Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan’a: Çete de Sensin Reisi de Sen

  Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan'a: Çete de Sensin Reisi de Sen

  Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan’a: Çete de Sensin Reisi de Sen

  Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu hakkında ilk kez konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan’ı suçlayarak “Çete sensin, çete reisi de sensin.” dedi.

  Türkiye’yi sarsan rüşvet ve yolsuzlukluk operasyonu hakkında 4 gün sonra ilk kez konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘bize niye haber vermediler’ eleştirisine “Niye haber verilecek sana? Sana haber verilmesi suç” diye yanıt verdi.

  TMMOB Sanayi Kongresi’nde konuşan Kılıçdaroğlu, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili hükümeti suçlayarak Başbakan hakkında “Çete sensin, çete reisi de sensin” dedi.

  Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önemli satır başları:

  “SANA HABER VERİLMESİ SUÇ”

  “14 aydır benim haber olmadı diyor, niye haber verilecek sana? Sana haber verilmesi suç. Bana haber verin ben önlem alayım. ‘Bana haber vermeyeni çete reisi ilan ederim’ diyor. Çete sensin, çete reisi sensin. Ülkeyi bu hale getirdin. Bunun çok iyi bilinmesi lazım.

  “DENİZ FENERİ’NDE HABER VERDİLER NE OLDU?”

  Bilgi verirlerse soruşturma açılması lazım. Deniz Feneri olayında önceden haber verdiler, bu soruşturma konusu oldu mu? Hayır, hiç olmadı. Demokrasinin olmadığı yerlerde totaliter rejimler vardır, orada da böyle şeyler olur.

  “EMNİYET MÜDÜRLERİ DEĞİŞTİRİLİYOR, HIRSIZIN SUÇU YOK MU?”

  Yolsuzlukları kapatmak için uğraşıyorlar. Devlet içinde çete var diyorlar, emniyet müdürlerini değiştiriyorlar. Peki hırsızın hiç suçu yok mu? Bakanları koltuklarında, çocukları gözaltında. Devletin imkanlarını kullanarak üstünü kapatmaya çalışıyorlar.

  Sizin vergilerinizin hortumlanmasına izin vermeyin. ‘Benim çocuğum neden işsiz’ diyorsanız ‘Benim ücretim neden düşük’ diyorsanız, sebebi devletin hazinesinin hortumlanmasıdır.

  “BAKANLARI NEDEN HALA O KOLTUKLARDA TUTUYORSUN?”

  Sen o bakanları neden hala orada tutuyorsun? Tutuyorsan, sen de o yolsuzluğu bir parçasısın. Türkiye’nin temiz siyasete temiz topluma ihtiyacı var.

  “YÜZSÜZLÜĞÜN BU KADARINA PES”

  Bir bakan oğluna telefonda ‘Sakın ha dikkatli konuş’ diyorsa bunun altında bir şey vardır. Japonya’da bir şehirde 4 saat su akmayınca belediye başkanı istifa ediyor. Bizde bakan çocukları gözaltına alınıyor, hala koltuklarındalar. Yüzsüzlüğün bu kadarına pes diyorum. Ar damarı çatlamış birisi halkın yüzüne bakmaktan korkmaz. O koltuklar onları babalarının malı değil”

  Okunma Sayısı ; 453

  Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan’a: Çete de Sensin Reisi de Sen Benzer Yazılar

  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde
  PYD’ye Verilen Silahlar Ülkemizde Ele Geçiriliyor İçişleri Bakanı Soylu, ABD tarafından PYD’ye verilen bazı silahların güvenlik güçlerince
  Lice deki çatışmada 3 askerimiz şehit edildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan’a: Çete de Sensin Reisi de Sen Etiketler