Burc yorumlari

 • koç burçu
 • boğa burcu
 • ikizler burcu
 • yengeç burcu
 • aslan burcu
 • başak burcu
 • terazi burcu
 • akrep burcu
 • yay burcu
 • oğlak burcu
 • kova burcu
 • balik burcu
 • Fethullah Gülen Bu Bir Komplo Meselesi İse, Günümüzde Geldiği Konuma Gelemezdi ( Trsohbet.Com )

  Fethullah Gülen Bu Bir Komplo Meselesi İse, Günümüzde Geldiği Konuma Gelemezdi

  Fethullah Gülen Bu Bir Komplo Meselesi İse, Günümüzde Geldiği Konuma Gelemezdi

  Söyleşide Gülen, Rahman’ın has kulları o kimselerdir ki onlar yerde tevazu ile yürürler.

  Söyleşide Gülen, Rahman’ın has kulları o kimselerdir ki onlar yerde tevazu ile yürürler. Cahiller kendilerine laf atarsa ‘Selametle’ derler. (Furkan, 2563) ve Boş söz ve işlere rastladıklarında vakarla oradan geçip giderler.’ (Furkan, 2572) mealindeki ayet-i kerimeleri hatırlatarak, kötülüklere aynıyla mukabele etmemek gerektiğini söyledi.

  HAKPERESTLİKTEN AYRILMAMAK LAZIM

  Mü’minlerin farklı içtihatlarda bulunabileceklerini ama katiyen hakperestlikten ayrılmamaları gerektiğini belirten Gülen, Ashab-ı kiram efendilerimizin karşı karşıya geldikleri zaman bile çok hakperest davrandıklarını söyledi. Hazreti Ali ile Hazreti Zübeyr’i misal olarak serdeden Gülen, Hazreti Zübeyr, Hazreti Ali’nin karşısına atını sürüp çıktıktan sonra bir bahtsız adam onu şehit etmişti. Hazreti Zübeyr’i şehit eden kişi, daha sonra Hazreti Ali’ye yaranmak ve ondan bir paye koparmak için huzuruna gelmiş ve ‘Safiyye’nin oğlunu, senin hasmını öldürdüm. deyivermişti. Buna karşılık Hazreti Ali, ‘Ben bu kulaklarımla Rasül-ü Ekrem’den şöyle işittim Safiyye’nin oğlu Zübeyr’in katilini Cehennem’le tebşir ederim! demişti. dedi.

  KİMSENİN GÜNAHININ TAKİPÇİSİ OLMAMAK GEREK

  İnsanların hatalarını arama, gizli hallerini araştırma, kabahatlerin izini sürme, kulağı olumsuz sözler için kullanma ve dili gıybetle, iftirayla kirletme gibi çirkin günahların, kuyruğunu dikip bir köşede sinsi sinsi bekleyen bir akrep gibi bazı mü’minlerin gönül hayatına zehir akıttığını belirten Gülen, kimsenin günahının takipçisi olmamak, başkalarının hatalarını araştırmamak ve onların ‘amme hukukuna girmeyen’ kusurlarına göz yummak gerektiğini ifade etti.

  Gülen, başkalarının günahlarını teşhir etmemek ve hiç kimseyi utandırmamak lazım geldiğini belirterek hiç unutamadığını söylediği bir olayı paylaştı.

  Gülen, Amerika’da bulunduğu sırada birisinin kendisine telefon açtığını belirterek, Bana akşamüstü bir telefon geldi. Burada akşamdı. Türkiye’de geceyarısıydı sanıyorum. Dediler ki nefsine uyarak bir yerde bir alüfte (Hayat Kadını) ile buluşmaya gidiyor. ve aynı zamanda birilerini de komplosu söz konusu olabilir. Türkiye’de onu tanıyan bir arkadaşa telefon ettim. Kalk dedim, gece yarısı deme evine koş git. Bu bir komplo meselesi ile şayet, günümüzde geldiği konuma gelemezdi. O mevzudaki telefon sabit. benim kendisine o ricada bulunduğum o zat da hala hayatta. Ben bu zamana kadar bu meseleyi kimseye açmadım. Bize yakışan budur. Belki de böyle birisi benim öyle bir ayıbını bildiğimden dolayı şimdilerde homurdanıyorsa şayet, keşke benim ayıbımı bilen bu insan nalları dikse gitse de ayıbımı bilen biri olmasa der, belki. Mümin olarak bizim karakterimiz buydu, Bu mevzuda belki on tane Hadise sayabilirim dedi.

  Okunma Sayısı ; 385

  Fethullah Gülen Bu Bir Komplo Meselesi İse, Günümüzde Geldiği Konuma Gelemezdi ( Trsohbet.Com ) Benzer Yazılar

  Kato Dağı’na Bayrak Asan TIR Şoförüne Pülümür’de Teröristler Ateş Açtı Bir ay önce Kato Dağı’nın zirvesine helikopter
  Şırnak’ta Çıkan Çatışmada 26 PKK’lı Terörist Öldürüldü Şırnak’ın Kınalıtepe mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten
  Fetö Elebaşı Gülen, Hangi Şartta Türkiye’ye Geleceğini Açıkladı Darbeci Sisi yanlısı Mısır gazetesine konuşan FETÖ lideri terörist
  Üniversite Kavşağında Fuhuş Görünümlü Gasp Tezgahı Adana‘da Cono aşiretine mensup kadınlar, gündüz vakti Çukurova Üniversitesi girişinde
  Çorum’da Temizlik İşçilerinin Bulduğu “Yardım Edin” Notu, Polisi Alarma Geçirdi Çorum’da temizlik işçilerinin caddede

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  Fethullah Gülen Bu Bir Komplo Meselesi İse, Günümüzde Geldiği Konuma Gelemezdi ( Trsohbet.Com ) Etiketler