İsrail’de bombalı saldırı

GezeGen GezeGen     22-12-13     Dünya     İsrail’de bombalı saldırı     85 Defa Okundu

İsrail'de bombalı saldırı

İsrail’de bombalı saldırı

Tel Aviv’de güvenlik güçleri imha ederken belediye otobüsündeki bomba patladı. Polis, olayın terör saldırısı olabileceğini açıkladı.

İsrail’in Tel Aviv kentinde bir yolcu otobüsüne bırakılan bombanın patlaması sonucu bir kişinin yaralandığı bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, başkent Tel Aviv yakınlarındaki Bat Yam bölgesinde kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce bir belediye otobüsüne şüpheli paket bırakıldı. Pakette bomba olduğundan şüphelenen şoförün ihbarıyla olay yerine gelen polis, araçta bomba düzeneği kurulu olduğunu fark etti.

Çevrede güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından polisin imha etmek üzere olduğu belediye otobüsündeki bombanın patlaması sonucu bir kişi hafif şekilde yaralandı. Bombanın etkisiyle otobüsün camları kırıldı, çevrede hasar meydana geldi.

İsrail Emniyet Müdürü Micky Rosenfeld, “Polis olay yerinde bombayı etkisiz hale getirmeye çalışırken bomba patladı. Olay hakkında soruşturma sürüyor. İlk belirtiler olayın bir terör saldırısı olduğu yönünde. Şu ana kadar olayda her hangi bir şüpheli ya da gözaltı yok” dedi.

Geçen yıl kasım ayında da yine Tel Aviv’de bir belediye otobüsüne bırakılan bombanın patlaması sonucu 23 kişi hafif yaralanmış, daha sonra olayla ilgisi bulunduğu belirlenen bir Filistinli tutuklanarak, cezaevine konmuştu.

Tel Aviv, bu yıl içinde 3 kez mafya içi hesaplaşmalar nedeniyle gerçekleştirilen bombalı saldırılara da sahne olmuştu.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.