Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Kazlıçeşme’deki dev araziye 4.24 milyar liralık teklif

  Kazlıçeşme'deki dev araziye 4.24 milyar liralık teklif

  Kazlıçeşme’deki dev araziye 4.24 milyar liralık teklif

  Emlak Konut GYO’nun Kazlıçeşme’de satışa çıkardığı 111 bin metrekarelik arazinin yeni sahibi Özak-Yenigün-Delta ortaklığı oldu.

  Emlak Konut GYO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket portföyünde önemli bir yere sahip olan Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 bin 262 metrekarelik arsa ihalesini Özak Gayrimenkul, Yenigün İnşaat ve Delta Proje İnşaat iş ortaklığı en yüksek teklifi verdi.

  Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı yöntemi ile düzenlenen ihalede 4 milyar 240 milyon liralık bir teklif sunan iş ortaklığı, şirket payı olarak Emlak Konut GYO’ya yüzde 37’ye karşılık gelen 1 milyar 568 milyon 800 bin lira verecek.

  İSTANBUL’DA PROJE GELİŞTİRİLEBİLECEK EN BÜYÜK ARSA

  Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki arsa ihalesine ilişkin, ihalenin ülke ekonomisi, istikrarı ve inşaat sektörüne yatırımcıların güveninin en büyük göstergesi olduğunu kaydetti.

  Kurum, Zeytinburnu Kazlıçeşme arsasının İstanbul’da proje geliştirilebilecek en büyük metrekareli arsa olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Kazlıçeşme ihalesi için Aralık ayında yaptığımız ilk oturum büyük ilgi gördü. Pek çok büyük firmanın katıldığı ihaleye 8 teklif aldık. İhalenin ikinci oturumuna 7 firma katıldı, üç firma çekilme kararı aldı. Oldukça çekişmeli geçen bir oturum oldu. 111 bin metrekarelik arsa için en yüksek teklifi Özak, Yenigün ve Delta İnşaat iş ortaklığı yaptı. Emlak Konut tarihinde en yüksek teklif alınan ihale olduğunu söyleyebiliriz. Bu ihale ülke ekonomisi, istikrarı ve inşaat sektörüne yatırımcıların güveninin en büyük göstergesidir. 2014’te Türk inşaat sektörünün büyüyerek yoluna devam edeceğine inanıyoruz.”

  225 bin metrekarelik inşaat alanı

  Ticaret ve konut, turizm ve ticaret, dini ve eğitim tesis alanlarını kapsayan taşınmazların inşaat alanı 225 bin 906 metrekare. Projenin konut alanlarında emsal 2, turizm alanında 2,5, dini tesis alanlarında ise 1,5 olarak belirlendi.

  Tarihi Kent Merkezi Görünümünü (Siluetini) Etkileyen Alanlarda Olumsuz Yapılaşma Koşullarının Engellenmesine Yönelik 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylan ve 70 metre olarak belirlenen proje, İstanbul siluetine olumsuz bir etkisi olmayacak şekilde planlandı.

  Projenin ticaret ve konut olarak belirlenen arsa alanında iş ve alışveriş merkezleri, toptan ve perakende ticaret, ofis, büro, konut, rezidans, özel sosyal ve kültürel tesisler yer alabilecek. Turizm+ticaret alanında otel, motel, apart otel, iş ve alışveriş merkezleri, toptan ve perakende ticaret, ofis, büro, sosyal ve kültürel tesisler, sinema, özel eğitim tesis alanı, özel sağlık tesis alanı inşa edilecek.

  Eğitim alanında ise kreş, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları yer alacak.

  Okunma Sayısı ; 552

  Kazlıçeşme’deki dev araziye 4.24 milyar liralık teklif Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kazlıçeşme’deki dev araziye 4.24 milyar liralık teklif Etiketler