Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Komisyonda büyük kavga

  Komisyonda büyük kavga

  Komisyonda büyük kavga

  TBMM Adalet Komisyonu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na ilişkin düzenlemelerin yer aldığı yargı paketi teklifini görüşmek için saat 14.00’te toplandı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yolsuzluk soruşturmasının ardından iktidar ile cemaat arasında yaşanan gerilim tırmanırken; Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yapısını köklü biçimde değiştiren yasa teklifi nedeniyle Meclis’te Ak Parti ile CHP arasında şiddetli kavgalar yaşanmaya başlandı. Adalet Komisyonu’nun bugünkü toplantısında çıkan kavgada, eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu yumruklandı. Eminağaoğlu, kendisine Tokat milletvekili Zeyit Aslan’ın yumruk attığını söyledi. Aslan, daha öncede Meclis’te küfretmesiyle gündeme gelmişti.

  HSYK’nın, Danıştay’ta görüşüldüğü sırada adli kolluk yönetmeliğiyle ilgili yaptığı açıklamaya, iktidardan sert tepki gelmişti. Bunun üzerine HSYK’nın yapısını büyük ölçüde değiştiren yasa teklifi hazırlandı. 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu ile 6087 Sayılı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanunu’nun bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına dair yasa teklifi, dün saat 15.00’ten itibaren Meclis Adalet Komisyonu’nda ele alınmaya başlandı. Dünkü toplantıda da Ak Parti ile CHP milletvekilleri arasında kavga çıkmıştı.

  TBMM Adalet Komisyonu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na ilişkin düzenlemelerin yer aldığı yargı paketi teklifini görüşmek için saat 14.00’te yeniden toplandı. Eski YARSAV Başkanı, Yargıçlar Sendikası Başkanı Eminağaoğlu, sivil toplum temsilcisi olarak komisyona katılmak için dilekçe verdiğini belirterek, el kaldırarak söz istedi. Bu gelişmenin ardından iktidar ile CHP milletvekilleri arasında kavga çıktı. Pet şişeleri, laptop ve çantalar havada uçuşurken, büyük bir arbede yaşandı. Yumruklanan Ağaoğlu’na Meclis sağlık görevlileri tarafından müdahalede bulunuldu. Ağaoğlu, Milliyet’e şunları söyledi:

  Bana Aslan yumruk attı

  “Komisyona söz almak için dilekçe vermiştim. El kaldırarak söz istedim. Bana söz verilmeyince CHP’liler karşı çıktı. Tartışmalar başladı. I pad’ler pet şişeler havada uçuştu. Bu sırada Zeyit Aslan, sırtıma ve yüzüme yumruk ve tekme attı. Hayatımda ilk kez yumruk yiyorum. Bu da Ak Parti demokrasisinin göstergesidir.”

  Okunma Sayısı ; 607

  Komisyonda büyük kavga Benzer Yazılar

  Habur’da gece tatbikatı! Zırhlı araçlar hızlı manevra ile geçiş yaptı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak sınırındaki Şırnak’ın
  Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin davada itiraf geldi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde “Hava Kuvvetleri
  İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı’ndan Kalaşnikof’lu Paylaşım İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Torunu Canan Aybüke İçin Alışveriş Yaptı Cumhurbaşkanı, altıncı ve en küçük torunu Canan Aybüke için kıyafet
  TSK, Asker Üniformalarındaki Göktürkçe “Türk” Yazısını ve Bozkurt Armalarını Yasakladı Türk Silahlı Kuvvetleri, HDP’nin

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Komisyonda büyük kavga Etiketler