Kimse ibadet ettiği için hedef alınmamalı

GezeGen GezeGen     15-02-15     Dünya     Kimse ibadet ettiği için hedef alınmamalı     109 Defa Okundu

Kimse ibadet ettiği için hedef alınmamalı

Kimse ibadet ettiği için hedef alınmamalı

ABD’de öldürülen 3 Müslüman için açıklama yapmadığı için tepki gösterilen Barack Obama taziye mesajı yayınladı. Erdoğan’ın ‘Neredesin Başkan’ diye seslendiği Obama, olayı vahşi ve korkunç olarak nitelendirdi

ABD Başkanı Barack Obama, North Carolina eyaletinde geçen salı öldürülen üç Müslüman genç için taziye mesajı yayınladı. Deah Barakat, Yusor Abu-Salha ve Razan Abu-Salha’nın Chapel Hill’deki evlerinde 46 yaşındaki komşuları Craig Stephen Hicks tarafından öldürülmesinin ardından Amerikalı Müslümanlar bunun bir nefret cinayeti olduğunu söyleyerek ayağa kalkmıştı. Polisin olayı “park yeri nedeniyle çıkan bir kavgaya” bağlaması ve Başkan Obama’nın saldırı karşısında sessiz kalması ise özellikle tepki çekmişti. Başkan Obama eleştirilerin ardından dün akşamüstü olayı “vahşi ve korkunç” olarak nitelendirdi.

Başkan’ın yazılı açıklamasında “ABD’de kimse asla kim oldukları, neye benzedikleri ya da nasıl ibadet ettikleri için hedef alınmamalı. Michelle ve ben kurbanların sevenlerine taziyelerimizi iletiyoruz. Bu genç Amerikalıların cenazesindeki büyük kalabalığın da gösterdiği gibi biz hepimiz büyük bir Amerikan ailesiyiz” dedi.
Başkan Obama mesajında kurbanlardan Yusor Abu-Salha’nın “Amerika’da büyümek büyük bir nimet oldu. Nereden geldiğiniz önemli değil. (Burada) birçok farklı yerden, farklı zeminden, farklı dinden insan var. Ama burada hepimiz biriz” sözlerinin herkese ilham vermesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan sitem etmişti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün Başkan Obama’nın cinayetler karşısında sessiz kalmasını eleştirerek şunları söylemişti: “Ben Sayın Obama’ya sesleniyorum, ‘Neredesin Başkan’ diyorum. Dışişleri Bakanına, Biden’e sesleniyorum ‘Neredesiniz’ diyorum. Biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz. Tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü halk size oylarını verirken ‘Benim can güvenliğimi, mal güvenliğimi sağlayacaksın’ diye veriyor. Eğer siz, bu tür bir olay karşısında sessiz kalırsanız, dünya da size her zaman sessiz kalacaktır” demişti.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.