Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Meclis’in Kadın Milletvekillerinden “Küfür”e Tepki

   Meclis'in Kadın Milletvekillerinden "Küfür"e Tepki


  Meclis’in Kadın Milletvekillerinden “Küfür”e Tepki

  TBMM Genel Kurulu’nda kadın vekiller kullanılan küfürlere yönelik tepkilerini kırmızı fular takarak dile getirdi, erkek vekillere de çağrıda bulundu.

  TBMM Genel Kurulu’nda kullanılan küfürlere yönelik tepkilerini kırmızı fular takarak dile getiren kadın milletvekilleri, erkek milletvekillerini de kırmızı kravat takmaya davet etti.

  Genel Kurul’da son zamanlarda kullanılan küfürlere yönelik tepkilerini kırmızı fular takarak dile getiren kadın milletvekilleri, kendilerini destekleyen erkek milletvekillerini de kırmızı kravat takmaya davet etti.

  ÇİÇEK’İ ZİYARET ETTİLER

  TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, beraberinde Ak Parti Grup Başkanvekili Belma Satır, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve bazı kadın milletvekilleriyle Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.

  Basın kapalı gerçekleşen ve 25 dakika süren görüşmenin ardından Çiçek, konuyla ilgili görüşlerini daha önce ifade ettiğini söyledi.

  “TBMM’DE ASLA KÜFÜR KULLANILMAMALIDIR”

  Öte yandan, 24. dönem kadın milletvekilleri, TBMM içinde ve Genel Kurul’da siyaset adına yapılan nezaket dışı her hakareti ve küfrü reddettiklerini açıkladı.

  Kadın milletvekilleri adına yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “TBMM içinde ve Genel Kurul’da siyaset adına yapılan nezaket dışı her hakareti, her küfrü reddediyoruz. Çok çirkin bulduğumuzu ifade ediyoruz. Bir kadın ve milletin vekilleri olarak rica ediyoruz: Lütfen kaba kuvvet kullanmayın; lütfenküfür etmeyin; lütfen küfürlerinizde kadını kullanmayın; lütfen sosyal medyada da bu konularda aynı hassasiyeti gösterin. Bu çağrımız hiç kimseyi ve hiçbir partiyi hedeflememektedir. Biz fiilin, kaba ve yaralayıcı sözlerin karşısındayız. Bilinmeli ki, biz hiç kimsenin başının üstünde değil, hemen omuzlarının yanında olmak istiyoruz. Ne bir adım önde ne de bir adım arkada. TBMM her düşüncenin tartışılabileceği bir mekandır. Ama TBMM’de küfür asla ve asla kullanılmamalıdır.”

  Kırmızı eşarp takan kadın milletvekillerinin, Genel Kurul’da tanık oldukları çirkin davranış ile sözleri protesto ettiği bildirilen açıklamada, konuya ilişkin tüm siyasi partilerin genel başkanları ile görüşme gerçekleştirileceği belirtildi.

  GENEL KURUL’DA KIRMIZI TEPKİ

  Bu arada bazı kadın milletvekilleri, 2014 Bütçesi’nin görüşülmesi sırasında, Genel Kurul salonunda yaşanan tartışmalardaki dil, üslup ve küfrü, kırmızı fular takarak protesto etti.

  Genel Kurul’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de Ak Parti’li milletvekilleri tarafından verilen kırmızı fuları taktı.

  Okunma Sayısı ; 565

  Meclis’in Kadın Milletvekillerinden “Küfür”e Tepki Benzer Yazılar

  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde
  PYD’ye Verilen Silahlar Ülkemizde Ele Geçiriliyor İçişleri Bakanı Soylu, ABD tarafından PYD’ye verilen bazı silahların güvenlik güçlerince
  Lice deki çatışmada 3 askerimiz şehit edildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Meclis’in Kadın Milletvekillerinden “Küfür”e Tepki Etiketler