Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • MİT, Cemaati “Yıkıcı Dini Faaliyetler” Listesine Almış ( trsohbet.com )

  MİT, Cemaati "Yıkıcı Dini Faaliyetler" Listesine Almış

  MİT, Cemaati “Yıkıcı Dini Faaliyetler” Listesine Almış

  MİT’in, Gülen Cemaati’ni 2010’da “yıkıcı dini faaliyetler” kapsamında “1. derecede takip edilecek örgütler” listesine aldığı ortaya çıktı.

  Taraf gazetesi, iktidara yakın Akit gazetesinin, MİT’in fişlemelerini herkesten önce 2010’da yayınladığını ortaya çıkardı. Akit, MİT’in, Cemaat’i, ‘yıkıcı dini faaliyetler’ kapsamında takip listesine aldığını yazmış.

  İşte Taraf’ta yer alan o haber:

  VAKİT, FİŞLEMEYİ 2010’DA YAZMIŞ

  Taraf’ı ve yazarlarını, fişleme belgeleri konusunda manipülasyon yapmakla suçlayan Vakit, MİT’in dinî cemaatleri kategorize ederek izlediğini, 2010’da yayımladığı haberlerle duyurmuş.

  “MİT’TEN ŞAŞIRTAN RAPOR”

  29 Nisan 2010 tarihli Vakit ‘in 1. sayfasından “MİT’ten Şaşırtan Rapor” başlığıyla anonslanan haber, iç sayfada geniş olarak verilmiş.

  VAKİT, MİT’İN “YIKICI DİNİ ÖRGÜTLER” LİSTESİNE ULAŞTI

  Şimdilerde Akit adıyla yayınlarına devam eden o zamanki Vakit’in söz konusu haberinde şu ifadeler yer alıyor: “Milli İstihbarat Teşkilatı Güvenlik İstihbarat Başkanlığı Yıkıcı Dinî Faaliyetler Daire Başkanlığı’nın 2010 yılı takip listesinde hayli şaşırtıcı grupların yer aldığı saptandı. Vakit, MİT’in hedefindeki Yıkıcı Dinî Örgütler listesine ulaştı.

  GÜLEN CEMAATİ DE “ÖNCELİKLİ TAKİP LİSTESİ”NDE

  MİT’in bu yıl Yıkıcı Dini Faaliyetler kapsamında, Fethullah Gülen cemaatini de “Öncelikli Takip Listesi”ne aldığı ortaya çıktı.”

  Vakit şöyle devam ediyor:

  “Güvenlik İstihbarat Başkanlığı yıkıcı Dinî Faaliyetler Daire Başkanlığı 2010 Yılı Hedef Öncelik Tablosu’na göre talip edilecek “yıkıcı dini örgütler” derecelere ayrılmış.

  MİT’in 2010 yılı takip tablosunda 1. Derece Örgütler listesinde

  Süleymancılar,
  Nakşibendiler,
  İHH ve Nurcu Gruplar,
  Fethullah Gülen Cemaati gibi gruplar yer aldı.

  Tablonun 2. ve 3. Derece örgütler bölümünde Milli Görüş, ASDER, AKDER, ve Mazlum-Der gibi sivil toplum kuruluşları da bulunuyor.”

  EL KAİDE LİSTEDEN ÇIKTI, GÜLEN GİRDİ

  Vakit’in haberi, o dönemde ne Başbakanlık ne de MİT tarafından yalanlanmamış. Vakit ‘in haberinde çok ama çok ilginç ayrıntılar var. Örneğin, 2009 yılında takip edilecek örgütler listesinde yer almayan Fethullah Gülen Grubu, “1. Dereceden Takip Edilecek Örgütler” listesine konurken, El Kaide, takip edilecek örgütler listesinden çıkarılmış.

  2010 YILI, GÜLEN GRUBU İLE HÜKÜMETİN ARASININ EN İYİ OLDUĞU YIL

  2010 senesi, Fethullah Gülen grubu ile hükümetin arasının en iyi olduğu yıl olarak dikkat çekiyor. 2010’daki kritik Anayasa referandumu sürecinde Fethullah Gülen taraftarlarına çağrı yapmış, “İmkânım olsa mezardakileri de çıkarır, referandumda Evet oyu kullanmalarını sağlardım” demişti.

  Gülen’in bu çağırısı üzerine dünyanın dört bir tarafından Gülen taraftarları Türkiye’ye gelmiş, referandumda evet oyu kullanmıştı…

  Yine 2009 yılında ikinci dereceden takip edilecekler listesinde yer alan Nakşibendiler ve Süleymancılar gibi dinî grupların, “terör örgütleri”yle birlikte takip edilen “1. Dereceden öncelikli takip edilecekler” listesine sokulması dikkat çekiyor.

  Bilindiği gibi 2010 yılında AKP hükümeti ile Süleymancılar ve Nakşibendilerin arası açılmaya başlamıştı.

  (NOT: Vakit’in haberinde yer alan “Güvenlik İstihbarat Başkanlığı Yıkıcı Dini Faaliyetler Daire Başkanlığı”, Taraf’ın yayımladığı 2011 yılına ait Başbakanlık’a gönderilen şifahi fişleme yazısı arz notunda GİB olarak belirtilen birimdir. Bu birim, 2011’de de dini grupları fişleyip Başbakanlık’a bildirmiş.)

  Okunma Sayısı ; 580

  MİT, Cemaati “Yıkıcı Dini Faaliyetler” Listesine Almış ( trsohbet.com ) Benzer Yazılar

  Habur’da gece tatbikatı! Zırhlı araçlar hızlı manevra ile geçiş yaptı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak sınırındaki Şırnak’ın
  Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin davada itiraf geldi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde “Hava Kuvvetleri
  İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı’ndan Kalaşnikof’lu Paylaşım İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Torunu Canan Aybüke İçin Alışveriş Yaptı Cumhurbaşkanı, altıncı ve en küçük torunu Canan Aybüke için kıyafet
  TSK, Asker Üniformalarındaki Göktürkçe “Türk” Yazısını ve Bozkurt Armalarını Yasakladı Türk Silahlı Kuvvetleri, HDP’nin

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  MİT, Cemaati “Yıkıcı Dini Faaliyetler” Listesine Almış ( trsohbet.com ) Etiketler