Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • İstanbul’a 1 Milyar Dolarlık ‘Kuveytli’

  İstanbul’a 1 Milyar Dolarlık ‘Kuveytli’

  İstanbul’a 1 Milyar Dolarlık ‘Kuveytli’

  KUVEYTLİ Yatırım Fonu, İstanbul’a yatırıma geliyor. 5 bin konutluk Evora projesinden esinlenen yatırımcılar projeyi Teknik Yapı ile ortak olarak hayata geçirecek. İstanbul’da inşa edilecek projenin yatırım maliyeti 1 milyar doları geçecek.

  KUVEYTLİ Yatırım Fonu İstanbul’da konut projesi inşa etmek için Teknik Yapı’ya teklifte bulundu. Geçtiğimiz hafta Kuveyt’te düzenlenen Gayrimenkul Fuarı öncesinde İstanbul’a gelen yatırımcılar Teknik Yapı’nın Tuzla’da konumlanan Evora İstanbul projesini gezdi ve bilgi aldı. Projenin büyüklüğü ve inşaat hızından etkilendiklerini söyleyen yetkililer İstanbul’da ortak bir proje geliştirmek istediklerini ifade etti.

  Teknik Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım ile görüşen heyet ulaşımın kolay olduğu ve denize yakın bir ilçede yatırım yapmak istediklerini dile getirdi. Durbakayım, “Yetkililer yaklaşık 5 bin konutluk Evora İstanbul’un 30 ayda tamamlanması ve yaşama hazır hale gelmesinden etkilendiler. Görüşmemizde bu projenin aynısını bizimle birlikte yapabilir misiniz dediler” diye konuştu. Durbakayım, Kuveytli yatırımcıların son dönemde kentsel dönüşüm ve büyük ihalelerle gündeme gelen Zeytinburnu bölgesi başta olmak üzere Kadıköy, Karta-Maltepe hattı ile yakından ilgilendiklerini dile getirdi.

  Ortak projelerinin hem doğu hem de batı kültüründen izler taşıyacağını belirten Durbakayım, “Projeyi biz hazırlayacağız. Doğu kültürüne uygun konut seçenekleri ve sosyal donatıları kendileri belirleyecek. Ayrıca projeyi körfez ülkelerinde tanıtım ve pazarlamalarını yapacaklar. 2014’ün ortalarına kadar projenin ana hatları belirlenecek” dedi.

  Kuveytliler bitmiş, büyük ev istiyor

  TEKNİK Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Türkiye’den ev alan Kuveytlilerin tamamlanan ve geniş metrekareli daireleri seçtiklerini dile getirdi. Çift banyo ve balkonun ev almada etkili karar olduğunu belirten Durbakayım, havaalanlarına ve şehrin merkezine yakın yerlerin tercih edildiğini dile getirdi. Durbakayım, yabancıların Anadolu Yakası’yla ilgilendiğini, Avrupa Yakası’nın iş merkezi olması nedeniyle geri planda kaldığını söyledi. Durbakayım, fuarda stantlarına gelen yatırımcıların yüzde 20’sinin projeleri yerinde görerek alım yapmak için İstanbul’a geleceğini kaydetti.

  Okunma Sayısı ; 593

  İstanbul’a 1 Milyar Dolarlık ‘Kuveytli’ Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  İstanbul’a 1 Milyar Dolarlık ‘Kuveytli’ Etiketler