Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • İşaret parmağı uzun olanlar dikkat!

  İşaret parmağı uzun olanlar dikkat!

  İşaret parmağı uzun olanlar dikkat!

  İngiltere’de, kanser araştırmaları merkezinde yapılan bir çalışma, işaret parmağı daha uzun olanların prostat kanserine yakalanma riskinin daha az olduğunu ortaya koydu.

  İnsan vücudunda birbiriyle ilgisiz gibi görünen bağlantılar, sağlığımızla ilgili ipuçları veriyor. Bunlardan biri, ses ve boy arasındaki ilişki.

  Washington Üniversitesi’nde yapılan son araştırmalar, bir insanın sadece sesini duyarak boyu hakkında fikir sahibi olabileceğimizi ortaya koyuyor. Alt gırtlak titreşimi adı verilen ve alt solunum yollarından çıkan ses, boy uzadıkça azalıyor. Bu da, uzun boylu insanların alçak sesle konuşmasını açıklıyor.

  Gözlerin arkasındaki küçük damarlar ise, beyin sağlığı hakkında ipucu veriyor. Psychological Science dergisinde çıkan bir araştırmaya göre, göz damarları daha geniş olan orta yaşlı insanlar, zeka testlerinde düşük puan aldı. Başka bir ilginç gerçek de, ciltteki kırışıklıklarla ilgili. Kalp hastalıkları riski ve cilt üzerinde ilişki üzerine bir grup insan üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, vücudunda en az kırışıklık bulunan kişilerin, daha düşük, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı riski taşıdığı tespit edildi.

  İşaret parmağının boyu ise kanser riskini ölçmeye yarıyor. İngiliz Kanser Araştırmaları Merkezi’nde yapılan araştırmayla işaret parmağı daha uzun olanların, prostat kanserine yakalanma riskinin daha az olduğu belirlendi.

  2012 yılında yapılan bir araştırma, diş sağlığı ve bunama arasındaki ilişkiyi ortaya koyuyor. Çiğneme kabiliyeti daha iyi olanların, bunama riskine daha az maruz kaldığı tespit edildi. Fakat bunama öncesi zekadaki gerilemenin diş bakımı ve çiğneme üzerinde de etkisi olabileceği belirtiliyor. Iowa Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma aort damarındaki sertliğin yakında parmaktan alınan nabızla ölçülebileceğini ortaya koydu. Bu damardaki sertleşme, kalp krizinden ölüm riski veya inme riskini artırabiliyor. Daha önce sadece kasık bölgesindeki damarlar incelenerek bu sertleşme gözlemlenebiliyordu.

  Tayvan’da yapılan bir araştırma, uyku apnesi şikayeti olanlarda, apne sonrası 5 yıl içinde glokom denilen ve körlüğe yol açabilen bir hastalığa yakalanma riskinin iki kat fazla olduğunu gösteriyor. Uykuda rahat nefes alamama sonucu meydana gelen oksijen kaybı, göz sinirlerine hasar veriyor. Kandaki gaz seviyesini normalin üstünde artırıyor. Her iki durum da glokoma yol açıyor.

  Vücuttaki başka bir bağlantı dudaktaki uçuk ve hafıza arasında. Columbia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, uçuk ve alzheimer ve bunama arasında bir bağlantı var. Sekiz yıl boyunca 59 ve 79 yaşları arasındaki insanlar üzerinde yapılan araştırmada, Tip 1 ve Tip 2 herpes simpleks (uçuk) virüsüne maruz kalanların hafızasının daha da kötüleştiği tespit edildi.

  Okunma Sayısı ; 509

  İşaret parmağı uzun olanlar dikkat! Benzer Yazılar

  Süt içelim mi, içmeyelim mi? Sağlık alanında artıya, eksi demenin prim yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Yıllar süren adeta iğneyle kuyu kazılarak
  Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir? Ağız kuruluğu hemen hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir?
  Boyun ağrısına ilaçsız tedavi Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, boyun ağrısının teşhisi, tedavisi ve yapılan bilimsel araştırmalar hakkında
  80 yaşından sonra kanser ameliyatı oldu Çukurova Üniversitesinde Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne baş vuran 81yaşındaki Ali Basri ve 85
  Güneş gözlüğü kullananlar dikkat! Yazın yaklaşması ile güneş gözlüğü alımı da arttı. Ancak Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  İşaret parmağı uzun olanlar dikkat! Etiketler