Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • İfadeler arasında hiçbir çelişki yok

  İfadeler arasında hiçbir çelişki yok

  İfadeler arasında hiçbir çelişki yok

  Tutuklanan 24 kişi arasında olan İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ve işadamı Reza Zarrab sorgularında, suçlamalara yanıtverdi. Tukuklanan 4 kişinin çapraz sorgularında kendilerine yöneltilen sorulara verdikleri yanıtlardaki tutarlılık dikkat çekti. İşte 4 kilit ismin ifadelerinde iddialara karşılık verdikleri yanıtlar…

  ‘VATANDAŞLIK İÇİN TÜM KABİNENİN İMZASI LAZIM’
  KORUMA ALTINDAYIM: 11 senedir koruma altındayım. Attığım her adım emniyet tarafından takip ediliyor. Nasıl rüşvet vereyim? 40 senedir bu devlete hizmet eden birinin oğlu olarak yüz kızartıcı böyle bir olaya karışmayacağım herkesçe malumudur. Bu suçlamayı asla kabul etmiyorum.
  REZA İLE MENFAAT İLİŞKİMİZ YOK: Rüçan Bayar uzaktan akrabam. Bizim onda ailemize ait paramız vardı. İflas edince paraları ödeyemedi. Reza’nın yanındamaaş artı prim şeklinde çalıştığını öğrendim. Primlerinin kesilerek borcunu ödeyebileceğini söyledi. Rüçhan’ın priminden kesilmesi şartıyla Reza alacağımızı kısmen ödedi.
  BABAM İLE AZ GÖRÜŞÜRÜM: Kabinenin tümünün imzaladığı bir kimliği çıkartma gücüm yoktur. Böyle bir şey olmamıştır. Sadece hava yolu ile seyahat eden birisi olarak, kayıtlar incelendiğinde babam ile ne kadar az görüştüğüm ortaya çıkacaktır.

  REZA ZARRAB

  ‘Altında vergi yokken, bu nasıl kaçakçılık olur’
  2013’E KADAR SERBESTTİ: Altın ihracatı ve ithalatında herhangi bir vergi yoktur. Böyle bir durumda nasıl kaçakçılık olur? Temmuz 2013’e kadar altın ticareti serbestti. Amerikan ambargosuyla bu tarihten sonra Halkbank yolu ile yapamaz duruma geldik.
  27 YILDIR BURDAYIM: 1986’dan beri Türkiye’deyim. Vatandaşlığa 2006 veya 2007’de geçtim. Ağabeyimin vatandaşlığına geçmesinde yol yordam öğrenmek için bakan Muammer Bey’e sordum. Vatandaşlık için Bakanlar Kurulu’nun hepsinin onayı gerekli. Muammer Bey’e veya oğluna para vermedim. Barış Güler’e Rüçhan’ın borcu olan 200 bin doları verdim. Egemen Bağış’a da rüşvet vermedim.
  HALK BANKASI: Zafer Çağlayan’a Halk Bankası’ndaki İran parasının 0.05’ini rüşvet olarak vermedim. Gıda ve ilaç ticareti için rüşvet ödemedim. Sadece Halk Bankası’nın almış olduğu resmi komisyonlar vardır. İran’da Credit İnstitiut isimli bir banka vardır. Bu bankanın Dubai’de CAG isimli bankaya bağlı bir şirket vardır.Bu harflerin Zafer Çağlayan ile hiçbir alakası yoktur.
  OKUL İÇİN PARA VERDİM: Ben birçok hayır kuruluşlarına bağışta bulunuyorum. Süleyman Aslan kendisinin okuduğu Çorum Osmancık İmam Hatip Lisesi’ni yaptırabileceğimi söyledi. Balkan Üniversitesi için bağışta bulundum.

  SALİH KAAN ÇAĞLAYAN

  ‘REZA BANA SADECE TAKIM ELBİSE ALDI’
  REZA İLE ESKİ DOSTUZ: Reza Zarrab ile aile dostluğumuz var. Sadece dostluğunun gereği bana bir takım elbise almıştı ve bir de beğendiğim bir valizi hediye etmişti. Rüşvet almak ve vermek söz konusu değil.
  İŞ İÇİN BAŞKA NUMARA: Kodlu hatlara gelince sanayiciyim. Alüminyum giydirme cephe işini yapıyorum. Başka hatları kullanmamamın nedeni taşeron firmalarına ulaşabilmek gayesidir. Az öncede belirttiğim gibi sadece iki kişiyi tanıyorum. Örgüt diye bir şey yok.
  BABAMIN İŞLERİNE KARIŞMAM: Babamın işlerine asla karışmıyorum. Kendi işlerimi takip ediyorum. Bir keresinde tuvalete gitmiştim. Muhammet isimli bir kişi benimle görüşmek istediğini belirtince ben de bulunduğum yeri tarif ettim. O da tuvaletin bulunduğu tarafa geldi. Tuvaletin önünde görüştük.

  SÜLEYMAN ASLAN

  ‘AYAKKABI KUTUSUNDAKİ PARA OKUL İÇİN TOPLANDI’
  RÜŞVET ALMADIM: Halk Bankası’nın 2.5 yıldır yöneticisiyim. Ülkemize altın ticaretinden 3.5 milyar dolar para kazandırdık. Buna engel olmak isteyenler belli. Sadece Reza’nın şirketi değil, birçok şirket bu işi yapmakta. Herhangi bir müşteriye ayrım yapmak diye bir işimiz yok. Örgüt kurma ya da üye olma söz konusu değil. Rüşvet alma yada verme kamu görevlisi olmadığım için söz konusu olamaz. Bunun yanında menfaat temin de olmamıştır.
  PARANIN 20 BİNİ BENİM: Reza hayırsever bir kişi olduğunu söyleyince mezun olduğum Çorum Osmancık İmam Hatip Lisesi aklıma geldi. Yardım edeceğini söyledi. Ancak projeye başlayamayınca paraları kendi nezdimde tuttum. Bir de Makedonya’da Uluslararası Balkan Üniversitesi yapma söz konsu. Mütevelli heyeti başkanı olan milletvekili H.B. “Türkiye’de bağış var. Makedonya’ya iletmekte zorluk çekiyoruz” diyerek benden yardım istedi. 1 milyon 950 bin euroyu bana verdiler. Ancak 950 bin eurosunu gönderebildik. Reza üniversite için 500 bin euro verdi. El konulan paranın 2 milyonu üniversitesi için, gerisi imam hatip için. Sadece 20 bin küsür euro benim. Yıllık 400 bin TL gelirim var. Bana ve eşime ait iki adet dairemiz 500 bin TL kredi borcum var.
  KREDİ USULE UYGUN: Sahtecilik de yapmadık. Reza’ya verdiğimiz kredi usule uygun. Faizi benzerlerine göre yüksek. Banmayı zarara uğratmadık. Benzeri şirketlere teminat almadan kredi açıyoruz. Reza Bey’e yapılan komisyon indirimlerinin aynısını diğer firmalara da yapmaktayız. Banka bu oranları sıfıra kadar indirme yetkisini sahip.

  Okunma Sayısı ; 471

  İfadeler arasında hiçbir çelişki yok Benzer Yazılar

  Irak Ordusunun Sincar’a İlerlediği Bilgisini Teyit Ettik! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Irak ordusunun Sincar’a ilerlediği ve bazı
  Erdoğan’dan Bürokratlara Mesaj: Şikayetler Alıyorum, Versin İstifasını Çeksin Gitsin Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sorumluluk almaktan
  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  İfadeler arasında hiçbir çelişki yok Etiketler