Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Mühendislik okudu ‘çikolatacı’ oldu…

  Mühendislik okudu ‘çikolatacı’ oldu...

  Mühendislik okudu ‘çikolatacı’ oldu…

  Kaan Ramazanoğlu, aile işini internete taşıyan genç bir girişimci. Chico Latte butik çikolata markasını internete taşıyarak başarıya ulaştırdı

  İş hayatında farklı eğitim geçmişleri olup, çok farklı alanlarda girişimciliği seçenler bulunuyor. Kaan Ramazanoğlu, bu isimlerden biri… Bilgisayar mühendisliği eğitimi almasına karşın kariyerini ‘çikolata’ alanında çizmiş genç bir girişimci.
  Ramazanoğlu, 1986 doğumlu. Okan Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği eğitimi almış. Bir süre bu alanda deneyim kazandıktan sonra kendi yolunu çizmeye karar vermiş. Hiçbir zaman memur tarzı bir hayatı olsun istememiş. 2005 yılında ablası Halide Küpçü’nün kurduğu çikolata markası Chico Latte’yi internete açma kararı vermiş. 2008’te katıldığı markanın farklı kulvarlarda gelişmesi için çalışıyor.

  Online sipariş
  Ramazanoğlu, “Benim aile işine katıldığım dönemde fiziki mağazamız vardı. Ancak internette online çikolata satışı konusunda bir açık bulunuyordu. Bu alanda ailem de çalıştığı için şansımı denemek istedim” diyor.
  Genç girişimci, sektörü ve çikolata alanını uzun zamandır bildiği için online satış konusunda çok zorlanmadığını dile getiriyor. Chico Latte’nin biri İstanbul, diğeri Bursa’da olmak üzere iki butik çikolata mağazası bulunuyor. Kaan Ramazanoğlu, “Aile şirketi olduğu için bizler ve yakın dostlarımız çalışıyor. Bu müşteriye olumlu yansıyor. En önemli özelliğimiz mağazadan içeriye giren müşterilerin sıcak bir ortamla karşılaşıyor olması. Müşteri odaklı çalıştığımız için en kısa sürede çözüm bulup müşterinin mutlu ayrılmasını sağlıyoruz” diye konuşuyor.
  Chico Latte, gelecekte daha çok mağaza açmak yerine internet üzerinde büyümeyi hedefliyor. Ramazanoğlu, 2008’den beri chicolatte.com sitesi üzerinden satışlarının devam ettiğini belirterek, bugün geldikleri noktada ciro anlamında her iki mağazalarını da geçtiklerini aktarıyor. Siteden en çok siparişi sevgililer veriyor.
  Özel günlerde ise bir hayli yoğunluk yaşıyorlar.

  İnternet satışı gelişiyor

  Türkiye’de çikolata sektörünün büyüklüğünü de değerlendiren Kaan Ramazanoğlu, “Sektörün internet üzerindeki satışları hızla gelişiyor. Pek çok çikolata markası internet üzerinden satışa ağırlık veriyor. Mağaza açmak yerine daha az noktadan çok daha fazla yere ulaşma fikri büyüyen internet sektörü için kaçınılmaz bir son. Şimdiden bu büyüme içinde yer almak ve olası sorunları en aza indirmek için uğraş veriyoruz” diyor. Ramazanoğlu, iş hayatında başarıyla ilgili de, “Hedeflediğimiz yere ulaşmak için karşılaşılan sorunları bahane etmeden, çalışma disiplinini bozmadan, çözüm odaklı ve işimizi severek yapmak başarı kapılarını açan en önemli faktörler” ifadesini kullanıyor.
  Denizbank’tan KOBİ’lere destek

  Denizbank ile KOSGEB arasında ‘Eş Finansman Kredi Programı Protokolü’ imzalandı. Denizbank, KOSGEB tarafından onaylanan projelerini ilk aşamada finanse etmekte zorlanan KOBİ’ler ve girişimcilere yönelik hazırladığı finansman paketi ile beklentileri hızla karşılıyor.
  Denizbank’ın sunduğu KOSGEB Finansman Paketi’nin içeriğinde ise projesi onaylanan KOBİ’lere, hibe bedeli KOSGEB tarafından ödenene kadar geçen sürede kredi kullandırma ve çeşitli hizmetler bulunuyor.
  Denizbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun, “Bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ ve girişimcileri desteklemek için kaynaklarımızı seferber ettik. KOBİ’lerde Ar-Ge’nin yaygınlaşması, inovatif faaliyetlerin desteklenmesi için finansal çözümler sunuyoruz” dedi.

  Türkiye dostu lider yetiştirecek

  Boğaziçi Üniversitesi, Coca-Cola’nın katkılarıyla ‘Global Liderlik Geliştirme Programı’ başlatıyor. Program kapsamında, kariyerlerinde belirli bir mesafe kat etmiş, 10 ülkeden 15 lider adayı Türkiye’de bir hafta geçirecek.
  Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, “Bölgesel liderlere Türkiye vizyonu kazandırırken, ilham vermek bizi heyecanlandırıyor” dedi.
  Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas ise, “Türkiye bugün, çok uluslu şirketler için bölgesel bir yönetim merkezi konumunda. Bölgenin önemli bir yetenek havuzu konumuna geldi. Türk yöneticiler büyük kuruluşlar tarafından dünyaya ihraç edilir hale geldi” diye konuştu.

  Okunma Sayısı ; 662

  Mühendislik okudu ‘çikolatacı’ oldu… Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Mühendislik okudu ‘çikolatacı’ oldu… Etiketler