Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Hakkari‘de kalekol gerginliği

  Hakkari‘de kalekol gerginliği

  Hakkari‘de kalekol gerginliği

  Hakkari’ye 50 kilometre uzakta bulunan Meskan Dağı’nda başlatılan askeri operasyon ve bölgede yapılacağı ileri sürülen kalekol yapımının protestosu için bölgeye giden BDP’li gruba, asker müdahale etti. Müdahalede 4 kişi yaralandı.

  Hakkari Merkeze bağlı Kavaklı Köyü kırsalında başlatıldığı belirtilen askeri operasyon ve Kato Dağı karşısında yer alan Meskan Dağı’nda yapılacağı ileri sürülen kalekolu protesto eden bir grup BDP’li Sabah saatlerinde bölgeye gitti.

  Aralarında BDP Hakkari İl Eş Başkanı Mustafa Miraz Çallı, HDP İl eş başkanı Rahmi Temel, Çukurca Belediye Eş Başkanları Servet Tunç ve Hilal Duman, Esendere Belediye Eş Başkanı Avukat Dilber Uzunköprü; İHD, MEYA-DER ve KESK yöneticileri ile diğer sivil toplum örgütü temsilcilerinin bulunduğu yaklaşık 300 kişilik bir grup önce Şine Köprüsü’ne geçti . Burada bir süre bekleyen BDP’liler daha sonra araçları ile kent merkezine yaklaşık 50 kilometre uzakta bulunan Meskan Dağı’na doğru hareket etti.

  Dağın zirvesinde yoğun güvenlik önlemleri alan Jandarma ekipleri BDP’li grubun ‘Kalekol’ yapıldığı ileri sürülen Meskan Dağı’nın zirvesine gitmelerine izin vermeyince askerleri yetkililer ile ile BDP’liler arasında uzun süren bir pazarlık yaşandı.

  ARBEDE ÇIKTI
  Fatih Kışlasında görevli binbaşı Onur Çavuşoğlu BDP il eş Başkanı Mustafa Miraz Çallı ile görüşerek, grubun dağın zirvesine gitmesine izin vermeyeceğini açıklaması üzerine gerginlik yaşandı. Jandarma özel harekat ve polis çevik kuvvet ekipleri dağın zirvesine ilerlemeye çalışan gruba gaz bombaları ile müdahale ederken, gruptakiler de jandarma ve polise taşlar ile karşılık verdi. Çıkan arbedede; Hüseyin Yılmaz, Emin Kılıç, Selahattin Sayın ve Cevahir Kaçar isimli yaralı yurttaşlar yarlandı. Yaralılar Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, bölgeye 3 ambulans sevk edildi.

  ZİRVE PAZARLIĞI
  Müdahalenin ardından askeri yetkililer ile BDP’li grup arasında yeniden zirveye çıkma pazarlığı başladı. Varılan anlaşma ile BDP’li grubun Meskan Dağı’nın zirveye yakın bir bölümüne kadar ilerlenmesi kararı alındı. Bu kararın ardından BDP’liler slogan ve marşlar eşliğinde yürüyüşlerine devam ederken, BDP İl Eş Başkanı Mustafa miraz Çallı ve İHD Hakkari Şube Başkanı İsmail Akbulut Meskan Dağı’nın ‘Kalekol’ yqapılacağı belirtilen bölgesine geçerek inceleme yaparken, BDP’Liler ile askerin dağdaki bekleyişi devam ediyor.

  Öte yandan dağda yaşanan gerilimin ardında Hakkari kent merkezinde bir araya gelen yaklaşım 400 kişilik şehir girişinde bulunan Depin polis noktasına yürüyor kentteki gerilim devam ediyor.

  Okunma Sayısı ; 1.013

  Hakkari‘de kalekol gerginliği Benzer Yazılar

  Vatan Şaşmaz’ın Olay Yeri Görüntülerini Yayınlayan Siteler Teker Teker Kapatılıyor Vatan Şaşmaz’ın eşi Yasemin Şaşmaz, mahkemeye
  Genç Çiftin Birbirine Yaptığı Şakalar YouTube’da Rekor Kırdı Youtube karı-koca birbirlerine yaptıkları şakalarla izlenme rekorları kırıyorlar. Antalya’da
  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Hakkari‘de kalekol gerginliği Etiketler