Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • “Günaydın sayın Cumhurbaşkanı”

  "Günaydın sayın Cumhurbaşkanı"

  “Günaydın sayın Cumhurbaşkanı”

  MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Gül’ü eleştirdi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 5 konuyla ilgili Devlet Denetleme Kurulu’ndan (DDK) inceleme istemesine ilişkin, “Günaydın sayın Cumhurbaşkanı, günaydın. 78 günde ne yaptın? Bu sözlerin hangisine sabırla tahammül ettin? Geç kalmana rağmen iyi yaptın, inşallah cumhurbaşkanlığı değil de Devlet Denetleme Kurulu’nda bu aziz milletin bu aziz evlatları işi ciddi tutar, sonuna kadar gider” dedi.

  İzmir programının ikinci gününde Foça ilçesinin ardından Aliağa ilçesine bağlı Helvacı beldesine gelen Bahçeli, MHP Lokali’nde partililerle sohbet etti.

  Daha sonra programın yedinci durağı olan Kınık’a geçerek halka seslenen Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine olan millet desteğini iyi değerlendiremediğini, zamanla kibir ve gurura kapıldığını, tek başına iktidar olmanın gücünü tek adamlığa yönelttiğini, bu nedenle baskıcı, zulümcü olduğunu, ancak sürekli mağduru oynadığını ileri sürdü.

  17 Aralık’ın üzerinden 78 gün geçmesine rağmen halen bir soruşturma başlatılmadığını, tutuklananların serbest bırakıldığını dile getiren Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın bu konuda da mağduru oynadığını, kendisine komplo kurulduğunu savunduğunu iddia etti.

  Başbakan Erdoğan’ın emriyle bazı iş adamlarının Sabah ve ATV’nin alımı için bir havuza para koyduğunu ileri süren Bahçeli, şöyle konuştu:

  “Bir bankanın genel müdürü, 4,5 milyon dolar para saklıyor. Bir başkası, 11 yıldan bu yana Adalet ve Kalkınma Partisi’yle beslenmiş, haram üzerine servet ve zenginlik yapmış, şimdi de Recep Tayyip Erdoğan’ın kulu haline gelmiş bir zenginler kulübü var. Bunların mazisi yok. 11 yılda türemiş insanlar. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bunlara haber gönderiyor. ‘Sabah ve ATV’yi almamız lazım, başkasına kaptırmayalım. Öyleyse şunlar şunlar 100 milyon göndersinler’ diyor. ‘Emrin olur’ diyorlar, bir havuz oluşturuyorlar, havuzda toplanan para 630 milyon dolar. Başbakan’ın bir cümlesiyle 11 iş adamı 630 milyonu bir araya getiriyor. İçinizden bazıları gitse, ‘iş yok, aş yok, çocuğumuza ekmek bul’ deseniz, görüşme dahi istemez bu şerefsizler. Bu ahlaksızlar Türkiye’yi iliğine kadar sömürdüler. Bunlardan hesap sorulmayacak da kimden hesap sorulacak.”

  “FEZLEKENİN İLK HALİ”

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, yolsuzluk, rüşvet, dinleme ve benzer olaylardan dolayı Devlet Denetleme Kurulu’nu göreve davet etmesini de değerlendiren Bahçeli, “Günaydın sayın Cumhurbaşkanı, günaydın. 78 günde ne yaptın? Bu sözlerin hangisine sabırla tahammül ettin. Şimdi kalkmışsın DDK’yı göreve çağırıyorsun. Geç kalmana rağmen iyi yaptın, inşallah cumhurbaşkanlığı değil de Devlet Denetleme Kurulu’nda bu aziz milletin bu aziz evlatları işi ciddi tutar, sonuna kadar gider” dedi.

  Dört eski bakanla ilgili fezlekelerin TBMM’ye gönderilmesine de değinen Bahçeli, fezleke mecliste görüşülürken fezlekenin ilk haliyle karşılaştırma yapılmasını istediklerini söyledi.

  Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Dört bakanla ilgili fezlekeyi tekrar meclise göndermişler. Niye aldınız, niye gönderdiniz, aldığınız günle gönderdiğiniz gün arasında hangi deterjanla bu fezlekeyi yıkadınız. Eğer inandırıcı olmak istiyorsanız, TBMM’ye bu fezlekeyi gönderdiğinizde daha önce gönderilen fezlekeyi de göndereceksiniz. Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu operasyonu sonrası, nöbetçi hakimlerle tahliye edildikten sonra hazırlanmış olan ikinci fezlekeyi de beraber göndereceksin. Meclis başkanı, ‘birinci fezlekeyi okutuyorum, ikinci fezlekeyi okutuyorum’ diyecek. İkisinin arasında fark görülüyorsa yargının ne hale düştüğünü göreceksiniz.”

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, AK Parti döneminin bittiğini, Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ömrünün tükendiğini iddia ederek, “Allah bundan sonra nerede yaşıyorsa uzun ömür versin. Cumhurbaşkanlığı, Recep Tayyip Erdoğan için rüya, hayal olmuştur, gelecekte aday olacağı düşüncesi hatıra olarak kalacaktır” diye konuştu.

  AA

  Okunma Sayısı ; 602

  “Günaydın sayın Cumhurbaşkanı” Benzer Yazılar

  İngiltere ve Rusya Arasındaki Ajan Krizine Türkiye’den İlk Tepki! Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Rus diplomatların 14 AB devleti, ABD ve
  6 Gün Önce Alkollü Yakalanmıştı! Halk Otobüsü Şoförü Beton Bariyerlere Çarparak Can Verdi Kütahya’da 6 gün önce polis kontrolünde
  Manisa’da Beton Mikseri Otobüsle Çarpıştı: 20 Yaralı! Manisa’nın Gördes ilçesinde yolcu otobüsü ile beton mikserinin çarpışması
  İstanbul – Sivas Arasındaki Mesafeyi 5,5 Saate Düşürecek YHT Projesinin İlk Ray Serimi Yapıldı İstanbul – Sivas arasındaki seyahat
  Erdoğan’dan FETÖ Ağzıyla Konuşan Fransız Gazeteciye Tarihi Ayar: ABD’ye Niye Sormuyorsun! Erdoğan, FETÖ ağzıyla konuşan Fransız

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  “Günaydın sayın Cumhurbaşkanı” Etiketler