Minik kahramanlara koliler dolusu sürpriz

GezeGen GezeGen     23-12-13     SağLık     Minik kahramanlara koliler dolusu sürpriz     94 Defa Okundu

Minik kahramanlara koliler dolusu sürpriz

Minik kahramanlara koliler dolusu sürpriz

Sabah Sağlık Servisi’nin başlattığı kampanyayla yılbaşını hastanede geçirecek çocuklar için toplanan hediyeler önceki gün dağıtıldı. Miniklerin yüzündeki sevinç ise görülmeye değerdi

Her şey bir tweet ile başladı. Sabah Gazetesi Sağlık Muhabiri Didem Seymen’in twitter hesabından yazdığı “Yeni yılı hastanede karşılayacak 3-15 yaş arasındaki mücadeleci kahraman kardeşlerimize hediye götürüyorum. Destek olmak ister misiniz?” çağrısına yanıt olarak 30 koli hediye geldi. Yeni yılı hastane odasında karşılayacak 60 çocuk da kendileri için özel olarak hazırlanan yılbaşı hediyeleri ile erken yılbaşı sevincini yaşadı.

60 ÇOCUK YATIYOR
Çocukluğunun büyük bir kısmını hastanede geçirmiş, böbrek nakli ile ikinci hayatına başlamış olan SABAH muhabiri Didem Seymen, hastanede yattığı zamanlar 23 Nisan ve 19 Mayıs’ta gelen ziyaretçileri ve çocukların mutluluğunu hatırlayarak, “Bir Çocuk Güler, Dünya Değişir” sloganıyla bir kampanya başlattı. Twitter’dan yaptığı çağrıya “Hastanede yatan çocuklara biz de bir şeyler göndermek istiyoruz” şeklinde cevaplar yağdı. Hediyelerin verilmesi için 1-15 yaş arasında kanser, kalp, böbrek, karaciğer ve akciğer hastası tam 60 çocuğun yattığı Şişli Etfal Hastanesi Çocuk Servisleri seçildi. Bu minikler kronik hastaydı ve aylarca hastanede yatmaları gerekiyordu. Gönüllüler, hazırlanan kolileri ve hediye sepetlerini önceki gün hastaneye götürerek çocuklara dağıttı.

KİMİSİ HEDİYEYİ SAKLADI
Paketlerin içinde neler yoktu ki… Boya kalemi seti, kum saatli diş fırçası seti, diş macunu, bebek şampuanı, çocuk dergileri, çizgi film dvd’si, kitaplar, ıslak mendiller, oyun hamurları, oyuncaklar ve çikolata. Hediyeler önce yaş gruplarına göre ayrıldı sonra çocuklar için özel olarak hazırlanan paketlere konuldu. 8 gönüllü ile birlikte hastaneye gidildiğinde, aylardır çocuklarıyla birlikte hastanede yatan anneler de şaşkındı. Kimse bu erken yılbaşı sürprizini beklemiyordu. Çocuklar kollarında serumlarıyla hediye paketlerini sevinç içinde açtı. Kimi de hediyesini açmak için 31 Aralık’ı bekleyeceğini söyledi. Didem Seymen, 10 destekçi kurum; Carrefour, Fresh’n soft ıslak mendilleri, Tui Türkiye, Max, GSK, B’iota, Banat, Adel kırtasiye, Milka çikolataları ile tüm süreci sosyal medyadan paylaştı. Ancak kampanya bununla sınırlı kalmayacak. Gönüllülerden o kadar fazla destek geliyor ki, diğer hasta çocukların da aynı mutluluğu yaşaması için kampanyaya başka hastanelerde devam edilecek.

YÜZLERİNDEKİ SEVİNCİ ASLA UNUTMAYACAĞIM
LÖSEV gönüllüsü olan bir arkadaşıma çok özendim. “Neden ben de bir şeyler yapmıyorum” diye düşündüm. Aklıma hastanede yattığım günler geldi. 23 Nisan’da çocuklara hediyeler ve ziyaretçiler geldiklerinde ne kadar mutlu olduklarını hatırladım. Önümüzde yılbaşı vardı. Hediye almak için daha güzel bir zaman olamazdı. İyi ki o tweeti atmışım. Hala daha mesajlar alıyorum. O kadar çok insan ve kurum gönüllü ki şimdi başka bir hastaneye daha gitmeyi planlıyorum. Son yıllarda sık görüşemediğim ama beni hastane yatağımda bir gün bile yalnız bırakmayan kolej arkadaşlarım “Hediyelerimizle birlikte biz de geleceğiz” diyor. Çocukların yüzlerindeki o şaşkınlık ve mutluluğu hiçbir zaman unutamayacağım. İyi insanlar iyi ki varlar, bunların hepsi onların destekleri ile gerçekleşti.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.