Gül: Benim yerim belli…

GezeGen GezeGen     29-05-15     Haberler     Gül: Benim yerim belli…     95 Defa Okundu

Gül: Benim yerim belli...

Gül: Benim yerim belli…

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sözlerini soran gazetecilere “Siyasi parti başkanlarının benimle ilgili söyledikleri güzel sözler nedeniyle hepsine teşekkür ederim. Ancak nihayetinde bir partini kurucusuyum ve yerim belli” yanıtını verdi.

BENİM YERİM BELLİ, DURDUĞUM YER BELLİ

Abdullah Gül, cuma namazını Beykoz Kanlıca Mahallesi’ndeki Abdulvehhab Evvab Camii’nde kıldı. Gül, namazın ardından çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Abdullah Gül de bize oy verecek” açıklamalarının hatırlatılması üzerine Abdullah Gül, “Ben görevimden ayrılırken o zaman söyledim, nihayetinde partinin kurucusuyum, Başbakanıyım, Cumhurbaşkanıyım. Dolayısıyla bu anlamda yerim belli, nerede durduğum belli. Ayrıca bütün bilgilerimi, tecrübelerimi yine arkadaşlarımla zaman zaman paylaşıyorum, yeri geldiği zaman da tabiki paylaşmaya hazırım. Siyasi parti başkanlarının benimle ilgili söyledikleri güzel sözler nedeniyle hepsine teşekkür ederim. Ancak nihayetinde bir partini kurucusuyum ve yerim belli” ifadelerini kullandı.

MİTİNGE KATILAMAYACAĞIM

Abdullah Gül, davet edilmesine rağmen daha önce katılmayacağını açıkladığı Yenikapı’daki İstanbul’un 562. Fetih kutlamaları için şöyle konuştu: “Ben cumhurbaşkanlığı görevinden ayrıldıktan sonra nasıl bir hayat tarzım olacağını söyledim. Bugün bilgilerimi, tecrübelerimi bir vakıf çalışması çerçevesinde paylaşmak için uğraşıyorum. Dolayısıyla aktif bir siyasi gündemin içerisinde olmadığım için mitinge katılamayacağım. Bunu başka yönlere çekmenin bir anlamı yok. Gayet açık bir şekilde, bunun üzerinden kimse spekülasyon yapması yanlış olur.”

“BEN İKİ HESAP TAKİP EDİYORDUM VE ONLAR DA HALEN DEVAM EDİYOR”

Bir gazetecinin, “Bugün gazetelerde Twitter’da sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı takibi bıraktığınız şeklinde haberler vardı. Bunula ilgili ne söyleyeceksiniz” şeklindeki bir soruya ise Abdullah Gül, “Doğrusu Twitter ile ilgili hayret ettim. Biliyorsunuz ben, iki hesap takip ediyordum onlarda halen devam ediyor. Neler yazıldıysa anlayamadım onu” şeklinde yanıt verdi.

Öte yandan Abdullah Gül, camiden çıkarken vatandaşların sevgisiyle karşılaştı.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?GurbetCafe.Net

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 GurbetCafe.NET - Tüm hakları saklıdır.