PKK’nın Kan Donduran Telsiz Konuşması Ortaya Çıktı

GezeGen GezeGen     10-07-16     Haberler     PKK’nın Kan Donduran Telsiz Konuşması Ortaya Çıktı     94 Defa Okundu

PKK'nın Kan Donduran Telsiz Konuşması Ortaya Çıktı

PKK’nın Kan Donduran Telsiz Konuşması Ortaya Çıktı

Son günlerde yaptığı saldırılarla “Çocuk katili” ünvanını koruyan PKK’lı teröristlerin, bundan pişman bile olmadıkları telsiz konuşmalarına yansıdı.

Şehirlerde ve kırsalda güvenlik güçlerinin etkili operasyonları sonucu darbe üstüne darbe yiyen bölücü terör örgütü PKK, hain ve alçakça saldırılarla güvenlik güçlerimiz kadar sivil vatandaşların da canını yakıyor.

“GERÇİ ÜZÜLDÜM MÜ? HAYIR”

Teröristler telsiz konuşmalarında çocuk ölümleri için, “Gerçi üzüldüm mü? Hayır bu şerefsizler düşmanla birlikte hareket ediyor, iyi bir ders olur onlara da” ifadelerini kullanıyor.

AĞRI’DA 14 YAŞINDA BİR ÇOBAN ÖLMÜŞTÜ

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre, 9 Temmuz 2016 tarihinde Ağrı’nın Diyadin ilçesi Taşkesen Köyü Kurttepe Mevkiinde, Güvenlik Güçlerince daha önce icra edilen operasyonlarda bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan mevzilerden birinde EYP düzeneğinin patlaması neticesinde bölgede çobanlık yapan 14 yaşındaki Fettah Erdem öldü, 19 yaşındaki Sinan Çiftçi ise ağır yaralandı.

HAKKARİ’DE KÖYE 8 MERMİ ATILMIŞTI

Aynı gün, bölücü terör örgütü tarafından Hakkari’nin Çukurca ilçesi 2’nci Hd. Tug.K.lığı kışlasına ve Narlı Köyüne havan ile toplam 8 mermi atıldı. Yapılan silahlı saldırıda yola düşen merminin sivil bir araca isabet etmesi sonucunda 12 ve 5 yaşında iki çocuk hayatını kaybetti, 7 kişi ise yaralandı.

CAN KIYIPLARI TELSİZ KONUŞMASINA YANSIDI

Sivillere yönelik can kayıpları teröristlerin arasındaki telsiz konuşmalarının da gündemi oldu. Ancak teröristlerin, çocuk ölümlerine bile üzülmedikleri bu konuşmalarla ortaya çıktı.

İŞTE O TELSİZ KONUŞMALARI:

Ferho telsiz çağrı adını kullanan üst düzey teröristle Refik telsiz çağrı adını kullanan diğer bir üst düzey teröristin arasında 09 Temmuz’da geçen görüşme

Ferho: Refik iyi günler

Refik: Sağol iyi günler

Ferho: Bu olay nedir? Düşmana saldırı yapıyorlar, ama çocukları sivilleri arabanın içinde vuruyorlar.

Refik: Doğrudur, bir aile isabet almış. Arabaya isabet etmiş.

Ferho: Bu kadar nişancılarsa niye düşmana vuramıyorlar,

Refik: Aslında arkadaşlar bu konuda tecrübeli ama bilmiyorum

Ferho: Gerçi üzüldüm mü? Hayır bu şerefsizler düşmanla birlikte hareket ediyor, iyi bir ders olur onlara da. Askerin yerine biz buralarda olsaydık bu da yaşanmazdı.

Refik: Aynı düşünüyoruz, aynen öyle.

Ferho: Çocuklar ölmüş, ama basın çok durmadı üzerinde, bu iyi bizim açımızdan. Çocuk hassas konu daha dikkatli olsunlar yine de. Yukarıdan (Kandil’i kast ediyor) bu konuda bir şey geldi mi sana?

Refik: Yok hiç ses çıkmadı.

Ferho: Güzel tamam. Düşmanla işbirliği yapanlar olursa onları da vursunlar, cezalandırsınlar, onda problem yok. Herkes kendine çeki düzen versin.

Refik: Katılıyorum, katılıyorum. Söylerim tamam.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.