Meclis’in Kadın Milletvekillerinden “Küfür”e Tepki

GezeGen GezeGen     16-12-13     Haberler     Meclis’in Kadın Milletvekillerinden “Küfür”e Tepki     85 Defa Okundu

 Meclis'in Kadın Milletvekillerinden "Küfür"e Tepki


Meclis’in Kadın Milletvekillerinden “Küfür”e Tepki

TBMM Genel Kurulu’nda kadın vekiller kullanılan küfürlere yönelik tepkilerini kırmızı fular takarak dile getirdi, erkek vekillere de çağrıda bulundu.

TBMM Genel Kurulu’nda kullanılan küfürlere yönelik tepkilerini kırmızı fular takarak dile getiren kadın milletvekilleri, erkek milletvekillerini de kırmızı kravat takmaya davet etti.

Genel Kurul’da son zamanlarda kullanılan küfürlere yönelik tepkilerini kırmızı fular takarak dile getiren kadın milletvekilleri, kendilerini destekleyen erkek milletvekillerini de kırmızı kravat takmaya davet etti.

ÇİÇEK’İ ZİYARET ETTİLER

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, beraberinde Ak Parti Grup Başkanvekili Belma Satır, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve bazı kadın milletvekilleriyle Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Basın kapalı gerçekleşen ve 25 dakika süren görüşmenin ardından Çiçek, konuyla ilgili görüşlerini daha önce ifade ettiğini söyledi.

“TBMM’DE ASLA KÜFÜR KULLANILMAMALIDIR”

Öte yandan, 24. dönem kadın milletvekilleri, TBMM içinde ve Genel Kurul’da siyaset adına yapılan nezaket dışı her hakareti ve küfrü reddettiklerini açıkladı.

Kadın milletvekilleri adına yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“TBMM içinde ve Genel Kurul’da siyaset adına yapılan nezaket dışı her hakareti, her küfrü reddediyoruz. Çok çirkin bulduğumuzu ifade ediyoruz. Bir kadın ve milletin vekilleri olarak rica ediyoruz: Lütfen kaba kuvvet kullanmayın; lütfenküfür etmeyin; lütfen küfürlerinizde kadını kullanmayın; lütfen sosyal medyada da bu konularda aynı hassasiyeti gösterin. Bu çağrımız hiç kimseyi ve hiçbir partiyi hedeflememektedir. Biz fiilin, kaba ve yaralayıcı sözlerin karşısındayız. Bilinmeli ki, biz hiç kimsenin başının üstünde değil, hemen omuzlarının yanında olmak istiyoruz. Ne bir adım önde ne de bir adım arkada. TBMM her düşüncenin tartışılabileceği bir mekandır. Ama TBMM’de küfür asla ve asla kullanılmamalıdır.”

Kırmızı eşarp takan kadın milletvekillerinin, Genel Kurul’da tanık oldukları çirkin davranış ile sözleri protesto ettiği bildirilen açıklamada, konuya ilişkin tüm siyasi partilerin genel başkanları ile görüşme gerçekleştirileceği belirtildi.

GENEL KURUL’DA KIRMIZI TEPKİ

Bu arada bazı kadın milletvekilleri, 2014 Bütçesi’nin görüşülmesi sırasında, Genel Kurul salonunda yaşanan tartışmalardaki dil, üslup ve küfrü, kırmızı fular takarak protesto etti.

Genel Kurul’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de Ak Parti’li milletvekilleri tarafından verilen kırmızı fuları taktı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.