Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • HAMİLELİKTE, GEBELİKTE UYKUSUZLUK PROBLEMİ NEDENLERİ

  HAMİLELİKTE, GEBELİKTE UYKUSUZLUK PROBLEMİ NEDENLERİ

  HAMİLELİKTE, GEBELİKTE UYKUSUZLUK PROBLEMİ NEDENLERİ

  Ana Sayfa > Anne Çocuk Sağlığı > HAMİLELİKTE, GEBELİKTE UYKUSUZLUK PROBLEMİ NEDENLERİ
  Hamilelik ya da diğer adıyla gebelik annelerin en çok değer verdikleri ve unutulmaz deneyimler yaşadıkları anlardan bir tanesi. Hayatta bir kaç defa yaşanabilen hamilelik onun getirdiği yeni çocuğun heyecanı bazen ufak tefek sağlık sorunları nedeniyle bozulabiliyor ve anne adaylarının doğumları öncesinde moralleri bozuluyor.
  Gebelikte uykusuzluk problemleri de yaşanan bu sağlık sorunları arasında yer alıyor ve sürekli olarak uykusu bozulan, sağlıklı uyuyamayan hamile kadınlar bu durumdan giderek tedirgin olmaya başlıyorlar. Hamileliğin başlangıcında bu durumun heyecanından kaynaklanan uykusuzluklar kendini öne çıkarırken ilerleyen dönemlerde fiziksel değişimlerden dolayı gebelikte uykusuzluk sorunları meydana gelmeye başlar.
  Bebeğin annenin rahminde sürekli gelişmesi ve daha fazla besine, enerjiye ihtiyaç duyması nedeniyle annenin kimyasal yapısı bozulur ve uyku problemleri baş göstermeye başlar. Aynı zamanda hormonal değişikliklerin de yoğun olarak yaşanması nedeniyle beden alışkın olmadığı bu duruma uyku ile tepki vermektedir.
  Ancak bebek yeteri kadar büyüdüğünde ise uykuda fiziksel olarak rahat bir konum bulunamaması, dolayısıyla kesintisiz uykunun sağlanamaması karşımıza çıkmaktadır. Sırt üstü yatmak hamile kadınlarda büyük bir rahatsızlığa sebep verecektir ve uyku sırasında yanlışlıkla da olsa sırt üstü hale gelinmesi uykunuzun bölünmesine neden olacaktır. Özellikle sol tarafa dönük olarak yan yatılması gebelikte en rahat uyku konumlarından birisi olarak bilinmektedir.
  Tüm bu doğal nedenlerin yanında genç annelerin yaptıkları bazı yanlışlardan dolayı da uykusuzluk sorunları meydana gelebilmektedir. Dilerseniz hamilelikte uykusuzluk problemine neden olan bu yanlışlara kısaca değinelim.
  Bebeğin gelişmesi nedeniyle annede kalsiyum eksikliği yaşanması, gerekli süt ürünlerinin tüketilmemesi
  Hamileliğe uygun bir yastık kullanmamanız
  Gün içerisinde fiziksel olarak fazla hareketsiz kalmak
  Düzensiz uykuya alışmış olmak
  Uyku öncesinde çok fazla yemek ve sıvı tüketmek
  Kafeinli içeceklerin fazla kullanılması
  Tüm bu maddelere biraz da olsa dikkat etmeye çalışırsanız uyku kalitenizin biraz daha iyi hale geldiğini görebilirsiniz. Zira vücudunuzun bebek nedeniyle sınırlarını zorladığı bu gebelik döneminde kendinize en iyi şekilde bakmanız bebeğinizin de olabilecek en sağlıklı biçimde dünyaya gelmesine yardımcı olacaktır. Anne adaylarına bol uykulu ve huzurlu geceler diliyoruz!

  Devamını okuyun: http://kafekadinca.com/hamilelikte-gebelikte-uykusuzluk-problemi-nedenleri/#ixzz2x5Ub9mNr

  Okunma Sayısı ; 553

  HAMİLELİKTE, GEBELİKTE UYKUSUZLUK PROBLEMİ NEDENLERİ Benzer Yazılar

  Cildi güzelleştiren meyveler Herkesin çok sevdiği yüz kremi veya cildini güzelleştirmek için kullandığı bir maske vardır ama cildin güzelleşmesi
  Gardırop detoksu yapmak için hazır mısınız? Kim demiş detoks sadece yiyeceklerle olur diye… Hazır bahar ayları gelmişken dolabınızdaki fazlalıkları
  Uzmanı açıkladı: ‘e-diyet olur mu?’ Beslenmenizi yani sağlığınızın en önemli parçasını, yaşamınız boyunca görmediğiniz birine,
  Sexsin En doğru Zamanı Her istediğinizde eşinizle cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Ama bazı şeylerin tamamen yolunda gitmesi için yani o havayı
  KADIN MODA ZEVKLERİ Moda haftaları oluyor, belki gidip podyumda son moda kıyafet veya aksesuarları izliyorsunuz. Belki moda dergilerinin sıkı takipçisisiniz.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  HAMİLELİKTE, GEBELİKTE UYKUSUZLUK PROBLEMİ NEDENLERİ Etiketler