Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Kulüpler Birliği’nin yabancı futbolcu kararı

  Kulüpler Birliği'nin yabancı futbolcu kararı

  Kulüpler Birliği’nin yabancı futbolcu kararı

  Kulüpler Birliği bugünkü toplantısında yabancı kontenjanıyla ilgili önemli bir görüşme yaptı. Kulüplerin kararı, yabancı oyuncuların tribüne değil yedek kulübesine geçmesi oldu. Ardından Fenerbahçe’den sert bir açıklama geldi

  Kulüpler Birliği Vakfı İstanbul’da toplandı.
  Kulüpler Birliği’nin The Marmara Otel’de bugün yapılan toplantısına başkanlık eden Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, toplantı sonrası basına açıklamada bulundu.
  Yabancı kontenjanıyla ilgili karar aldıkları haberlerine cevap veren Hoşcan; “Yabancı kontenjanıyla ilgili nihai karar yok. Sıfır dediğimiz, versiyon sevilmedi. Kulüp başkanları tarafından yeniden mütalaa edilecek. Devre arasında, yeni sezonla ilgili tavsiyemizi vereceğiz. Tribüne çıkma olayına genel olarak karşıyız. Bunun için bir karar vereceğiz. Oyuncuların tribüne gönderilmesine karşıyız. Artıdan sonra gelenler tribüne gitmesin. Kulüplerin yabancılara ödedikleri maliyetleri düşürmek anlamında bir hareket olur. Tribünde olan yabancı yersiz ve gereksizdir” dedi.
  Avrupa Birliği oyuncularına getirilmesinin istenmesiyle ilgili olarak; “AB olayı münferit olarak bir kulübümüzün çalışmasıdır. Bize bununla ilgili bir karar gelmedi. Eğer AB oyuncuların serbestlik gelirse, yabancı sınırının bir anlamı kalmaz” açıklaması yaptı.

  “FENERBAHÇE YİNE KATILMADI”

  Toplantıya katılımla ilgili bilgi veren Hoşcan; “Bugünkü toplantımıza 2 kulübümüz vekaleten olmak üzere 13 kulübümüz katıldı.
  Fenerbahçe yine katılmadı. Diğer takımların mazeretleri vardı. 2 takım kupadan, 1 takım ailevi durumundan, İlhan Cavcav rahatsızlığı nedeniyle katılamadı. Ancak, ciddi bir rahatsızlığı yok. Nefes darlığı sıkıntısı var, önemsenecek bir durum yok. Kendisinin tüm spor camiasına selamları var.” dedi.
  Gündemdeki diğer maddeyle ilgili de müzakerelerinin olduğunu belirten Eskişehirspor başkanı; “E-bilet güvenlik tarafının tamamı ile benimsendiğinin ve e-bilet güvenlik yapısının hemen işleve geçirilmesi gerektiğini söyledi. E-Bilet’in ticari boyutuyla ilgili federasyonla görüşeceğiz” açıklaması yaptı.

  Fenerbahçe: “Sezon ortası değişiklik yapılamaz”

  Kulüpler Birliği’nin yabancı snırlamasına yönelik değişiklik talebine Fenerbahçe’den itiraz geldi. Birlik, tribünde oturan yabancının kulübeye kaydırılması yönünde mütabakata varmıştı.

  Kulüpler Birliği’nin yabancı snırlamasına yönelik değişiklik talebine Fenerbahçe’den itiraz geldi. Birlik, tribünde oturan yabancının kulübeye kaydırılması yönünde mütabakata varmıştı.

  Fenerbahçe’nin açıklaması şöyle:

  “8 Aralık 2013 Çarşamba günü yapılan Kulüpler Birliği Toplantısı’nın ardından, Spor Toto Süper Lig’deki mevcut yabancı kontenjanı ile ilgili olarak bazı görüş ve yönlendirmeler üzerine bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

  Fenerbahçe Spor Kulübü olarak daha önce de birçok kez belirttiğimiz gibi, yabancı kontenjanıyla ilgili sezon başında alınan kararların sezon ortasında bir takım yönlendirmeler sonucu değiştirilemeyeceği yönündeki kararlılığımız tamdır.

  Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı devamlılık gerektiren önemli kararların, sezon ortasında çeşitli sebeplerden ötürü değiştirilmesi yönünde verilen beyanatlar ve yönlendirme çalışmaları, TFF’nin kurumsal ve saygın yapısına zarar vermektedir.

  Türk futbolunun yönetimi, günlük kararlarla değil, uzun vadeli planlarla gerçekleşmektedir. Kulüpler de transfer ve sezon planlamalarını, TFF’nin sezon başında aldığı bu kararlar doğrultusunda yürütmektedir.

  Konuyla ilgili sezon başında yapılan düzenlemenin aksine herhangi başka bir karar verilemeyeceğini buradan bir kez daha kamuoyuna duyururuz.

  Saygılarımızla”

  Okunma Sayısı ; 552

  Kulüpler Birliği’nin yabancı futbolcu kararı Benzer Yazılar

  Real Madrid 0-3 FC Barcelona | Türkçe Spiker | 23/12/2017
  Barcelona, Arda Turan’ı Takımdan Gönderme Kararı Aldı İspanyol basını, Katalan ekibi Barcelona’nın Arda Turan’ı kesin olarak
  Bruma, Galatasaray’la Son Maçına Çıkacak Galatasaray’ın transferi konusunda Alman ekibi Leipzig’le anlaştığı Bruma, Atiker Konyaspor’la
  Ziraat Türkiye Kupası’nda Şampiyon Atiker Konyaspor Oldu Ziraat Türkiye Kupası’nda Atiker Konyaspor, finalde Medipol Başakşehir’i
  İETT Futbol Takımı, Dünya Kurumsal Kupa Oyunlarında Şampiyon Oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir dönem kaptanlığını yaptığı İETT

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kulüpler Birliği’nin yabancı futbolcu kararı Etiketler