Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Rüşvet değil borç parası!

  Rüşvet değil borç parası!

  Rüşvet değil borç parası!

  İzmir’deki ‘İmbat operasyonu’nda rüşvet ve ihaleye fesat karıştırmaktan tutuklanan zanlılar ifadelerinde birbirleri arasındaki para trafiğinin rüşvet değil, borç para olduğunu öne sürdüler.

  İzmir’de “İmbat Dalgası” adıyla TCDD Liman İşletmesine yönelik yolsuzluk operasyonunda tutuklanan 14 kişiden bazılarının mahkemedeki ifadeleri ortaya çıktı. Operasyonun siyasi olduğunu söyleyen işadamı M.C.B., ifadesinde iddialar nedeniyle fabrikasına tedbir konulduğunu belirterek, şunları anlattı:

  “TCDD’den değişik tarihlerde 4 ihale aldım. Her defasında zarara uğradım ve ceza kesintilerine maruz kaldım. Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, benim nikâh şahidimdir. Onun İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına başvurusu nedeniyle 17 Aralık’tan sonraki olaylar yüzünden isnat altında kaldığım görüşündeyim.
  Sanıklardan Ş.Ç.’yi tanırım. İhale grup müdürümüz G.A. ve M.T.U. aracılığıyla S.Ç.’nin yeni ev almak için borç para istediği iletildi. Her defasında reddettim. Daha sonra Ş.Ç., benim çalışmış olduğum yere teknik bir konuyu görüşmek amacıyla geldi. Borç isteme talebini yineledi. Kabul ettim. Kendisi gittikten sonra banka havalesi ile parayı gönderdim. Daha sonra geri ödemesi bir yıl sonra muhasebemize yapıldı.”
  Şirket çalışanı olduğunu söyleyen M.T.U. ise, “M.C.B., yurt dışından gelirken lazer kalemi ve radar cihazı getirdi. Ankara’daki alışveriş merkezinin bahçesinde görüşmede elektronik lazer kalemini bana teslim etti. Diğer radar cihazını da M.Y.’ye teslim etti. Rüşvet vermedim. Aracılık da etmedim” diye konuştu. Ş.Ç., ise “Ben 27 yıldan beri devlet memuru olarak görev yapıyorum. Mevzuatı iyi bilirim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

  ‘Yemek parasını ödedim’
  Alsancak Liman Müdürlüğü’ne 2010’da tayin edildiğini belirten T,Y. ise ifadesinde, “İhaleye fesat karıştırma ve rüşvet aldığım yönündeki suçlamayı kabul etmiyorum. Tanıdığım kişilerle yemek yediğimde kimi zaman yemek parasını benim tarafımdan ya da karşı tarafça ödenmiştir. Bunun rüşvet olarak nitelendirilmesi doğru değildir” dedi.
  Alsancak Liman İşletme Müdürlüğü’nde şef olarak çalıştığını söyleyen N.A. da özetle şunları anlattı: “ Karşılıksız çek keşide ettiğim iddiasıyla yargılandım ve hakkımda ceza tahakkuk edildi. Çek bedelini ödemek için o dönemde iş yapmış olduğum firmalardan borç aldım. Daha sonra borçları ödeyecektim. Kardeşimin hesabına da gönderilen paralar bunlardır. Komisyon üyesi olarak katıldığım işlemlerde yetkili dört görevli daha mevcutttu. Bu nedenle ihaleye fesat karıştırmam söz konusu olamaz.”

  ‘Ev için borç aldım’
  Sanık F.Y. ise, “Şirketin sadece çalışanıyım. N.A. çeklerinin karşılıksız çıkması nedeniyle borç para talebinde bulundu. Ben de bunu şirket sahiplerine ilettim. Para trafiği benim banka hesabımdan yapıldı. Daha sonra bu para şirkete iade edilmiştir” dedi.
  Alsancak Limanı’nda servis şefi olarak çalışan Ş.B. de ifadesinde şunları kaydetti: “2011’de oturduğum evi satın almaya karar verdim. Bankadan kredi çektim. Uzun zamandır tanıdığım İ.Ç., İ.K. ve B.K.’dan ev satın almak için borç aldım. Kimseden rüşvet almadım.”

  Okunma Sayısı ; 815

  Rüşvet değil borç parası! Benzer Yazılar

  İngiltere ve Rusya Arasındaki Ajan Krizine Türkiye’den İlk Tepki! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Rus diplomatların 14 AB devleti, ABD ve
  6 Gün Önce Alkollü Yakalanmıştı! Halk Otobüsü Şoförü Beton Bariyerlere Çarparak Can Verdi Kütahya’da 6 gün önce polis kontrolünde
  Manisa’da Beton Mikseri Otobüsle Çarpıştı: 20 Yaralı! Manisa’nın Gördes ilçesinde yolcu otobüsü ile beton mikserinin çarpışması
  İstanbul – Sivas Arasındaki Mesafeyi 5,5 Saate Düşürecek YHT Projesinin İlk Ray Serimi Yapıldı İstanbul – Sivas arasındaki seyahat
  Erdoğan’dan FETÖ Ağzıyla Konuşan Fransız Gazeteciye Tarihi Ayar: ABD’ye Niye Sormuyorsun! Erdoğan, FETÖ ağzıyla konuşan Fransız

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Rüşvet değil borç parası! Etiketler