Herhalde bu da işin fıtratında var!
  – Polise küfür etmiyoruz, taş atmıyoruz… Hükümet hesap vermedikçe bu devam eder.

  Okunma Sayısı ; 616

  Saygı duruşu da yasak Benzer Yazılar

  Vatan Şaşmaz’ın Olay Yeri Görüntülerini Yayınlayan Siteler Teker Teker Kapatılıyor Vatan Şaşmaz’ın eşi Yasemin Şaşmaz, mahkemeye
  Genç Çiftin Birbirine Yaptığı Şakalar YouTube’da Rekor Kırdı Youtube karı-koca birbirlerine yaptıkları şakalarla izlenme rekorları kırıyorlar. Antalya’da
  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Saygı duruşu da yasak Etiketler