Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Fuat Hüseyin: PKK Sert Konuşuyor Ama, Süreç Devam Ediyor ( trsohbet.com )

  Fuat Hüseyin: PKK Sert Konuşuyor Ama, Süreç Devam Ediyor

  Fuat Hüseyin: PKK Sert Konuşuyor Ama, Süreç Devam Ediyor

  Barzani’nin sağ kolu olarak bilinen Kürdistan Bölge Başkanlık Divanı Başkanı, PKK için “Bazen sert açıklamalar yapıyor ama süreç devam ediyor.” dedi.

  Irak Kürdistan Bölge Başkanlık Divanı Başkanı Fuat Hüseyin, ‘Rudaw’ televizyonuna Kürt ulusal Kongresi, Mesut Barzani’nin Diyarbakır ziyareti ve çözüm süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hüseyin, PKK’nın sert açıklamalar yaptığını ancak sürecin aynen devam ettiğini söyledi.

  “KÜRT PARTİLERİ ARASINDA SORUN VAR”

  Bir türlü toplanamayan Kürt ulusal Kongresi ile ilgili konuşan Hüseyin, Suriye ‘de PYD ve diğer Kürt siyasi partileri arasında büyük bir sorun olduğunu ve bunun da kongre hazırlık komitesi ile kongrenin tutumuna büyük etki yaptığını belirterek şunları söyledi:

  “ORTADOĞU’DAKİ DURUM KÜRT KONGRESİNİN ÖNÜNÜ AÇTI”

  “3- 4 yıl önce Ulusal Kongre ve kongre hazırlık komitesi ile ilgili görüşler dile getiriliyordu. Fakat, o dönem siyasi durum müsait değildi. Türkiye ‘de siyasi sürecin başlaması, Suriye’nin durumu ve Batı Kürdistanlı siyasi partilerin birlikte çalışma kararı Kürt Ulusal Kongresinin toplanmasının önünü açtı. Ulusal kongrenin toplanma önerisi Kürdistan Bölge Başkanı tarafından yapıldı ve hazırlık komitesi oluşturuldu. Fakat, bir sonuç alınamadığı gibi Batı Kürdistanın siyasi durumunda da değişiklikler oldu. Bu nedenle Batı Kürdistan’daki sorunlar çözülmeden Kürt Ulusal Kongresi toplanmayacaktır.”

  “TÜRKİYE’NİN ÖCALAN İLE DİYALOGU DEVAM EDİYOR”

  Mesut Barzani’nin Diyarbakır ziyaretini de değerlendiren Fuat Hüseyin, PKK’nın ve Türkiye şu an diyalog sürecinde olduğunu, bazen ‘diyalogun durduğu veya devam ettiğine’ dair açıklamalar yayınlandığını, ancak Türkiye’nin Öcalan ile diyalogunun devam ettiğini söyledi. Neçirvan Barzani’nin son Türkiye ziyareti ve açıklanan demokratikleşme paketi ile ilgili de konuşan Hüseyin şunları kaydetti:

  “PKK SERT AÇIKLAMALAR YAPIYOR AMA…”

  “Onlar bir paket sundular ve bu paketin sürecin başlangıcı olduğunu söylüyorlar. Diğer taraf ise, bu paketin az ve içinin boş olduğunu söylüyor. Tartışmalar diyalog prensibini reddetme üzerine değil, taleplerin yerine getirilmesinden kaynaklanıyor. Bu Türkiye’nin iç sorunu, fakat bizi de bağlıyor. Kürtlerden söz ediliyor ve biz her iki taraf da Kürdüz. Ayrıca Kürdistan Bölgesi ve Türkiye ilişkileri de var. PKK tarafından bir süredir sert açıklamalar yapılıyor, ancak süreç devam ediyor. Kürdistan bölgesi ile Kandil arasında ilişkiler var.”

  Okunma Sayısı ; 495

  Fuat Hüseyin: PKK Sert Konuşuyor Ama, Süreç Devam Ediyor ( trsohbet.com ) Benzer Yazılar

  Habur’da gece tatbikatı! Zırhlı araçlar hızlı manevra ile geçiş yaptı Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak sınırındaki Şırnak’ın
  Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin davada itiraf geldi Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sözde “Hava Kuvvetleri
  İstanbul Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı’ndan Kalaşnikof’lu Paylaşım İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Deniz
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Torunu Canan Aybüke İçin Alışveriş Yaptı Cumhurbaşkanı, altıncı ve en küçük torunu Canan Aybüke için kıyafet
  TSK, Asker Üniformalarındaki Göktürkçe “Türk” Yazısını ve Bozkurt Armalarını Yasakladı Türk Silahlı Kuvvetleri, HDP’nin

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Fuat Hüseyin: PKK Sert Konuşuyor Ama, Süreç Devam Ediyor ( trsohbet.com ) Etiketler