Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • ‘Mısır’daki saldırının şüphelisi Türkiye’ye kaçıyordu’

  'Mısır'daki saldırının şüphelisi Türkiye'ye kaçıyordu'

  ‘Mısır’daki saldırının şüphelisi Türkiye’ye kaçıyordu’

  Mısır’ın Mansura kentindeki Dekahliye Emniyet Müdürlüğü’nü hedef alan ve 16 kişinin hayatını kaybetmesine, 100’den fazla kişinin de yaralanmasına neden olan saldırının şüphelisi olarak 22 yaşında bir genç gözaltına alındı.

  Associated Press’e konuşan bir güvenlisi yetkilisi, Müslüman Kardeşler üyesi olduğu belirtilen gencin, annesi ve bir arkadaşıyla birlikte Türkiye’ye gitmeye çalışırken Kahire Uluslararası Havaalanı’nda güvenlik güçlerince tutuklandığını söyledi.

  Mansura’da bir bilgisayar dükkanı işlettiği bildirilen Yasir Adil isimli gencin, geçmişte Mansura’dan milletvekili seçilen üst düzey Müslüman Kardeşler üyesi Adil Yunus Raşid’in oğlu olduğunu ifade eden yetkili, şüphelinin bilgisayar ve telefonlarına el konduğunu sözlerine ekledi.

  SALDIRININ ARDINDAN ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNMÜŞTÜ / FOTO GALERİ

  İHVAN’DAN YALANLAMA
  Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) ise Dekahliye saldırısı şüphelisi olarak yakalanan gencin kendileri ile bağlantılı olduğu iddialarını yalanladı.
  İhvan’ın siyasi kanadı Hürriyet ve Adalet Partisi’nin (HAP) Mansura kentindeki basın sözcüsü Ahmed Osman, “İhvan yöneticilerinden birinin oğlu olması kendisinin İhvan’a bağlı olduğunu ifade etmez” dedi.
  “DARBEDE DÖKÜLEN KANIN İNTİKAMI”
  Başkent Kahire’nin 110 kilometre kuzeyindeki Mansura kentindeki Dekahliye Emniyet Müdürlüğü’nü 24 Aralık’ta hedef alan saldırıyı, El Kaide bağlantılı olduğu belirtilen Ensar Beyt el Makdis örgütü üstlendi.
  Sina Yarımadası merkezli örgütten yapılan açıklamada, bu saldırıyla 3 Temmuz’daki askeri darbe sırasında “masum Müslümanların kanını döken dönek rejim”den intikam alındığı ifade edildi. Örgüt ayrıca eylemin, Ebu Meryem kod adlı intihar saldırganı tarafından gerçekleştirildiğini duyurdu.

  ‘TERÖR ÖRGÜTÜ’ İLAN ETTİLER
  Bu arada Mısır Bakanlar Kurulu, Müslüman Kardeşler’ı (İhvan) resmen “terör örgütü” ilan etti. Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Hüssam Eysa, 3 Temmuz’daki darbe sonrası birçok lideri tutuklanan örgütün, gösteriler dahil tüm faaliyetlerinin yasaklandığını duyurdu. Eysa, örgüt üyelerinin ve finansörlerinin de gerekli yaptırımlara tabi olacağını söyledi.

  Okunma Sayısı ; 536

  ‘Mısır’daki saldırının şüphelisi Türkiye’ye kaçıyordu’ Benzer Yazılar

  TSK Twitter’dan Paylaştı! El Yapımı Patlayıcı Masum Hayatları Almadan Önce Böyle İmha Edildi TSK, Cinderes’te zeytinliklerin içine
  Kuzey Irak’ta Memurlar Maaşlarını Alamadıkları İçin Sokaklara Döküldü Barzani’nin görevden ayrılmasının ardından Kuzey Irak’ta
  İncirlik Üssü’nden Çekilme İddialarına ABD’den Peş Peşe Yalanlama Geldi İncirlik Üssü’nden çekilme iddialarına ABD Savunma
  ABD’den Türkiye açıklaması! Vize krizi çözüldü… Türkiye ile ABD arasında bir süredir yaşanan vize kriziyle ilgili beklenen adım
  Rusya ilan etti! Ortadoğu altüst oldu… Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’deki iki hava üssüne kalıcı olarak yerleşmeye başladıklarını

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  ‘Mısır’daki saldırının şüphelisi Türkiye’ye kaçıyordu’ Etiketler