Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Hava Korsanı 4 Saat Sonra Etkisiz Hale Getirildi

  Hava Korsanı 4 Saat Sonra Etkisiz Hale Getirildi

  Hava Korsanı 4 Saat Sonra Etkisiz Hale Getirildi

  Kharkov- İstanbul seferini yapan uçaktan kaçırılma sinyali alındıktan sonra uçak Sabiha Gökçen’e indirildi ve hava korsanı etkisiz hale getirildi.

  Kharkov/İstanbul seferini yapan uçak Soçi’ye kaçırılmak istendi. Sabiha Gökçen Havaalanı’na tüm inişler güvenlik nedeniyle iptal edildi ve yaklaşık 3 sat sonra saat 21.00’de tekrardan uçuşlar başladı. Hava korsanı uçakta yetkililerle pazarlığa oturdu. Hava korsanının Soçi’de gözaltına alınanların serbest bırakılmasını talep ettikten sonra tüm yolcuların tahliye edilmesine izin verdiği ve ardından etkisiz hale getirildiği belirtildi. Ukrayna Güvenlik birimleri korsanın alkollü olabileceğini ve üzeriden bomba çıkmadığını söyledi. Vali Mutlu yaptığı açıklamada korsanın alkolsüz olduğunu açıkladı.

  YOLCULAR TAHLİYE EDİLDİ

  Vali Mutlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Tüm yolcuların uçaktan sorunsuz inişi sağlandı. Hava korsanı yapılan operasyonla etkisiz hale getirildi. Operasyon tamamlandı” ifadelerini kullandı. Havalimanı çıkışı açıklamalarda bulunan Vali Mutlu, “Hava korsanı Ukraynalı. Alkollü mü bilinmiyor ama başka bir şey de kullanmış olabilir. Yaklaşık 45 yaşında korsan gözaltına alındı ve hakkında yasal işlem yapılacak. Çerkez halkına yönelik herhangi bir açıklamada bulunmadı. Korsanın bir el çantası vardı üzerinden bomba çıkmadı. Zor kullanmak durumunda kaldık biraz. İkna etmek için bunu yapmamız lazımdı. Silah kullanılmadı. Boğuşma sonucu etkisiz hale getirildi. Hafif yaralı. Buradaki temsilcilerle görüşmek istedi. Korsan Soçi’ye gittiğini sanıyordu. İstanbul’a geldiğini sonradan anladı. Kokpite giremedi. Bunun için gerekli önlemler var.” dedi.

  UKRAYNALI YOLCU SOÇİ’YE YÖNLENDİRMEK İSTEDİ

  PGT 751 sefer sayılı Pegasus Havayolları’na ait uçağın 2-F numaralı koltukta oturan Ukraynalı yolcusu tarafından Soçi’ye yönlendirilmek istendi.

  “UÇAKTA BOMBA VAR DİYE BAĞIRDI”

  Ulaştıma Bakanlığından yapılan açıklamada “110 yolcudan biri ‘Uçakta bomba var.’ diye bağırdı, bunun üzerine uçak indirildi.” denildi.

  F-16 HAVALANDI

  Öte yandan pilotun sinyal vermesinin ardından Balıkesir ‘deki 191. filoya ait bir f-16 savaş uçağı da havalandı ve uçağın inmesinde önemli rol oynadı.

  GÜVENLİ BÖLGEDE BEKLETİLDİ

  Edinilen bilgiye göre, Sabiha Gökçen Havalimanı’na inen uçak uzun süre güvenli bir bölgede bekletildi.

  SHGM’DEN AÇIKLAMA

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü olayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Pegasus Havayollarına ait Kharkiv- Sabiha Gökçen Uçağı havada iken yapılan bomba tehdidi sebebi ile güvenlik altında Sabiha Gökçen’e inmiştir” denildi.

  BAKANLIK MÜSTEŞARI: KOKPİTE GİREMEDİ

  Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Hasip Soluk Habertük canlı yayınında şu bilgileri verdi:
  Ukrayna asıllı bir yolcu bomba olduğunu söyleyerek uçağın Soçi’ye götürülmesini istemiş. Söz konusu şahıs kokpitten içeri giremediği için pilotlar da uçağın içinde karartma yaparak Sabiha Gökçen Havalimanı’na indi.

  YOLCULAR “ÖLÜRSÜN” DİYEREK İKNA ETTİ

  Kısa süre sonra ise yolcuların hava korsanının ‘Operasyon olur, ölürsün’ diyerek ikna ettiği öne sürüldü. Bu iddianın hemen ardından ise özel tim uçağa girip, hava korsanını teslim aldı.
  Gözaltına alınan hava korsanının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Güvenlik ekipleri uçakta incelemelerini uzun süre sürdürdü.

  KAÇIRILMAK İSTENİLEN UÇAĞIN KABİN EKİBİ

  Kaptan pilot İlyas Karagülle, Yavuz Çuğun, Didar Tunç, Gizem Arslan, Oğuzhan Aktaş ve Seda Karakaş

  PEGASUS’TAN AÇIKLAMA

  Pegasus Hava Yolları da yaşanan olay üzerine bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi;”Pegasus Hava Yolları’na ait Boeing 737-800 tipi TC-CCP tescilli, PC751 sefer sayılı yolcu uçağı, 7 Şubat Cuma günü (bugün) Kharkiv-İstanbul tarifeli uçuşunu gerçekleştirirken, yapılan bomba ihbarı nedeniyle, saat 18.05’te güvenle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inmiştir.”

  UÇUŞLAR BAŞLADI

  Sabiha Gökçen Havalimanına inmesi planlanan 6 uçak Atatürk Havalimanı’na diğer uçaklar ise İzmir ve Bursa’ya yönlendirilmişti. Üç saatlik aradan sonra uçuşlar saat 21.00’da yeniden başladı.

  “ALKOLLÜ OLABİLİR”

  Ukrayna güvenlik birimleri, Kharkov-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait 110 yolculu uçağı kaçırma girişiminde bulunan 1969 doğumlu Ukrayna vatandaşının fazla miktarda alkol kullanmış olabileceğini bildirdi.

  Okunma Sayısı ; 623

  Hava Korsanı 4 Saat Sonra Etkisiz Hale Getirildi Benzer Yazılar

  Erdoğan’dan FETÖ Ağzıyla Konuşan Fransız Gazeteciye Tarihi Ayar: ABD’ye Niye Sormuyorsun! Erdoğan, FETÖ ağzıyla konuşan Fransız
  Adalet Bakanlığından Talimat: Soruşturmaları Etkilemeye Çalışanları Kapıdan Kovun Adalet Bakanlığı, Erdoğan’ın ”Babamın oğlu
  Büyük tehlike! Fabrika kurmuşlar İzmir’in Torbalı ilçesinde düzenlenen operasyonda, sahte içki imal edildiği ileri sürülen yaklaşık
  Tunceli’de PKK’nın kış sığınak ve barınaklarına operasyon TUNCELİ’nin Ovacık ilçesi kırsalında PKK terör örgütü mensuplarının
  Büyük merak uyandıran o sır çözüldü! TÜRKİYE’de sabah erken saatlerde gökyüzünde gözlemlenen ışık hüzmesinin Rusların test ettiği

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Hava Korsanı 4 Saat Sonra Etkisiz Hale Getirildi Etiketler