Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Savcı Öz’den açıklama, Ağaoğlu’ndan yanıt!

  Savcı Öz'den açıklama, Ağaoğlu'ndan yanıt!

  Savcı Öz’den açıklama, Ağaoğlu’ndan yanıt!

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz’e ilişkin 77 bin liralık tatil iddiası gündeme bomba gibi düştü. HSYK harekete geçti. Savcı Öz iddiayı yalanladı. Ağaoğlu Şirketler Grubu ise iddialara ilişkin bir yazılı açıklama yaparak Savcı Öz’ün Dubai temsilcileri tarafından ağırlandığını söyledi.

  Sabah gazetesinde yer alan haberde Savcı Öz’ün bir inşaat şirketinin parasıyla, Dubai’de tatil yaptığı ileri sürülmüştü. Yanındaki 8 kişiyle birlikte Dubai’ye giden Savcı Zekeriya Öz’ün bir haftalık tatilinin bedeli olan 77 bin liranın da inşaat şirketi tarafından ödendiği iddia edilmişti.

  Habere göre Öz, 17 Ekim 2013 Perşembe günü başlayan Dubai seyahati 22 Ekim Salı günü sona eriyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da “Bir yargı mensubu yılda 20-22 defa turist olarak yurt dışına gider mi?” ifadelerini kullanmıştı.

  İDDİALAR DOĞRU DEĞİL DEDİ, TEKZİP YOLLAYACAK

  İddiaların doğru olmadığını belirten Öz’ün açıklama yapmayacağı, ancak tekzip metni hazırlayacağı kaydedildi.

  AĞAOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

  Söz konusu haberde adı geçmeyen inşaat şirketin Ağaoğlu Şirketler Grubu olduğu anlaşıldı.
  Şirket tarafından yapılan yazıyı açıklamada Savcı Zekariya Öz’ün Dubai temsilcileri tarafından ağırlandığı iddia edildi. İşte o açıklama:

  “Bugün bazı gazetelerimizde yer alan İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün Dubai seyahati konusundaki haberlere ilişkin olarak kamuoyunu bilgilendirme gereği doğmuştur.
  Söz konusu ağırlama 15 yıldır bölgede yerleşik bulunan ve son 2 yıldır Körfez Bölgesindeki faaliyetlerimizi yürüten temsilciliğimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Dubai’de bulunan bu temsilciliğimiz yalnız grubumuz şirketlerine değil, tüm iş dünyamızın hizmetine sunduğumuz, ülkemize büyük katma değer kazandıran ve oldukça önemli ekonomik işbirliklerinin geliştirilmesine zemin hazırlayan bir temsilciliktir.
  Dubai temsilciliğimizin, Sayın Savcı ile çok öncelere dayanan tanışıkları çerçevesindeki bu ağırlama temsilcimizin inisiyatifiyle gerçekleşmiş olup bilgimiz dahilindedir.
  Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

  Saygılarımızla.
  Ağaoğlu Şirketler Grubu”

  HSYK HAREKETE GEÇTİ İDDİASI

  Vatan’ın haberine göre ise Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Ergenekon’un ünlü savcısı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz hakkında basında çıkan haberleri ihbar kabul etti.

  HSYK Hakim ve Savcı Şikayet Bürosu, basında çıkan haberlerle ilgili haberleri inceleyerek bir dosya açtı. Haberlerde ileri sürülen iddiaların yer alacağı dosya bu hafta içinde toplanması beklenen HSYK 3. Dairesi’ne sunulacak. Daire, dosyadaki haberlerle ilgili bir inceleme yapılması gerektiğine karar verirse Zekeriya Öz ile ilgili inceleme başlatılacak. İnceleme sonunda Öz hakkında soruşturma açılabilecek.

  Ergenekon soruşturmasını yürüterek büyük bir üne kavuşan Başsavcı Vekili Öz, 17 Aralık’ta bazı bakan çocuklarının da aralarında olduğu şüphelilere yönelik yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında da “koordinatör” olarak yer almıştı.

  İŞTE O İDDİALAR

  Öz hakkında bugünkü Sabah ve Takvim gazetelerinde çarpıcı bir iddia yer aldı. Haberlere göre, Savcı Zekeriya Öz, Kurban Bayramı’nda ikisi çocuk 11 kişiden oluşan bir grupla gittiği Dubai tatilinin 80 bin lira civarında tutan faturasını ünlü bir işadamı ödedi.

  İddiaya göre, 16 Ekim 2013 Perşembe günü başlayan Dubai seyahatini, Fly Ekspress adlı acente organize etti. Savcı Zekeriya Öz ile yanındaki 10 kişiyi, Dubai Havaalanı’nda, seyahat acentesinin VIP servisine bağlı elemanlar karşıladı. Savcı Zekeriya Öz ve beraberindeki kişiler, buradan lüks bir araçla, deniz kıyısındaki beş yıldızlı Jumeirah Zabeel Saray oteline giderek yerleşti.

  Dubai Jumeirah Zabeel Saray Otel’in kayıt defterindeki ‘Mr. Zekeriya Oz & Family’ (Bay Zekeriya Öz ve ailesi) ibaresi dikkat çekti. Savcı Zekeriya Öz ve misafirleri toplam 5 oda tuttu. Odalardan ikisi çift kişilik yataklı Deluxe oda, ikisi tek kişilik iki yatağı bulunan Grand Deluxe oda ve biri de tek kişilik Deluxe olarak tutuldu. Dubai’nin dünyaca ünlü Palmiye Adası’nda bulunan otelin bahsi geçen odalarının bugünkü fiyatları günlük bin 200 ve bin 500 TL arasında değiştiği öğrenildi. Öz ve beraberindekiler üç akşam, yemeklerini odalarında yediler. Oda servisinin getirdiği yemeklerden her bir öğünü için otele 2 bin 604 dolar ödendi. Bunun dışında oda içindeki minibarlardan da çok sayıda harcama yapıldığı öğrenildi.

  Okunma Sayısı ; 627

  Savcı Öz’den açıklama, Ağaoğlu’ndan yanıt! Benzer Yazılar

  Habur’da gece tatbikatı! Zırhlı araçlar hızlı manevra ile geçiş yaptı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak sınırındaki Şırnak’ın
  Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin davada itiraf geldi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde “Hava Kuvvetleri
  İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı’ndan Kalaşnikof’lu Paylaşım İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Torunu Canan Aybüke İçin Alışveriş Yaptı Cumhurbaşkanı, altıncı ve en küçük torunu Canan Aybüke için kıyafet
  TSK, Asker Üniformalarındaki Göktürkçe “Türk” Yazısını ve Bozkurt Armalarını Yasakladı Türk Silahlı Kuvvetleri, HDP’nin

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Savcı Öz’den açıklama, Ağaoğlu’ndan yanıt! Etiketler