Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • “Herkes kendi alanında durmayı bilecek”

  "Herkes kendi alanında durmayı bilecek"

  “Herkes kendi alanında durmayı bilecek”

  AB Bakanı Egemen Bağış Ataşehir’de düzenlenen programda konuştu.

  Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Kalkınma Ajansı’nca desteklenen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ile Murat Akdoğan Eğitim, Sağlık, Kültür ve Toplumsal Dayanışma Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Devlet Himayesi Altındaki Genç Kızlara Meslek Edindirme Projesi’nin Ataşehir Estethica Tıp Merkezi’nde düzenlen sertifika törenine katıldı.

  Burada yaptığı konuşmada eğitimin ülke adına önemine değinen Bağış, eğitimin, birlik ve beraberliklerine kast edenlere, ülkenin gücünü zayıflatmak isteyenlere, yarınlara umutla bakmalarına karşı olanlara yönelik en büyük kalkanları olduğunu söyledi.

  Hacı Bektaş-i Veli’nin “İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır” sözünü hatırlatan Bağış, “Bugün de görüyoruz ki ilimden, irfandan, ferasetten yoksun karanlık odaklar Türkiye’yi zifiri dehlizlere sürüklemek için tekrar iş başında” diye konuştu.

  Bağış, yaz mevsiminin başında küresel güçlerin ‘Gezi Parkı’ adı altında yaptıkları darbe girişiminin milli irade duvarına tosladığı gibi bugünkü girişimlerin de duvara toslayacağını kaydederek, “Türkiye, hiçbir zaman oligarşilerin, aristokrasilerin ve belirli grupların devleti olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

  Bakan Bağış, ülkenin muasır medeniyetler seviyesine çıkma noktasında demokratik, laik, sosyal bir devlet olarak milli iradeyle yoluna devam edeceğini, demokrasilerde devlet içinde çetelere, örgütlere, devlete asla müsamaha gösterilemeyeceğini vurguladı.

  “Bizim inancımızda da değerlerimizde de kula kulluk yoktur” diyen Bağış, devlet için millet anlayışının Türkiye’de tedavülden kalktığını, millet için devlet anlayışının 2002’den bu yana yürürlükte olduğunu dile getirdi.

  SADECE MİLLETİMİZİN DEVLETİ VARDIR

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Seçkinlerin değil, uluslararası güçlerin hiç değil, artık sadece milletimizin devleti vardır. Manşetlerle hükümetlerin düşürüldüğü günler geçmişin kara arşivlerinde kalmıştır. Artık herkes biliyor ki bu ülkede hükümetleri bu millet getirir ve sadece bu millet götürür. Ülke üzerinde oyun oynamak isteyenlere, kirli tuzak kurmak isteyenlere bugüne kadar asla izin vermedik bundan sonra da vermeyeceğiz. Gezi’de nasıl bozduysak yine bozduk, yine bozacağız. 27 Nisan’da muhtıralara karşı nasıl dimdik durduysak, yine onurlu duruşu bugün de sergileyeceğiz. Bizim alnımız ak, başımız dik. Abdestimizden de namazımızdan da itikatımızdan da şüphemiz yok.”

  Bakan Bağış, bir Anayasa kitapçığının masanın bir ucundan diğer ucuna gitmesiyle ülkeye yüzde 8 bin faiz ödetenlerin, bir gecede kepenkleri kapattıranların, vatandaşın borçlarını 2 katına çıkartıp mal varlığını yarı yarıya azaltanların eski günleri özlediğini belirterek, onlara fırsat vermeyeceklerini, 12 saat ötesini göremeyen Türkiye yerine 2023’ü, 2053’ü, 2071’in planlarını yapan Türkiye olduğunun altını çizdi.

  Türkiye’nin uluslararasını rahatsız eden mega projelere imza attığını ifade eden Bağış, merhum Başbakanlardan Adnan Menderes ile başlayan AB sürecine değindi.

  HALK BANKASI’NI HALKIN BANKASI YAPTIK

  Egemen Bağış, artık kamu bankalarının zarar etmediğini kaydederek, şunları söyledi:

  “2002’den bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün bankaları net kar ediyor, vergi ödüyor ve bu milletin kalkınmasına vesile oluyor. O eski anlayıştaki görev zararını halkın yararına çevirdik. Halk Bankası’nı gerçekten halkın bankası haline getirdik. Birileri bundan rahatsız oldu. Halk Bankası sadece Türkiye’nin değil, bu coğrafyanın en başarılı bankalarından biriyken, en çok KOBİ’ye kredi veren, küçük esnafa sahip çıkan bir bankayken, bu ülkenin ekonomik krizi teğet geçerek atlatmasına büyük katkılar vermişken birtakım güçlerin Halk Bankası’nı hedef alması gerçekten düşündürücü. Hedef gerçekten yolsuzlukla mücadele mi yoksa hükümete, iktidar partisine, milli iradenin güçlenmesine zarar vermek mi? ‘Ülkeyi çelik ağlarla öreceğiz’ deyip bir santimetre bile tren rayı döşemeyen zihniyet gördü ki, AK Parti iktidarı Türkiye’yi çelik ağlarla örüyor.”

  ARTIK HERKES KENDİ ALANINDA DURMAYI BİLECEK

  Bu rahatsızlık için özür dilemeyeceklerini dile getiren Bağış, milletin rahatı için kendilerini feda etmeye her zaman hazır olduklarını ifade etti.

  Bağış, “Kendi partilerinden yolsuzluk ithamıyla kovduklarına yeniden sarılan zihniyetin bize bu konuda ders vermeye kalkması gerçekten trajikomik bir süreçtir. Mavi Marmara’da işlenen devlet terörü sebebiyle 9 şehidimizin emanetini sahiplenmeyenler bize yön veremezler. Siyaseti ve siyasetçiyi itibarsızlaştırıp, devleti kendi güç heveslerine aracı haline getiren yasadışı örgütler bizi yolumuzdan döndüremezler. Artık herkes kendi alanında durmayı bilecek. Haddini, hudunu çok net bilmesi gerekecek” diye konuştu.

  Bu ülke için dua edenlerin başlarının üzerinde yerleri olduğunu vurgulayan Bağış, gelecek nesillere yaptıkları her yatırımın karanlık odakların köklerine dökülen kibrit suyu olduğunu bildirdi.

  Okunma Sayısı ; 539

  “Herkes kendi alanında durmayı bilecek” Benzer Yazılar

  Başbakan Yıldırım’dan Özkul ve Boysan Ailelerine Taziye Telefonu Başbakan Binali Yıldırım, Münir Özkul’un kızını ve Aydın Boysan’ın
  Bu Kimlik Türkiye’de Tek! Doğum Tarihi Hanesinde Gün ve Ay Yazmıyor Karabük’te 76 yaşındaki yaşlı kadının kimliğinde ay ve gün
  Eşini kabustan çekti aldı Şile açıklarında 9 kişilik mürettebatıyla batan “Bilal Bal” isimli kuru yük gemisinde makine yağcısı
  Erdoğan: Bağımsız Filistin’in vücut bulması gerek! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çad Cumhurbaşkanı İdris Debi ile Çad’da ortak basın
  Üç il için Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete’de yayımlandı Ankara, Kayseri ve Konya’da bazı alanların kentsel dönüşüm ve

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  “Herkes kendi alanında durmayı bilecek” Etiketler