Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Komisyonda büyük kavga

  Komisyonda büyük kavga

  Komisyonda büyük kavga

  TBMM Adalet Komisyonu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na ilişkin düzenlemelerin yer aldığı yargı paketi teklifini görüşmek için saat 14.00’te toplandı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yolsuzluk soruşturmasının ardından iktidar ile cemaat arasında yaşanan gerilim tırmanırken; Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yapısını köklü biçimde değiştiren yasa teklifi nedeniyle Meclis’te Ak Parti ile CHP arasında şiddetli kavgalar yaşanmaya başlandı. Adalet Komisyonu’nun bugünkü toplantısında çıkan kavgada, eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu yumruklandı. Eminağaoğlu, kendisine Tokat milletvekili Zeyit Aslan’ın yumruk attığını söyledi. Aslan, daha öncede Meclis’te küfretmesiyle gündeme gelmişti.

  HSYK’nın, Danıştay’ta görüşüldüğü sırada adli kolluk yönetmeliğiyle ilgili yaptığı açıklamaya, iktidardan sert tepki gelmişti. Bunun üzerine HSYK’nın yapısını büyük ölçüde değiştiren yasa teklifi hazırlandı. 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu ile 6087 Sayılı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanunu’nun bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına dair yasa teklifi, dün saat 15.00’ten itibaren Meclis Adalet Komisyonu’nda ele alınmaya başlandı. Dünkü toplantıda da Ak Parti ile CHP milletvekilleri arasında kavga çıkmıştı.

  TBMM Adalet Komisyonu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na ilişkin düzenlemelerin yer aldığı yargı paketi teklifini görüşmek için saat 14.00’te yeniden toplandı. Eski YARSAV Başkanı, Yargıçlar Sendikası Başkanı Eminağaoğlu, sivil toplum temsilcisi olarak komisyona katılmak için dilekçe verdiğini belirterek, el kaldırarak söz istedi. Bu gelişmenin ardından iktidar ile CHP milletvekilleri arasında kavga çıktı. Pet şişeleri, laptop ve çantalar havada uçuşurken, büyük bir arbede yaşandı. Yumruklanan Ağaoğlu’na Meclis sağlık görevlileri tarafından müdahalede bulunuldu. Ağaoğlu, Milliyet’e şunları söyledi:

  Bana Aslan yumruk attı

  “Komisyona söz almak için dilekçe vermiştim. El kaldırarak söz istedim. Bana söz verilmeyince CHP’liler karşı çıktı. Tartışmalar başladı. I pad’ler pet şişeler havada uçuştu. Bu sırada Zeyit Aslan, sırtıma ve yüzüme yumruk ve tekme attı. Hayatımda ilk kez yumruk yiyorum. Bu da Ak Parti demokrasisinin göstergesidir.”

  Okunma Sayısı ; 534

  Komisyonda büyük kavga Benzer Yazılar

  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde
  PYD’ye Verilen Silahlar Ülkemizde Ele Geçiriliyor İçişleri Bakanı Soylu, ABD tarafından PYD’ye verilen bazı silahların güvenlik güçlerince
  Lice deki çatışmada 3 askerimiz şehit edildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Komisyonda büyük kavga Etiketler