Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Fıtık ameliyatı dengeyi bozuyor!

  Fıtık ameliyatı dengeyi bozuyor!

  Fıtık ameliyatı dengeyi bozuyor!

  Çözüm, fıtığı oluşturan nedenleri kökten tedavi etmekten geçiyor

  Ameliyat ile belden fıtığı çıkarmak vücudun doğal ve bütüncül dengesini bozarak ileride yeni fıtık oluşumlarına ve geçmeyen kalıcı ağrılara neden olabiliyor. Çözüm; fıtığı oluşturan nedenleri kökten tedavi etmekten geçiyor.
  Duruş bozuklukları, hareketten uzak yaşam biçimi ve yanlış beslenme sonucu alınan kilolar vücudu ayakta tutan omurgalar arasındaki dokuların zamanla yıpranmasına neden oluyor. Zedelenen doku omurga kemikleri üzerindeki baskıyla ağrıyı dönüşüyor. Süreç içinde de omurgaların arasında bulunan disk adı verilen doku bulunduğu yerden dışarı kayarak bel fıtığına dönüşüyor işte bu noktada ağrılar artık dayanılmaz hale geliyor.
  Ağrı Tedavisi alanında uzun yıllar Klinik ve bilimsel çalışmalarda bulunmuş olan Uzm. Dr. İlker Solmaz, “Omurganın arasındaki bel ağrısına sebep olan fıtığın ameliyat ile alınması, inşaatın kolonundan tuğlayı çekmeye benzer. Vücut bu duruma yeni fıtık oluşumu ve yıllarca geçmeyecek kronik ağrılarla tepki verebilir. Vücudun doğal yapısını bozmayan ve fıtığa sebep olan nedenleri ortadan kaldıran enjeksiyon uygulaması Proloterapi ile fıtığa neden olan hasar görmüş dokular vücut tarafından kalıcı olarak onarılıp tamir ediliyor” açıklamasında bulunarak, bel fıtığı tedavisindeki doğal ve kalıcı tedavi yöntemi Proloterapi hakkında bilgiler verdi.
  Omurga kemikleri arasında bulunan dokuların vücudun bütüncül mekanizmasında hayati bir göreve sahip olduklarını vurgulayan Uzm. Dr. İlker Solmaz, “Bel ağrısı çeken, hastalara hemen ameliyat çözümü sunuluyor. Oysa bu dokunun alınması vücudun kusursuz dengesine ciddi zararlar veriyor. Belden diskin çıkarılması ağrıyı bir süreliğine azaltsa da yıllarca geçmeyecek kronik ağrılara ve yeni fıtık oluşumlarına sebep oluyor. Hastalarımızda bu durumun birçok örnekleriyle karşılaşıyoruz. Bu nedenle ameliyat en son çare olmalıdır” diyor.
  “Ameliyatla alınan fıtık, İnşaatın kolonundan tuğlayı çıkarmaya benzer”
  Omurganın vücudu taşıyan bir kolon görevi gördüğünü belirten Uzm. Dr. İlker Solmaz, beldeki fıtığın alınmasının disklerin işleyişini bozarak domino taşı etkisi yarattığını, zamanla diğer bölgelerde de sorunların çıkmasına sebep olduğunu söylüyor. “Omurgayı bir arada tutan bağların zayıflaması ile omurgaya olan bası artmaya başlar. Ağrının sebebi bu baskıdır. Baskı sonucunda omurga arasındaki disk adını verdiğimiz doku zamanla dışarı doğru kaymaya başlar ve fıtık oluşur” açıklamasını yapan Solmaz, “Bel fıtığına neden olan dokunun ameliyat ile alınması demek, bir İnşaatı ayakta tutan kolondan tuğlanın çıkartılmasına benzer. Kolonun önemli bir tamamlayıcısı olan tuğlanın çıkartılması ile zaman içinde tüm yapının bozulmasına zemin hazırlanmış olur. Önemli olan fıtığı omurgadan almak değil fıtığa sebep olan nedenleri yani; omurgayı saran bağları güçlendirmek ve kıkırdak yapıyı eski haline getirmektir.” diyor.

  Bel fıtığına neden olan zedelenmiş doku nasıl onarılıyor?
  Vücudun tamir sistemini uyararak ağrılı, zayıf ve işlevini kaybetmiş bölgenin tekrar eski haline dönmesini sağlayan doğal bir tedavi tekniği olan Proloterapi’yi Türkiye’de ilk kez uygulayan Solmaz, bu yöntem sayesinde bel fıtığına sebep olan diske baskı yapan zayıflamış bağları nasıl kuvvetlendirdiklerini şöyle açıklıyor; “Bir enjeksiyon yöntemi olan Proloterapi uygulamasında bel fıtığına neden olan hasarlı doku üzerine, şekerli su karışımının bulunduğu özel bir solüsyon enjekte ediyoruz. Solüsyon sonrası ağrıya sebep olan hasarlı dokuda yalancı mikrop oluşumu gerçekleşiyor. Vücut, bu yalancı mikrobu yok etmeye çalışırken aynı zamanda dokunun onarılmasını ve yenilenmesi için hızla iyileştirici hücrelerin artışını sağlıyor. Böylece mikrop yok edilirken hasarlı doku da tedavi edilmiş oluyor.”
  Bel ağrılarında erken teşhisin hayati önem taşıdığını vurgulayan Uzm. Dr. İlker Solmaz, “Fıtık başlangıç aşamasında tespit edilirse; omurgaya baskı yapan bağların ve kayan kıkırdak dokunun tedavisi daha hızlı gerçekleşiyor. Ameliyata gerek kalmadan sorunu organik olarak çözüyoruz” bilgisini verdi.

  Okunma Sayısı ; 557

  Fıtık ameliyatı dengeyi bozuyor! Benzer Yazılar

  Islak saçla uyumanın zararları Yoğun bir günün ardından duşa girmek kadar rahatlamaya yardımcı bir şey yok. Fakat bu rahatlık saçlarınızı
  Cinsel hastalık belirtileri Günümüzde yaygın bir sağlık sorunu olarak görülen cinsel hastalık belirtileri sizlere bu tarz bir hastalığa sahip
  Sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler Hayatınızın en önemli sınavı yaklaşıyorsa sınav öncesi zihin açıcı yiyecekler tüketerek sınava
  Süt içelim mi, içmeyelim mi? Sağlık alanında artıya, eksi demenin prim yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Yıllar süren adeta iğneyle kuyu kazılarak
  Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir? Ağız kuruluğu hemen hemen herkesin yaşadığı sorunlardan biridir. Ağız kuruluğunun nedenleri nelerdir?

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Fıtık ameliyatı dengeyi bozuyor! Etiketler