Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Hamburg’da ‘tehlikeli bölge’ gerginliği: 40 gözaltı

  Hamburg'da 'tehlikeli bölge' gerginliği: 40 gözaltı

  Hamburg’da ‘tehlikeli bölge’ gerginliği: 40 gözaltı

  Almanya’nın Hamburg kentinde Altona, Sankt Pauli ve Sternschanze ilçelerinin bazı kısımlarının “tehlikeli bölge” ilan edilmesinin ardından, olay çıkarmaya hazırlandıkları ileri sürülen yaklaşık 40 aşırı solcu polis tarafından gözaltına aldı.

  Hamburg polisi, aşırı sol grupların geçen hafta Davidwache karakoluna yaptıkları saldırının ardından Altona, Sankt Pauli ve Sternschanze ilçelerinin bazı kısımlarını içine alan yerleri “tehlikeli bölge” ilan etti.

  Akşam saatlerinde toplanan 60 kadar aşırı solcu, sloganlar atarak “tehlikeli bölge”de dolaşmaya başladı.

  OLAYLI GECEDEN KARELER

  TUVALET FIRÇASI ÇIKTI
  Geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, slogan atarak dolaşan gruptakileri uyardı. Uyarıya rağmen dağılmayan grubu çember içine alan polis, kimlik kontrolü yaptırmak istemeyenlerden oluşan yaklaşık 40 kişiyi tek tek otobüse bindirerek götürdü. Polis, şüphelilerin zarar vermemesi için otobüs içindeki acil cam kırmaya yarayan çekiçleri de aldı. Zanlılardan birinin üzerinden tuvalet fırçası çıktı.
  Polis, “tehlikeli bölge” ilan edilen bölgede yoğun güvenlik önlemleri almaya devam ederken karakol önlerine yapılacak muhtemel saldırı için de özel donanımlı polisleri bekletiyor.

  Geçen hafta üç polis memurunun ağır yaralandığı Davidwache karakolu çevresinde de güvenlik önlemleri alındı.

  263 KİŞİ KONTROLDEN GEÇİRİLDİ
  Hamburg polisi tarafından yapılan açıklamada “tehlike bölge” ilan edilen semtlerde dünden bu yana 263 kişinin kimlik kontrolünden geçirildiği, bunların 62’sine bölgeye giriş yasağı konulduğu ifade edildi. Şüpheliler üzerinde yapılan aramalarda maytap, kar maskesi ve demir sopalar bulunduğu bildirildi.
  Alman Polis Sendikası (DPoIG) Hamburg Eyalet Teşkilatı Başkanı Joachim Lenders, Davidwache, karakoluna saldırıda bulunan faillerin yakalanması için verilecek para ödülünün 8 bin eurodan 10 bin euroya çıkarıldığını bildirdi.

  SİYASİ PARTİLERDEN TEPKİ
  Bazı yerlerin “tehlikeli bölge” ilan edilmesi Yeşiller Partisi, Sol Parti ve Hür Demokrat Parti (FDP) tarafından eleştirildi.
  Sol Parti Hamburg Eyalet Meclis üyesi Christiane Schneider, polisin uygulamasını yasalara aykırı olduğunu iddia ederek buna karşı dava açıp açmayacaklarını hukuk kurmaylarına inceleteceklerini açıkladı.

  Yeşiller Partisi’nden yapılan yazılı açıklamada da uygulamayla binlerce kişinin şüpheli ilan edildiği savunuldu.

  FDP’li siyasetçi Carl-Edgar Jarchow da uygulamanın ölçülü olup olmadığını incelediklerini bildirdi.

  Almanya’nın Hamburg kentinde 21 Aralık günü “Rote Flora” adlı kültür merkezinin kapatılmasına tepki olarak aşırı sol gruplar tarafından düzenlenen yürüyüşte, polis ile göstericiler arasında çatışma yaşanmış, 120 polis ve 500’e yakın gösterici yaralanmıştı.

  Çatışmadan sonra geçen hafta da 40 kadar eylemci, Davidwache adlı karakola saldırmış ve üç polis memurunu ağır yaralamıştı. Bunun ardından Hamburg polisi suça karşı mücadele etmek ve çalışanlarını korumak amacıyla dün söz konusu ilçelerin bazı kesimlerinde “tehlikeli bölge” oluşturulduğu açıklamıştı.

  Okunma Sayısı ; 575

  Hamburg’da ‘tehlikeli bölge’ gerginliği: 40 gözaltı Benzer Yazılar

  Alman Ajanının Türkiye’de Tutuklanmasına Merkel’den Tepki Almanya’daki FETÖ, PKK ve DHKP-C teröristlerine oturma izni veren ve
  Çipras, AB Liderlerini Tek Tek Arayıp Para İstedi Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, ülkeyi kurtarma paketi programında yaşanan anlaşmazlığın
  ABD-Almanya Arasında İpler İyice Gerildi! Merkel ve Trump’tan Karşılıklı Sert Sözler Merkel’in ABD ve İngiltere’yi hedef alan
  ABD, Terör Örgütü PKK/PYD’ye Yeni Silah Sevkiyatı Yaptığını Açıkladı Trump’ın onay vermesinin ardından bu ay PKK/PYD’ye
  Doğar Doğmaz Yürüyen Bebek, Doğum Ekibini Şoke Etti Brezilya’da yeni doğan bir bebeğin yürümeye çalışması izleyenleri şaşkınlığa

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Hamburg’da ‘tehlikeli bölge’ gerginliği: 40 gözaltı Etiketler