Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması

  “Kısa süre içerisinde ‘süper burun’ olarak adlandırılan dedektör köpek sayısını 2 katına çıkarmış olacağız” “Gümrüklerimizi daha güvenli hale getirmek, temel hedefimiz” “Yeni köpek eğitim merkezimizin 2014’ün mayıs ayında faaliyete geçmesini bekliyoruz.

  HÜSEYİN KARATEPE – Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Kısa süre içerisinde ‘süper burun’ olarak adlandırılan dedektör köpek sayısını 2 katına çıkarmış olacağız. Gümrüklerimizi daha güvenli hale getirmek, temel hedefimiz” dedi.

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, kaçakçılıkla mücadelede etkinliğin artırılması amacıyla kullanılan dedektör köpeklerin sayısını arttırmak için düğmeye bastı. Bakanlık, özellikle uyuşturucu kaçakçılığını önlemede aktif olarak kullanılan köpekleri patlayıcı, mühimmat, çay, tütün ve silah aramalarında da etkin olarak kullanacak.

  AA muhabirine açıklamalarda bulunan Bakan Yazıcı, dedektör köpekleri 1998 yılından itibaren aktif olarak kullanmaya başladıklarını kaydederek, köpeklerin bu tarihten itibaren gerçekleştirilen operasyonlarda çok ciddi miktarlarda uyuşturucu madde yakalanmasında etkili olduğunu belirtti.

  Köpeklerin kaçakçılıkla mücadelede başarılı olmaları üzerine, dedektör köpek çeşitliliğinin arttırılmasını temel politikalarından biri haline getirdiklerini belirten Yazıcı, “2003 yılına gelindiğinde Bakanlığımızda 23 adet Narkotik dedektör köpek görev yapmaktaydı. Ölen veya görevden alınmak durumunda olan dedektör köpeklere rağmen, 2013 yılında 16 dedektör köpek ve idarecisinin eğitimleri tamamlanarak, bu sayı 58’e çıkarıldı. Aynı zamanda 2009 yılında Türkiye’de ilk defa Bakanlığımız tarafından çay-tütün dedektör köpeği yetiştirildi. Yine aynı dönemde patlayıcı-silah-mühimmat köpeği de yetiştirilerek bu alanda riskli görülen gümrük sahalarında görevlendirildi” diye konuştu.

  “Sayıyı 2 katına çıkarmış olacağız”

  Gümrüklerdeki güvenliğin artırılması amacıyla dedektör köpek yetiştirilmesine hız verdiklerini vurgulayan Bakan Yazıcı, Bakanlık bünyesinde 39 Narkotik dedektör köpeği, 14 çay-tütün dedektör köpeği, 5 patlayıcı-silah-mühimmat köpeğinin görev yaptığını, 5 adet Narkotik dedektör köpeği ve idarecisi, 1 adet patlayıcı-silah-mühimmat dedektör köpeği ve idarecisinin de temel eğitimlerine devam ettiği bilgisini verdi. Yazıcı, “Kısa süre içerisinde ‘süper burun’ olarak adlandırılan dedektör köpek sayısını 2 katına çıkarmış olacağız. Gümrüklerimizi daha güvenli hale getirmek, temel hedefimiz” dedi.

  Dedektör köpek ve idarecilerinin İçişleri Bakanlığı’nın Köpek Eğitim Merkezinde eğitildiğini anlatan Bakan Yazıcı, kaçakçılıkla daha etkin mücadele etmek için kendi bünyelerinde eğitim merkezi kurmayı kararlaştırdıklarını ifade etti. Bakan Yazıcı, yeni merkezde dedektör köpek sayısının hızla arttırılmasını, yeni branşlarda dedektör köpek yetiştirilmesini ve uluslararası eğitimler düzenlenmesi gibi birçok faydalı uygulamanın yapılabilmesine de olanak sağlanmasını amaçladıklarını ifade etti.

  Yeni tesis 2014 Mayıs’ında

  Köpek eğitim merkezi projesinin çağın gereksinimlerine uygun olarak modern bir şekilde geliştirildiğine dikkati çeken Yazıcı, “2014’ün mayıs ayında faaliyete geçmesi beklenen merkezde 72 adet normal, 24 adet yavru ve 12 adet karantina olmak üzere toplam 108 adet dedektör köpek barınağı olacak. Ayrıca, eğitim alacak personelin kullanması için 34 odalı, sosyal tesisi ve spor salonu bulunan bir misafirhane, içerisinde muayene, ameliyathane, röntgen odası ve gözlem odası bulunan bir veterinerlik ile eğitimlerin gerçekleştirileceği açık ve kapalı alana sahip arama ve pentatlon alanları da yer alacak. Merkez, yaklaşık 22 bin metrekarelik bir alana sahip olacak” şeklinde konuştu.

  Okunma Sayısı ; 458

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması Benzer Yazılar

  Zamlı maaşlar o tarihte ödenecek Emekliler ve memurların zam oranlarının belli olmasının, hesapların yapılmasının ardından, sıra ödemelere
  Köy köy gezerek tatlı satıyor Bitlis’in Güroymak ilçesinde yaşayan Vedat Kandemir Wholesale Jerseys isimli genç, ilçeden aldığı tatlıları
  Müezzinoğlu: Emeklimize adam gibi maaş ödeyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mesela yaşa takılanlara biz
  Cepteki Bozuk Paralar 2 Milyar Liraya Dayandı 2016 yılında tedavüle sokulan 350 milyon madeni parayla beraber Türk halkının cebindeki bozukluklarının
  ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri Sevindirecek Başbakan’ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor.

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması Etiketler