Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Kadıköy’de Büyük İstanbul Mitinginde olay

  Kadıköy'de Büyük İstanbul Mitinginde olay

  Kadıköy’de Büyük İstanbul Mitinginde olay

  Kent Hareketleri, Kuzey Ormanları Savunması, Forumlar Arası Kentsel Dönüşümle Mücadele Çalışma Grubu öncülüğünde çok sayıda meslek örgütü, sivil toplum kuruluşu ve siyasal parti tarafından “çevre ve doğaya dikkati çekmek” amacıyla Kadıköy’de “İstanbul Kent Mitingi” düzenledi.

  “Yağmaya Karşı Haydi İstanbul’u Savunmaya” sloganıyla yapılan mitinge katılanlar, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi önü ile Söğütlüçeşme’de bir araya geldi.

  HÜRRİYET MUHABİRLERİNİN GÖZÜNDEN KADIKÖY MİTİNGİ

  İki ayrı koldan Kadıköy Meydanı’na doğru yürüyüşe geçen grup, “Evime, kentime, mahalleme, parkıma ve ormanıma dokunma”, “Afet değil talan yasası”, “Evimi yıkanın villasını yıkarım”, “Barınma hakkımız satılamaz”, “Sermaye defol, İstanbul bizim”, “Karnımız bu yalanlara TOKİ” yazılı pankart ve döviz taşıdı.

  Yol boyunca “Çevre talanına son”, “Ormanları koruyacağız”, “Temiz su hakkımız” şeklinde sloganlar atan katılımcılar, zaman zaman davul zurna eşliğinde halay çekti.

  Kadıköy Meydanı’na ulaşan katılımcıların, hükümeti eleştiren pankart ve döviz taşıdıkları görüldü. Katılımcılar sık sık “Hükümet istifa”, “Yolsuzluğa, yağmaya, rüşvete son”, “Birlikte yaptınız birlikte hesap vereceksiniz”, “Halk yolsuzluğun hesabını soracak” sloganları attı.

  Miting nedeniyle yoğun güvenlik önlemi alan polis, meydana giriş çıkışları araç trafiğine kapattı.

  Arama noktasındaki bir grup ile polis arasında gerginlik çıktı. Gerginliğin büyümesi üzerine grup polise taş atarken polis de göstericilere biber gazı ve basınçlı su sıkarak müdahale etti.

  Polisin biber gazı ve basınçlı su ile müdahalesinin ardından Kadıköy adeta savaş alanına döndü. Çok sayıda gösterici ve vatandaş biber gazından etkilendi. Bazı göstericiler de atılan taşların isabet etmesi sonucu yaralandı. Polisin müdahalesinin ardından mitingi düzenleyen platform üyeleri, göstericileri polise taş atmamaları yönünde uyardı. Yaklaşık yarım saat süren olayların ardından miting kaldığı yerden devam etti.

  Mitinge ellerinde ayakkabı kutularıyla gelen eylemciler, ‘Bakanlarınıza, çocuklarınıza, kutularınıza sahip çıkın’ pankartıyla yürüdü. Miting için yürüyüş yapan gruba CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı katıldı. Yolsuzluk operasyonuna değinen Salıcı, “Söylenebilecek her şey ortada. Çelik kasalar, para sayma makineleri, bol miktarda para var. İşin arkasında faiz lobisi, Yahudi lobisi ve başbakanın tabiriyle Türkiye’de olmayan dış mihraklar olduğu söyleniyor. Biz gördüğümüze inanırız. Ortada açık net bir şekilde yolsuzluk çarkı var. Çete bakanlar kurulu kendisi. Çete başı sayın Başbakan. Bu işin sonuçlanmasını ve hükümetin bir an önce istifa etmesini istiyoruz.” dedi.

  Mitinge katılan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Yavuz hırsız ev sahibini basmış durumda. Bu paraları eğer çeteler koymuşsa, bu paraları çeteler bizim eve neden getirmiyorlar? Fakir fukaranın evlerine götürmüyorlar da bakanlar kurulunun evlerine neden götürüyorlar? Eğer bir ülkede düzeni ve adaleti yıkacaksanız, o ülkede yolsuzluğu alışılmış bir duruma getirmeniz lazım. Şu anda ülkede düzeni ve adaleti yıkan, hükümetin bu yolsuzluklarıdır rüşvetleridir. Onun için bu toplumun temiz siyasete ihtiyacı vardır. Bu kirli rüşvet ve yolsuzluğa bulaşmış olan siyasetçileri bir an önce göndermesi lazım.” diye konuştu.

  Yürüyüş sırasında ‘Hükümet istifa’, ‘Faşizme karşı omuz omuza’, ‘Her yer rüşvet her yer yolsuzluk’ ‘Yolsuzluğa karşı omuz omuza’ gibi sloganlar atıldı.

  Ellerinde ayakkabı kutularıyla gelen eylemciler, Halkbank’ı protesto etti. Çok sayıda ayakkabı kutusunu bankanın ATM’sine ve kapının önüne bırakan eylemciler, camlara bir dolar yapıştırdı. Göstericiler, ellerinde getirdikleri yumurtaları bankanın camlarına atarak bankanın camına ‘Hırsızlar’ yazıldı.

  5 KİŞİ HASTANEDE

  Bu arada mitinge gelen eylemcilere polisin gaz ile müdahalesi sonucu gazdan etkilenen 5 kişi yaralandı. Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan 64 yaşındaki Elif Çelmik’in yoğun bakımda tedavi altına alındığı belirtildi.

  Kadıköy’de yapılan İstanbul Kent Miting’inde Haldun Taner Tiyatro Sahnesi önündeki arama noktasında eylemcilerle polis arasında arbede çıktı. Polis eylemcilere TOMA’lar ve gaz ile müdahale etti. Gazdan yoldan geçen vatandaşlar da etkilendi. Gazdan etkilenen 5 kişi Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılar arasında bulunan 64 yaşındaki Elif Çelmik’in kalp hastası olması nedeniyle durumunun ağır olduğu tedavisinin yoğun bakım ünitesinde sürdüğü öğrenildi.

  Okunma Sayısı ; 527

  Kadıköy’de Büyük İstanbul Mitinginde olay Benzer Yazılar

  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde
  PYD’ye Verilen Silahlar Ülkemizde Ele Geçiriliyor İçişleri Bakanı Soylu, ABD tarafından PYD’ye verilen bazı silahların güvenlik güçlerince
  Lice deki çatışmada 3 askerimiz şehit edildi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yürütülen operasyonda PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Kadıköy’de Büyük İstanbul Mitinginde olay Etiketler