Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Kafesin kapısı aralandı

  Kafesin kapısı aralandı

  Kafesin kapısı aralandı

  Erişim engeline rağmen twitter’ı DNS ayarlarını değiştirerek kullananlar dün TİB tarafından engellendi. Mahkemenin sadece içeriği engelleme kararı verdiği, ancak TİB’in siteyi tamamen kapattığı ortaya çıktı Twitter dün engellemeyi sona erdirmek için harekete geçti. Mahkeme kararıyla Samsun’da C.K. adlı kadının ismi kullanılarak müstehcen içerikli yazı ve resimlere yer veren sahte hesap askıya alındı

  Türkiye’nin mahkeme kararlarını uygulamadığı gerekçesiyle sosyal medya platformu twitter’a erişimin engellenmesi dünya çapında tepki görmüş, ancak milyonlarca Türk kullanıcı önceki gece uygulamaya giren yasağı cep telefonu ve bilgisayarlarındaki DNS ayarlarını değiştirerek ve değişik programları indirmek suretiyle siteye erişimi sağlamıştı.

  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) dün twitter’a DNS ayarlarını değiştirerek girenleri de engelledi, ancak kullanıcılar değişik DNS ayarlarını bularak yine erişim sağladı.
  Akşam saatlerinde ise Twitter’a IP bazlı engelleme geldi. Böylece DNS yolu ile Twitter’a giriş kapanmış oldu. Kullanıcılar VPN servislerini kullanarak Twitter’a girebildi.

  İlk hesap askıya alındı
  Türkiye’deki kullanıcılarına SMS üzerinden sosyal medyaya erişim imkanı sunan twitter, Türkiye’deki erişim yasağını sona erdirmek için harekete geçti. TİB yetkilileri ile Twitter’ın Türkiye’deki avukatları arasında süren görüşmelerin ardından ilk olumlu adım atıldı ve engellemeye konu olan hesaplar kapatılmaya başlandı.
  Samsun’da C.K. adlı kadının ismini kullanarak müstehcen içerikli yazı ve resimlere yer veren sahte hesap askıya alındı. Samsun’da C.K. adlı kadın, kendi ismi kullanılarak müstehcen içerikli yazı ve resimlere yer veren sahte hesaplardan yapılan yayınlar nedeniyle kişilik haklarının ihlal edildiğini savunarak, mahkemeye başvurmuştu. Samsun 2. Sulh Ceza Mahkemesi, ihlalin gerçekleştiği yayın, kısım ve bölümle sınırlı olarak içeriğin engellenmesine karar vermişti.
  Twitter, dün bu kararın gereğini yerine getirdi ve ihlale yönelik hesabı askıya aldı. Twitter’ın, erişimin engellenmesine zemin hazırlayan diğer mahkeme kararlarını ilgilendiren hesapların da askıya alması bekleniyor. Twitter’ın, Samsun’daki kadınla ilgili müstehcen yayın yapan hesabı askıya alması, başka bir gerçeği de ortaya çıkardı.
  Mahkeme, kadınla ilgili yayın yapan sahte hesaba erişimin sınırlı olarak engellenmesine karar vermişti. TİB ise bu karara karşın, söz konusu sahte hesaba yönelik engellemeyi yapmadığı için Türkiye’de twitter’ı tamamen erişime kapattı. Mahkemelerin twitter’ın tamamen yasaklanması kararı vermediği, TBB’nin önceki gün açtığı davadan da ortaya çıkmıştı.
  İstanbul’daki mahkemeler, twitter’ın tamamen yasaklanmasına yönelik bir kararın mevcut olmadığından yasak kararının kaldırılmasıyla ilgili TBB’nin açtığı davayı reddetmişti. twitter’ın Samsun’daki kadının şikayetçi olduğu hesabı askıya alması, erişimin tamamen engellenmesine yönelik mahkeme kararı olmamasına karşın TİB tarafından twitter’ın tamamen yasaklandığını da ortaya çıkarmış oldu.

  TBB dava açıyor
  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, TİB kararının idari bir işlem olduğunun ortaya çıktığını belirterek, kararın iptali ve yürütmesinin durdurulması için pazartesi dava açacaklarını söyledi.

  Okunma Sayısı ; 578

  Kafesin kapısı aralandı Benzer Yazılar

  Irak Ordusunun Sincar’a İlerlediği Bilgisini Teyit Ettik! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak ordusunun Sincar’a ilerlediği ve bazı
  Erdoğan’dan Bürokratlara Mesaj: Şikayetler Alıyorum, Versin İstifasını Çeksin Gitsin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorumluluk almaktan
  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kafesin kapısı aralandı Etiketler