Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Paylaşılamayan CEO

  Paylaşılamayan CEO

  Paylaşılamayan CEO

  Çevre felaketine yol açan kaza sonrası BP’nin başından ayrılmak zorunda kalan Hayward, işadamı Karamehmet’in ortak olduğu Genel Energy ve emtia devi Glencore Xstrata arasında paylaşılamıyor

  2010 yılında Meksika Körfezi’nde büyük bir çevre felaketi yaratan petrol sızıntısı sonrası British Petrol’ün (BP) başından ayrılmak zorunda kalan Tony Hayward şimdi paylaşılamıyor. Tony Hayward, 2011 yılından bu yana, Kuzey Irak’taki işleriyle tanınan Genel Energy’nin CEO’su.
  Genel Energy, Çukurova Holding’in patronu Mehmet Emin Karamehmet’in çoğunluk hissesine sahip olduğu Genel Enerji ve İngiliz yatırım şirketi Vallares ortaklığıyla kurulan bir şirket. Başta Kuzey Irak olmak üzere, Fas, Malta, Somali, Fildişi Sahilleri ve Etiyopya’da önemli petrol işleri yürütüyor.
  Tony Hayward ve ünlü yatırımcı Nat Rothschild, Vallares şirketinde, dolayısıyla Genel Energy’de hissedar.

  Bir koltukta 2 karpuz…
  56 yaşındaki Tony Hayward, Genel Energy’deki CEO’luk görevinin yanı sıra bu ay dev emtia tüccarı ve madenci Glencore Xstrata’nın başkanlığını da üstlendi.
  Hayward, 2011’den beri bu şirketin yönetimde yer alsa da İngiliz Financial Times (FT) gazetesine göre, yeni görevi, BP sonrası bir nevi ‘kurumsal rehabilitasyon’ olarak yorumlanıyor. FT, böylece Hayward’ın BP’deki görevinin ardından yine en üst düzey bir koltuğa oturduğunu yazdı.
  Hayward’ın BP’deki kaza sonrası “hayatını geri istediğini” dile getirdiğini hatırlatan FT, Hayward’ın Genel Energy’de alçak uçuş yaptığını ancak zenginleştiğini belirtti. FT, “Şirketler arasında bir çatışma belirdi. Bu, Genel’in itirazlarına rağmen, Hayward’ın Genel’deki rolünü kısıtlamayı seçmesine neden olabilir” yorumunu yaptı.

  YALNIZ KURT HAYWARD…

  Hayward’a yakın bir kaynak, “Şirketlerden biri öngörülebilir gelecek boyunca CEO olarak kalacağını söylüyor. Diğeri kendilerine odaklanacağını belirtiyor. Konu çözülmüş değil” dedi.
  FT, Hayward için bazılarının “yalnız kurt, dar bakış açısına sahip” gibi yorumlar yaptığını ancak diğerlerinin ise kendisinde nazik, derin bir hafızaya sahip, konusuna hâkim ve vizyon sahibi bir yönetici gördüğünü yazdı.

  ‘BP YÜKÜ?İKİSİNE?BEDEL’

  FT’nin görüşüne başvurduğu bazı kaynaklar, Hayward’ın BP’deki iş yükünün 2 şirkete bedel olduğu yorumunu yapıyor. FT, Hayward’ın bazı CEO’lar gibi egoist bir kişiliğe sahip olmadığını, yönetici özelliği olarak içe dönük biçimde hedefine kilitlendiği yorumunu yaptı.

  Okunma Sayısı ; 586

  Paylaşılamayan CEO Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Paylaşılamayan CEO Etiketler